Dynie postawione na wianku z gałęzi, fot. Michał Młoźniak Ogrody modelowe w Appeltern pokazały nam tyle niesamowitych pomysłów, aż mi zabrakło miejsca w galerii zdjęciowej. Dlatego w kolejnej części chciałabym pokazać przeróżne dekoracje na jesień i zimę, które bez żadnych nakładów finansowych można zebrać we własnym ogrodzie lub lesie i co najważniejsze, samemu udekorować stół ogrodowy lub taras.

Potrzebna jest tylko ładna donica, kosz wiklinowy, wianek z gałązek lub naczynie z odzysku, niepotrzebne już w gospodarstwie domowym. Trzeba się rozejrzeć, czy nie stoi coś ładnego. Wszystkie poniżej pokazane dekoracje były zaprezentowane w konkretnych miejscach, przeważnie na stołach w poszczególnych ogrodach pokazowych. Co jakiś czas napotykaliśmy także spore placyki z dekoracjami nagromadzonymi w wielkiej ilości, coś na kształt wystawy.

Nigdy by mi nie przyszło do głowy, aby np. umocować na postumencie kawałek interesującego drewna, okręcić wokół niego roślinkę z owocami i dekoracja gotowa. Inne proste dzieła florystyczne dla każdego również były w zasięgu ręki. Tyle inspiracji i gotowych aranżacji. A pomysły przecież takie proste. Popatrzcie sami, co można zrobić w ogrodzie.

Słowa kluczowe: ogrody holenderskie, dekoracje
7 komentarzy:
Paweł Kaźmierczak 09:37, 05 lis 2010

Piękne i ciepłe dekoracje, mimo jesiennego nastroju. Bardzo udane zdjęcia. Pozdrawiam.

Danuta Młoźniak 18:57, 05 lis 2010

Dziękujemy. Piekne było słońce wtedy.

grama 20:13, 07 lis 2010

Świetne pomysły,niektóre tak proste,a piękne.Nic tylko brać się do roboty. Dziękuję za podpowiedzi!

Danuta Młoźniak 23:11, 07 lis 2010

Właśnie kupiłam stare cynowe talerze i pojemniki- osłonki do dekoracji z gałęzi i świec. Będę sama tworzyć. Ciekawa jestem, czy mi się uda. Człowiek sam nie jest w stanie wszystkiego wymyśleć, inspiracja jak najbardziej potrzebna.

Matka 21:19, 16 lis 2010

no właśnie, tylko skąd tą inspirację czerpać?jak talent poszedł w inna stronę:)

ale dekoracje przednie!a dekorację wiosna/lato ?bo ja to już teraz muszę zacząć myśleć, bo mi lato się skonczy i stanie na zwykłych doniczkach na murkach przed domem-jak znam życie:)

Danuta Młoźniak 22:34, 16 lis 2010

Na DOMO jest sporo programów. Oglądam o florystach, jak mają za zadanie dekorować jakiś hotel albo dom na konkretną imprezę. Wtedy są gotowe podpowiedzi, co z czym. Lubię też roślinne pasje albo historia angielskich ogrodów. Warto założyć satelitę.

Danuta Młoźniak 22:49, 16 lis 2010

Letnie dekoracje balkonowe były już, są w artykułach wcześniejszych, nawet jak to zrobić. Wiosenne na pewno będą. Postaram się już od lutego działać w tym temacie.