Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

lilarose 15:45, 29 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
najgorsze, że przeziębiona jestem i leżę pod kocem przy kompie. I oczywiście przeglądam oferty szkółek.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Gosialuk 16:30, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
To chyba większość ogrodniczek teraz robi. Ja na szczęście za dużo chcę różności i dlatego jeszcze nic nie wylądowało w koszyku.
O różach za to z ciekawością podczytuję dyskusje tu na forum.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Szymka 16:34, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)
No więc jednak zamówiłam róże, tzn. jedną odmianę w dwóch egzemplarzach. Na razie traktuję to bardziej jako czynność techniczną, cieszyć się będę, jak już będę miała posadzone. Z tym jest kłopot, ponieważ nowe róże mają trafić w miejsce obecnych, dla których muszę znaleźć miejsce, co oznacza ciężkie przesadzanie. I nie mam na razie pomysłu gdzie....


Skąd my to znamy?
Podnoszą mnie na duchu posty o zakupach. Ja ciągle kupuję i nie mogę przestać. Dobrze,że jest takich więcej. Można wtedy uznać,że to normalne i wyrzuty sumienia, że się przetupało kupę kasy znikają
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 17:45, 29 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


Dziewczyny, ja mam jeszcze zamówienie przedsezonowe, które zrobiłam już dawno temu, a teraz zamierzam poszerzyć, więc jakby trzymamy normę
Ale mam w planie obsadzić moje zagajniczki, a tam dolne piętro jest jeszcze bardzo ubogie

Przeglądanie ofert szkółek jest bardzo przyjemne, natomiast oglądanie pięknych ogrodów na insta strasznie mnie ostatnio zdołowało. To już lepiej wracać do swoich zdjęć. W ogóle się nie pamięta ogrodu z letnich miesięcy, a przecież na zdjęciach wszystko wygląda pięknie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 11:48, 30 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Ja tam lubię przeglądać zdjęcia pięknych ogrodów. Kiedyś też mnie to dołowało, ale teraz skupiam się na inspiracjach. Wprawdzie nie można mieć wszystkiego, ale próbować zawsze warto
A zakupy to wiadomo niezależnie od poru roku są dobre na wszystko.

ps. W tym roku planuję przeprowadzkę całej rabatki(jeszcze nie wiem gdzie), więc będę Ci mocno kibicować ze zrozumieniem tematu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 11:58, 30 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Zdjęcia ogrodów owszem, lubię i mnie raczej nie dołują - to tylko zdjęcia Jednak wizyty w ogrodach, pięknych ogrodach, te mnie dołują Zwłaszcza gdy odwiedzam duże ogrody

Ostatnio zamiast roślinek kupuję książki ogrodnicze Też poprawiają humor.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 12:45, 30 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Może miałam przesyt patrzenia z niedostatkiem robienia - patrzę, patrzę i nic z tego nie wynika, bo nie mogę ot tak ruszyć do ogrodu i działać. Trzeba czekać i czekać, i to mnie męczy.

Wieje teraz okrutnie, ale przyjemnie jest popatrzeć na swój ogród na żywo, zielony, bo jest mnóstwo zielonego

Tęsknię za spędzaniem całego dnia w ogrodzie. Martwię się, czy nie za blisko wsadziłam nowe róże. No i nie wiem, czy coś będzie z tych zimowych wysiewów - dzisiaj znalazłam je po prostu podtopione - deszcz musiał tak zacinać, że zalało je pomimo ukrycia pod dachem schowka na drewno. Wylałam, przykryłam, zobaczymy.

Ciemierniki mają sporo pąków, ale jeszcze sporo czasu minie, zanim się rozwiną. I dobrze, maja szansę nie zmarznąć.

Wyłazi dużo cebulowych, w szklarni wzeszło jakieś warzywo - ale nie pamiętam, co posiałam Na razie wygląda jak rzeżucha.

W domu rosną w najlepsze mięta wodna, kosaćce, babka wodna, wszystko to powinno było zostać na zewnątrz, ale baliśmy się o pojemniki.

Taki raporcik na koniec stycznia
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 13:03, 30 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Fajny raporcik

A w pojemnikach z nasionami nie masz otworów?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 13:11, 30 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mam, siałam do wielodoniczek, które wstawiłam do kuwety. Kuweta zamieniła się w jezioro. Nie wiem, kiedy tak napadało?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:30, 30 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zuza, zobaczyłam Twoje przebiśniegi i poleciałam do ogrodu szukać swoich, no bo co do jasnej ciasnej, przecież tyle ich nasadziłam, muszą gdzieś być!

I znalazłam




Ciężko się robi zdjęcia, bo wiatr nie tylko uruchamia wszystkie fotografowane obiekty, ale przewraca fotografa.





____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies