Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała działka - wielkie nadzieje

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała działka - wielkie nadzieje

iwona_d 21:54, 18 sty 2018

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Dzień dobry Paniom,

Ogrodowisko oglądam od pewnego czasu,ale zalogowana jestem od niedawna. Dopiero zaczynam powoli tworzyć swój własny ogródek. Pani poczynaniom przyglądam się dokładniej bo chcę stworzyć bardzo podobną rabatę hortensjowo - różaną, nawet wymiary są prawie identyczne. Czy może mi któraś z Pań wysłać namiary na jakąś sprawdzoną szkółkę róż i hortensji. Mieszkam na wsi na wschodzie i jedyne co mi zostaje to zamawiać internetowo. Pani bardzo kibicuję i na bieżąco podglądam z ukrycia.
anabuko1 13:18, 19 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Aniu witaj!!
Fajnie że masz dzialeczke i takie plany.
Ja mam hortrnje Kyushu i jestem niej zadowolona.Tak ona jest inna .Taka koronkowa .Trzyma kolor I kwiaty. Dla mnie piękna
Ja lubię i te przebarwiajace się. Mam ich już sporo. Uwielbiam ja.
Ogrody o zielonych progach - polecam.Kupowalam tam kilka razy.Ale tylko internetowi.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 13:40, 19 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Annak napisał(a)

Ewuniu, dzięki za to, że jesteś. Wydaje mi się, że słońca powinno być dosyć, na wszystkie rośliny, które nie wymagają wyłącznie słońca, róże powinny mieć dobrze, a okaże się latem . Muszę jednak zrobić korektę, bo ta dłuższa część L ma 9 m., ale będzie tak jeszcze drzewko i inne roślinki, więc muszę sprawdzić ile róż się zmieści, skoro ta artemis jest taka rozłożysta
Co do ziemi, to na pewno wymaga poprawy, ale myślę, że powinno wystarczyć to, co będę dawać przy nasadzeniach no i dokarmianie potem. Kompost planuję dopiero na wiosnę zrobić. Mam w planach też kupienie miernika pH, więc na bieżąco będę sprawdzać.

Żurawki spisuję do przejrzenia, wiem, jakie chciałabym mieć, ale nazw nie jestem w stanie zapamiętać Jeżówki mogę sadzić w dużych ilościach, prawie tak, jak tulipany
Co do hortek, mam na uwadze polecaną przez wszystkich Limelight, ale zastanawiam się, czy nie lepsza byłaby taka, która nie przebarwia się. Co o tym sądzisz?
Dzięki za kolejną porcję propozycji, najchętniej wzięłabym je wszystkie (poza malwami, bo nie lubię), ale wiem, że trzeba wybierać, bo wyjdzie misz-masz. Jak "okroję" tę listę to przedstawię do akceptacji.
Czy w takim wąskim miejscu to sadzić w 2 rzędach? Naprzemiennie? Może wtedy więcej się zmieści?
Na dziś tak krótko z pytaniami. Na weekend planuję poczytać coś, wybrać i porysować dokładniejsze plany tego, co już wstępnie ustalone. Ale jutro też się odezwę, bo coś mi chodzi po głowie...
uściski


/quote]


Hortensje wybierz taka, ktora Ci sie najbardziej spodoba. To po prostu sprawa gustu. Ja lubie takie przebarwiajace sie. Mnie ta zmiana nie razi

Ciekawa jestem co wybierzesz. Zwroc uwage na termin kwitnienia, aby terminy sie przenikaly i nie kwitlo wszystko naraz, a potem nic
Sadzic najlepiej naprzemiennie, nieregularnie, zeby to wygladalo jak najbardziej naturalnie.

A co Ci chodzi po glowie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Annak 22:49, 19 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Kasiu, ja znowu nocną porą, ale ostatnio tylko o tej porze mam czas
Na pewno podjadę do tej szkółki, tylko jakbyś mi jeszcze podpowiedziała kiedy najlepiej tam pojechać? Nie chodzi mi, oczywiście, o porę dnia a raczej od kiedy tam już jest duży wybór roślin, żeby nie jechać na próżno. Ja pierwszy raz będę tej wiosny robić takie zakupy to i pojęcia nie mam o takich sprawach. A jak już zrobię sobie listę, to i zrobię sobie debet jak tam trafię. Tak coś czuję Właściwie dopiero teraz poczułam, że muszę jak najszybciej poplanować sobie rabaty i zrobić listę, bo niedługo wiosna Nie mogę sobie wyobrazić, że wreszcie coś posadzę...
Mam chyba syndrom "niespokojnych nóg" Już bym chciała coś działać, a poza tym wszystko, co zobaczę chciałabym mieć ... Dlatego bez przemyślanej listy nie mogę do takich sklepów jeździć, bo popełnię te wszystkie błędy, o których tak dużo czytałam na O.
O hortensje dopytuję tak uparcie, bo chcę między nimi posadzić m.in. kolorowe jeżówki i mam obawy, czy nie będzie zbyt kolorowo jeszcze dodatkowo z różową hortensją... Ale to może przesada wynikająca z braku wiedzy?
Póki co, muszę coś wybrac na tę wąskarabatkę przy tarasie, bo następne czekają.
Zaglądaj Kasiu, bardzo proszę, te Wasze podpowiedzi i uwagi są jak miód na moje skołatane serce
dobrej nocy



Kasia_CS napisał(a)
Aniu, a jak Ty jesteś po praskiej stronie wwy, to moze kiedyś się po prostu wybierzesz do szkółki pod Serockiem - Szkółka o Zielonych progach. Mają większość odmian, ceny przystępne. Kwestia dojazdu tylko. No i mają mnóóóóóśtwo innych bylin Zależy od ilości, czy opłaca Ci się dojazd Tylko oczopląsu można dostać. Z kolei fajnie obejrzeć na żywo, jeśli nie wiesz do końca, czy kolor CI podpasuje.

Ja Green envy miałam kupić i miałam zamówioną z odbiorem na wrzesniowych targach, ale już była niedostępna A też ostrzyłam sobie na nią pazury Zresztą delicious candy też robiła ostatnio furorę na forum. Jeżówki były hitem ostatniego sezonu i jakoś tak się chyba więcej wysypało Przynajmniej na odwiedzanych przeze mnie wątkach

Tych doppeldeckerów jakoś nie lubię Więc nawet nie sprawdzam Meringue, o ile dobrze kojarzę, chyba mam - niezbyt wysoka jest, ale ładna Ta green eyes ciekawa.

Magical moonlight tak jak Ci Marysia napisała się też nie przebarwia, ale podpytaj na wszelki wypadek Asię z "Działeczka Asi"
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 22:59, 19 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
No i ja zrobiłam to samo, poszłam wytyczoną przez Ciebie drogą, a potem po innych linkach dalej i zagubiłam się w kolejnych pięknych ogrodach. Dzięki Marysiu, fajny odpoczynek po ciężkim dniu
Jeżówek jest tyle, że szok, a ja na dodatek jestem taki typ, że jak mam dwie rzeczy do wyboru to już mam problem, więc przeżywam męki...
Muszę coś z tym zrobić, żeby móc planować dalej...
Przez weekend mam nadzieję wybrać i spisać rośliny na tę rabatę w kształcie L i na tę małą rabatkę przy tarasie, a potem następne...
Wpadaj Marysiu, tak bardzo liczę na dobre rady i pomoc, bo ja zielona jestem.
ściskam mocno i ciepłko pozdrawiam

Mary napisał(a)
Poszłam do Anuli i zginęłam...

Tu masz kilka linków

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba?page=220#post_5

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba?page=243#post_6

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6733-ogrod-z-rzezba?page=517#post_6
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 23:27, 19 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Iwonko,
miło mi Cię u mnie powitać, cieszę się, że jesteś. Na razie nauczyłam się na O. tyle, że tu wszyscy zwracają się do siebie po imieniu W pozostałych sprawach jestem zielona jak szczypiorek na wiosnę i gdyby nie dobre dusze to nic bym nie zrobiła, bo po namiętnym czytaniu postów na O. mam tylko mętlik w głowie, a rośliny to śnią mi się po nocach, ale nazwy oddzielnie, a obrazki oddzielnie i nie umiem tego przypasować, ajk w puzzlach
Co do adresów szkółek to pewnie dziewczyny Ci coś podpowiedzą, bo ja to dopiero szykuję się do szturmu na sklepy, ale raczej w realu, tak przynajmniej planuję. Wejdź też na ogrodowiskowe forum i w wyszukiwarkę wpisz: Zakupy przez internet. Jest tam wątek z adresami, wprawdzie założony w 2011 roku, ale wiele adresów dalej jest aktualnych.
Zaglądaj kiedy tylko masz ochotę i włączaj się d dyskusji, każda opinia się liczy
pozdrawiam

iwona_d napisał(a)
Dzień dobry Paniom,

Ogrodowisko oglądam od pewnego czasu,ale zalogowana jestem od niedawna. Dopiero zaczynam powoli tworzyć swój własny ogródek. Pani poczynaniom przyglądam się dokładniej bo chcę stworzyć bardzo podobną rabatę hortensjowo - różaną, nawet wymiary są prawie identyczne. Czy może mi któraś z Pań wysłać namiary na jakąś sprawdzoną szkółkę róż i hortensji. Mieszkam na wsi na wschodzie i jedyne co mi zostaje to zamawiać internetowo. Pani bardzo kibicuję i na bieżąco podglądam z ukrycia.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 23:37, 19 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj imienniczko,
wpadnę do Ciebie pooglądać te hortensje, bo nazwa nic mi nie mówi (jak wielu innych roślin, póki co, niestety). A w te zielone progi na pewno zawitam, skoro polecacie, ale jeszcze długa droga do nich wiedzie... Tyle jeszcze do zaplanowania. Zaglądaj, Aniu, bo ja wciąż liczę na to, że teraz z tęsknoty za pracą we własnych ogrodach te ogrodowiskowe mistrzynie (i mistrzowie) zechcą pomóc kolejnej ignorantce na początku jej przygody...
pozdrawiam i zapraszam

anabuko1 napisał(a)
Aniu witaj!!
Fajnie że masz dzialeczke i takie plany.
Ja mam hortrnje Kyushu i jestem niej zadowolona.Tak ona jest inna .Taka koronkowa .Trzyma kolor I kwiaty. Dla mnie piękna
Ja lubię i te przebarwiajace się. Mam ich już sporo. Uwielbiam ja.
Ogrody o zielonych progach - polecam.Kupowalam tam kilka razy.Ale tylko internetowi.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Annak 23:55, 19 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Jak widzę Twój wpis to od razu jestem spokojniejsza i mniej się stresuję tymi planami. Pytanie o hortensje: jeśli wybiorę przebarwiająca się to nie będzie ten różowy kolor przeszkadzał przy innych kolorach między nimi? Bo w zasadzie to tylko dlatego mam obawy. twoje zdanie zakończy moje rozterki...
Jak mówiłam w weekend mam nadzieję, rozrysować tę rabatę w L, potem spisać rośliny i zamknąć ten jeden temat i iść dalej.
Co do nowego pomysłu. Ta rabata z dłuższego boku L dochodzi do tuj-oczywiście, a do czego innego u mnie i ich wycinać na pewno nie będę, bo zalezy mi, żeby w tej części oddzielał nas od sąsiada. Ale jak tę rabatę poszerzę o 50 cm, to może dałoby się pociągnąć coś dalej pod te tuje? Myślałam tylko o podsadzeniu czegoś pod tuje, w jednym rzędzie, np. hosty. Co o tym myślisz? Jutro to narysuję i wrzucę też zdjęcie, żebyś lepiej zobaczyła o co mi chodzi. Przejrzałam też Twoje propozycje na te wąskie rabatki przed tarasem, ale chyba już jutro napiszę, bo za chwile padnę.
Dobranoc, dzięki, że jesteś

Anda napisał(a)


Hortensje wybierz taka, ktora Ci sie najbardziej spodoba. To po prostu sprawa gustu. Ja lubie takie przebarwiajace sie. Mnie ta zmiana nie razi

Ciekawa jestem co wybierzesz. Zwroc uwage na termin kwitnienia, aby terminy sie przenikaly i nie kwitlo wszystko naraz, a potem nic
Sadzic najlepiej naprzemiennie, nieregularnie, zeby to wygladalo jak najbardziej naturalnie.

A co Ci chodzi po glowie?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Anda 10:31, 20 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Annak napisał(a)
Jak widzę Twój wpis to od razu jestem spokojniejsza i mniej się stresuję tymi planami. Pytanie o hortensje: jeśli wybiorę przebarwiająca się to nie będzie ten różowy kolor przeszkadzał przy innych kolorach między nimi? Bo w zasadzie to tylko dlatego mam obawy. twoje zdanie zakończy moje rozterki...
Jak mówiłam w weekend mam nadzieję, rozrysować tę rabatę w L, potem spisać rośliny i zamknąć ten jeden temat i iść dalej.
Co do nowego pomysłu. Ta rabata z dłuższego boku L dochodzi do tuj-oczywiście, a do czego innego u mnie i ich wycinać na pewno nie będę, bo zalezy mi, żeby w tej części oddzielał nas od sąsiada. Ale jak tę rabatę poszerzę o 50 cm, to może dałoby się pociągnąć coś dalej pod te tuje? Myślałam tylko o podsadzeniu czegoś pod tuje, w jednym rzędzie, np. hosty. Co o tym myślisz? Jutro to narysuję i wrzucę też zdjęcie, żebyś lepiej zobaczyła o co mi chodzi. Przejrzałam też Twoje propozycje na te wąskie rabatki przed tarasem, ale chyba już jutro napiszę, bo za chwile padnę.
Dobranoc, dzięki, że jesteś



Aniu, wkleiłam dla Ciebie u mnie fotki mojej hortensji
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1124#post_4

Zobacz i oceń sama

Cieszę się bardzo, że mogę Ci pomóc Coraz więcej osób tu zagląda i pomaga, więc na pewno ogród będzie piękniał Musisz tylko trzymać się listy wybranych roślin, a to baaardzo trudne. Zwłaszcza, jeśli kupuje się rośliny na miejscu

Większość host lubi półcieniste stanowisko. Ile tam masz słońca pod tymi tujkami?

To czekam na zdjęcia i rysunek

Nie stresuj się tak. Wszystko będzie dobrze

A M dał się już namówić na usunięcie tuj przy ścieżce?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ElzbietaFranka 19:13, 20 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Aniu moja kulpa miałam odpisać na twój post poprzedni, ale nie mam specjalnie dużo czasu wpisy robię w doskoku ale jeszcze jest trochę czasu muszę się któregoś dnia sprężyc i zobaczyć co zamierzasz zrobić i coś doradzić albo nie.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies