Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

galgAsia 20:33, 07 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja posadziłam 10 . Czekają jeszcze 3, ale to raczej na wiosnę . Taka rywalizacja lepsza niż inne
P.S. oczarów nie liczę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
KasiaLangier 20:33, 07 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
mrokasia napisał(a)
Zainspirowana spisem posadzonych drzew, który zrobiła u siebie Agata Brzozowa postanowiłam też zrobić sobie taką listę tegorocznych nabytków:
3 graby Fastigiata
5 brzóz Doorenbos
1 klon Royal Red
1 buk Cockleshell
1 klon Ginnala
4 świdośliwy
2 klony japońskie
1 grujecznik

Łącznie 18 drzew/drzewek + 10 świerków Omorika w żywopłocie. Nieźle .


Imponująca jest Twoja lista Cudowne jest sadzenie drzew
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Milka 05:09, 08 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mrokasia napisał(a)
Zainspirowana spisem posadzonych drzew, który zrobiła u siebie Agata Brzozowa postanowiłam też zrobić sobie taką listę tegorocznych nabytków:
3 graby Fastigiata
5 brzóz Doorenbos
1 klon Royal Red
1 buk Cockleshell
1 klon Ginnala
4 świdośliwy
2 klony japońskie
1 grujecznik

Łącznie 18 drzew/drzewek + 10 świerków Omorika w żywopłocie. Nieźle .

Nieźle, jak to urośnie ...pracy przybędzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sarenka 06:40, 08 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Konkretna lista
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 08:28, 08 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Też Ci się lista drzew imponująca zrobiła... drzewa uwielbiam ,to taka kropka nad i
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Brzozowadzie... 10:41, 08 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
Zainspirowana spisem posadzonych drzew, który zrobiła u siebie Agata Brzozowa postanowiłam też zrobić sobie taką listę tegorocznych nabytków:
3 graby Fastigiata
5 brzóz Doorenbos
1 klon Royal Red
1 buk Cockleshell
1 klon Ginnala
4 świdośliwy
2 klony japońskie
1 grujecznik

Łącznie 18 drzew/drzewek + 10 świerków Omorika w żywopłocie. Nieźle .

No Kasiu, przebiłaś mnie tymi świerkami I Tobie w sumie zaliczyłabym te przesadzane tuje, choć rozumiem, że ich nie przybyło, to roboty włożyliście w nie w dwójnasób! Ja za to nie policzyłam klonów japońskich - uznałam je za krzewy
Fajnie tak spojrzeć na czyjąś listę, może coś ściągnę wiosną Brzozy mam darowane przez naturę, ale te świdośliwy mnie zastanowiły -żadnej nie posadziłam, muszę nadrobić A Ty o magnolii pomyśl!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 12:13, 08 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Helen napisał(a)

Kasia, ale podziałałaś. Mały lasek się zrobi


Lasek to nie bo w różnych miejscach rosną, ale liczę na trochę cienia .

Poppy napisał(a)


Kolejna

Kiedys to sie rozami przerzucaly, teraz przyszlo na drzwa. Od razu lepiej sie oddycha

jak bedzeie troche inaczej, to i tak nie szkodzi, bo bedzie fajnie. Sasiedzi moga okazac sie bonusem, oby!
Miesiac, ha ha. Zeby mi tak szybko szlo na moim skrawku, albo i nawet 2x tyle, nie pogardzilabym.


Akurat razem z Agatką w tym samym czasie powiększyłyśmy sobie teren więc co się dziwić zakupom drzewnym . Ja dodatkowo zyskałam po prostu goły kawałek pola więc po raz pierwszy miałam możliwość sadzenia drzew .

Dzięki za wiarę w moje poczynania .


galgAsia napisał(a)
Ja posadziłam 10 . Czekają jeszcze 3, ale to raczej na wiosnę . Taka rywalizacja lepsza niż inne
P.S. oczarów nie liczę


Eeee tam, żadna rywalizacja .
10 sztuk to dużo jak na Twój areał. Ja też wiosną będę jeszcze dosadzać ale raczej już drzewka a nie drzewa.

KasiaLangier napisał(a)


Imponująca jest Twoja lista Cudowne jest sadzenie drzew


Sadzenie tych drzew dało mi dużo frajdy, to prawda .

Milka napisał(a)

Nieźle, jak to urośnie ...pracy przybędzie


Szczególnie jeśli chodzi o jesienne zarządzanie liśćmi .

sarenka napisał(a)
Konkretna lista


Uzbierało się .

Wiolka5_7 napisał(a)
Też Ci się lista drzew imponująca zrobiła... drzewa uwielbiam ,to taka kropka nad i


Cieszę się, że mam okazję je sadzić .

Brzozowadziewczyna napisał(a)

No Kasiu, przebiłaś mnie tymi świerkami I Tobie w sumie zaliczyłabym te przesadzane tuje, choć rozumiem, że ich nie przybyło, to roboty włożyliście w nie w dwójnasób! Ja za to nie policzyłam klonów japońskich - uznałam je za krzewy
Fajnie tak spojrzeć na czyjąś listę, może coś ściągnę wiosną Brzozy mam darowane przez naturę, ale te świdośliwy mnie zastanowiły -żadnej nie posadziłam, muszę nadrobić A Ty o magnolii pomyśl!


Kochana, świerki w roli żywopłotu, tak jak tuje . Tylko jeden posadzony oddzielnie jako pełnoprawne drzewo .
Magnolię mam w planach jak najbardziej. Jarząbek kolumnowy - to już przyklepane. Myślę jeszcze o dereniu kousa i parocji kolumnowej. Potrzebuję też jedno drzewko z bordowymi liśćmi, ale takie do 5-6m. Myślę o jabłonce Royalty.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 12:29, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja mam Royalty , sadziłam w ub. roku. Fajnie się przebarwiała na pomarańczowo. Bałam się, że będzie bordowa cały czas, a to by mi nie pasowało
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 12:41, 08 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
galgAsia napisał(a)
Ja mam Royalty , sadziłam w ub. roku. Fajnie się przebarwiała na pomarańczowo. Bałam się, że będzie bordowa cały czas, a to by mi nie pasowało


O widzisz, dzięki, bo rozważałam jeszcze Pissardi ale mam już dwie sztuki więc chciałabym coś innego. A Pissardi jak była bordowa tak nadal jest bordowa. Ale za to cała w liściach .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
KasiaLangier 12:50, 08 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Myślałam, że moja śliwa, to Nigra, ale może rzeczywiście to Pissardi. Nie wiem jak rozróżnić W każdym razie dzisiaj ją podziwiałam, bo to jedno z niewielu drzew, które tak długo utrzymuje liście i szybko kwitnie wiosną
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies