Wianek Red Kasia jest moją sąsiadką i nie sposób było jej nie zauważyć, gdy kilka lat temu wprowadziłam się do domu naprzeciwko. Wszędzie jej pełno i wszędzie zdąży, wszystko zorganizuje i ciągle ją słychać, pozytywnie oczywiście. To ona w zeszłym roku zmobilizowała mnie do samodzielnych dekoracji świątecznych.

Działamy w podobnych dziedzinach. Kasia za pośrednictwem nowo otwartego sklepu internetowego dekoruje domy i rezydencje, a ja projektuję i realizuję ogrody. Często robimy wspólne wypady na giełdy kwiatowe. Zwozimy wszystko, co nam do pracy potrzebne.

Kasia często organizuje dzieciom warsztaty florystyczne. Do szkoły potrzebne są dekoracje na kiermasze charytatywne. Sporo takich dekoracji posłużyło słusznym celom. Kasia to osoba o wielkim sercu i życiowym optymiźmie. Uczę się tego od niej. Na pewno ma dobry wpływ na wielu ludzi, którym pomaga i z którymi się spotyka.

W zeszłym roku pojawiłam się na takich warsztatach i przyznam, że w wykonaniu Kasi bardzo mi się to spodobało. Cały dom był zastawiony różnym torbami: z orzechami, bombkami, gałązkami, wstążkami itd. Nie sposób nogi postawić w tej ciasnocie. Przyniosłam także swoje rzeczy, bo lubię dekoracje biało-zielone, a o takie bombki niezbyt łatwo.

Muszę pochwalić kreatywność Kasi. Ona zawsze wie czego w dekoracji brakuje. Umie rozdzielić pracę dla każdego i czuwać nad wszystkimi. Nie wiem zupełnie, jak ona to robi. Po prostu ma ogromny talent, którego efektem są niepowtarzalne, małe dzieła sztuki.

Wyszłam z tych warsztatów z dwoma ładnymi wiankami, wykonanymi samodzielnie pod jej okiem.

Wianek Ogrodowisko W tym roku było podobnie, z tym, że warsztaty odbyły się u mnie. W planach było wykonanie kilku wianków dla nas - uczestników warsztatów. Wszystko przygotowane, dodatki zakupione, stół i podłoga zabezpieczone.

Podkłady wykonałyśmy same z naciętych w ogrodzie gałęzi lipy, czeremchy, derenia, złotlinu i jarzębiny. Twórcza praca w przyjaznym gronie. Kasia robi to zawodowo, jest więc doskonale zorganizowana, przygotowana do każdej wersji kolorystycznej. Ja natomiast robiłam taki wianek dopiero trzeci raz.

Nasze tegoroczne dekoracje były w różnych kolorach. Jeden wianek nietypowy: biało-zielono-srebrny, trzy w tonacji tradycyjnej (biało-czerwono-srebrnej) i jeden odważny: śliwkowo-srebrny na ciekawym podkładzie z grubych korzeni. Podkłady wykonałyśmy pod okiem Kasi, ale ich ostateczne i najważniejsze wykończenie pozostawiłyśmy jej. Wiemy, że zrobi to dużo lepiej od nas.

Wianek Red Nasze wianki były tradycyjne, ale Kasia wykonuje także bardziej awangardowe, z użyciem nietypowych materiałów np. tkanin, orzechów, włóczkowych kwiatów, sznurów. Można je powiesić na ścianie czy drzwiach, nie tylko w okresie Świąt. Na tym polega cały urok naszej zabawy w dekorowanie, aby zmieniać aranżację tak często, jak tylko mamy ochotę.

Kasia ma gotowe rozwiązanie na każdą okazję. Poszukujesz prezentu, masz rocznicę, urodziny, komunię dzieci, zdobyłeś złoty medal w łyżwiarstwie figurowym? Proszę bardzo: na wianku pojawią się łyżwy. Pomysłów nie brakuje, bo Kasia ciągle jeździ, ogląda, porównuje, obserwuje naturę. I myśli ... wymyśla, a potem realizuje pomysły, które już w jej głowie zakiełkowały.

Od niedawna Kasia współpracuje z przyjaciółką - ekspertką od reklamy. Obie rozpoczęły nowe działy w swoim zawodowym życiu. Otworzyły razem sklep internetowy z dodatkami dekoracyjnymi tendom.pl, gdzie poszukując piękna, proponują doskonałe rozwiązania dla wymagających.

Oto nasza tegoroczna relacja z warsztatów florystycznych i dodatkowo galeria najpiękniejszych wianków i dekoracji. 

Słowa kluczowe: dekoracje
13 komentarzy:
Sebek 11:35, 14 gru 2011

Jestem pod ogromnym wrażeniem wykonanej pracy - wianki te są niepowtarzalne i bardzo oryginalne. Zdjęcia robione w plenerze mają niesamowity klimat, który uwielbiam.

Życzę Kasiu wielu hojnych klientów oraz dalszego rozwoju w tej dziedzinie - pozdrawiam :)

Łucja Badarycz 12:04, 14 gru 2011

Jestem zachwycona ,pozostaje tylko pogratulować kreatywności ,przyznam się ,ze zazdroszczę tej cechy,bo jej nie posiadam,ale podziwiam i mam wielkie uznanie :-)

Grzegorz Chytrowski 13:24, 14 gru 2011

Ja też lubię się bawić w takie rzeczy i wiem jaka to wielka przyjemność. Z Kasi twarzy płynie po prostu wielka dobroć którą widać. I takimi ludźmi powinniśmy się otaczać, masz Danusiu wielkie szczęście :) Gratuluję Kasiu!

BEATA_S 14:13, 14 gru 2011

Bardzo fajne pomysły ma Kasia! Ja również lubię takie dekoracje, sama też próbuję , bo sprawia mi to ogromną radość. Ale to trochę niesprawiedliwe - Szefowo, że u Was na ulicy takie skupisko talentów, a u mnie nie :)

Gabriela Jędrys 14:33, 14 gru 2011

Śliczne rzeczy w Tendom'ie, wszystkie wianki są do kupienia i nie tylko. Jeśli mogłabym coś sugerować, to dobrze byłoby żeby zdjęcia przedmiotów były też robione bez żadnego tła i dało się je powiększyć, np. jest tam taka sztuczna girlanda na 150 cm, ale nie widać jej w całości, tylko fragmenty pokawałkowane i niezbyt wyraźnie widać jak to wygląda.

kaisog1 21:23, 14 gru 2011

Kasia super robota! Muszę się jakoś "wcisnąć" na te warsztaty ;)

Anna Żochowska 22:18, 14 gru 2011

Kasiu podziwiam ludzi z takim darem i pasją, każdy wianek jest dopracowany, sama nawet teraz nie próbuję, bo zawsze dostaję ozdoby robione przez Warsztaty terapii zajęciowej, więc je wykorzystuję z szacunku do ludzi, którzy takie rzeczy tworzą.W Tendomie też dużo pomysłów mi się podoba, pozdrawiam

Małgorzata Kij 03:45, 15 gru 2011

Pięknie PANI KASIU /uwielbiam takie klimaty ....aranżacja ..sam też w chwilach relaksu uwielbiam robić takowe ozdoby domu /pomieszczenia ,ogrodu....... OD TAK DLA SIEBIE SAMEJ CZASEM RODZINY mile pozdrawiam / MAŁGORZATA .

Richie 23:16, 15 gru 2011

Kasiu podziwiam Twoje "odkryte" talenty i różnorodność zainteresowań.Autorskie dekoracje są z najwyższej półki .Gratuluję i pozdrawiam.

grama 06:53, 16 gru 2011

Powinno się wystąpić o zmianę nazwy Waszej ulicy na "ulicę Tworców Piękna". Dekoracje sliczne, dla Kasi gratulacje.

Kaisia 14:40, 19 gru 2011

Tutaj można jak zawsze znaleźć wiele wspaniałych inspiracji a Kasia jest prawdziwą czarodziejką. Ja też co roku robię wianek na drzwi, w tym roku zainspirowana tym co pokazała Danusia z Kasią zrobiłam ich więcej dodam do prezentów Świątecznych. Dlatego wiem ze nie jest to prosta sprawa, zwłaszcza znalezienie potrzebnych dodatków, nie wiem dlaczego ale bardzo trudno o ładne bombki w kolorze zielonym i kolorze kremowym, ja niestety nie znalazłam.

marzena 10:47, 20 gru 2011

Bardzo piękne, oryginalne, niesztampowe są te wianki wykonane przez Kasię - prawdziwie artystyczne i niepowtarzalne ozdoby, takie lubię !!!

Enya73 09:05, 06 gru 2012

Sklepik też super! Zapisuję do ulubionych:-)