Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Brzozowadzie... 14:05, 14 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mam to samo uczucie czasem... Na szczęście dwie moje znajome zaczęły zakładać swoje ogrody, dostają ode mnie większość nadmiarów, a mało tego nie jest W sumie obsadziły tymi nadmiarami niemal wszystkie swoje rabatki Będziesz wydawać w przyszłym roku, jestem pewna, że chętni się znajdą
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 14:45, 14 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6738
I ja to samo odczuwam od paru dni i pluję sobie w brodę, że nasadziłam za dużo i za gęsto Kara za niecierpliwość Dlatego będę nowe rabaty robić - no nie chcem, ale muszem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 20:35, 14 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Anuska - dzięki deszczom faktycznie jest soczyście zielono .

Gosia - czyli nie jestem sama, jakoś mnie to pociesza .

Judith, Daria - jeszcze nie próbowałam ale mam takie marzenia .

Agata - ha, Ty też . Z wydawaniem nie będzie problemu, mam już chętną i na miskanty i na przywrotnika i na tesztę nadwyżek. Ale... trzeba to będzie wykopać, podzielić. Czyli czeka mnie robota a nie odpoczywanie.

Daga - no to witaj w klubie . Czytałam o planach nowych rabat, faaaajnie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:38, 14 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Dziś w ramach ograniczania ekspansji zielonego przycięłam Palibiny i kilka pędów róży Meidiland, która pożarła mi jeżówki . Jakoś lepiej mi się trochę zrobiło .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 20:43, 14 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
mrokasia napisał(a)
Dziś w ramach ograniczania ekspansji zielonego przycięłam Palibiny i kilka pędów róży Meidiland, która pożarła mi jeżówki . Jakoś lepiej mi się trochę zrobiło .

Tak myślałam! Nie usiedzi
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
tulucy 20:56, 14 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Dla mnie dziś za zimno
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 21:05, 14 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
mrokasia napisał(a)
Wiecie co, wszystkie tak się zachwycamy jak widzimy w ogrodach bujność i busz. A ja wczoraj wieczorem jak robiłam obchód ogrodu po deszczowym dniu to się z lekka przeraziłam jak szybko niektóre rośliny mi porosły i jaki mi się busz miejscami robi... Niby fajnie ale przecież to wszystko będzie rosło dalej... Część się przytnie, wiadomo, ale i tak z lekka to przerażające... Złoty środek by się przydał a tu albo za rzadko i pusto albo za gęsto i busz .
I tak sobie myślę - kiedy ja wreszcie poodpoczywam leniwie w tym ogrodzie?


Od grudnia do końca stycznia jest luz.

Kiedy wstawiłaś zdjęcie nowych schodków przy frontowym wejściu, to cofnęłam się do początku twego wątku, aby przypomnieć sobie jak było wcześniej.
Śledzę Twój wątek na bieżąco, ale te stare obrazy jakoś się zatarły.
Dotarło do mnie jak olbrzymią rewolucję ogrodową uczyniliście w ciągu 5 lat. Z dość smutnego ogrodu wypełnionego głównie iglakami zrobiliście miejsce kipiące kolorem, formą i rozmaitą fakturą. Zupełnie inny jest nastrój otoczenia domu. Jest lekko, harmonijnie. Bosko!

Złotego środka na organizację rabat nie ma. Właśnie stanęłam przy ścianie i dumam, w którą stronę iść.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 21:09, 14 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9997
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Od grudnia do końca stycznia jest luz.

Kiedy wstawiłaś zdjęcie nowych schodków przy frontowym wejściu, to cofnęłam się do początku twego wątku, aby przypomnieć sobie jak było wcześniej.
Śledzę Twój wątek na bieżąco, ale te stare obrazy jakoś się zatarły.
Dotarło do mnie jak olbrzymią rewolucję ogrodową uczyniliście w ciągu 5 lat. Z dość smutnego ogrodu wypełnionego głównie iglakami zrobiliście miejsce kipiące kolorem, formą i rozmaitą fakturą. Zupełnie inny jest nastrój otoczenia domu. Jest lekko, harmonijnie. Bosko!

Złotego środka na organizację rabat nie ma. Właśnie stanęłam przy ścianie i dumam, w którą stronę iść.

Hania, a dokąd Ty chcesz chodzić? . Przecież Ty masz ogród w całości urządzony i to pięknie, zostaje pielęgnacja! .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:14, 14 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Judith napisał(a)

Hania, a dokąd Ty chcesz chodzić? . Przecież Ty masz ogród w całości urządzony i to pięknie, zostaje pielęgnacja! .


Zostaje ostre cięcie, żeby choć w części zachować obecny stan. W tym sezonie bez żadnej litości odcinałam po 3/4 kęp miskantów i rozplenic, krzewom wycinałam połowę starszych gałęzi. Ogród bardzo się zaczął kurczyć, a przecież nic nowego nie dosadzam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:08, 14 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Aaaa, Hania planuje sobie co zaś wolny po prostu na fryzjera to faktycznie jest relaks
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies