Żywopłot węzłowy symbolizuje naszą więź Kochani

Spełniło się nasze marzenie wspólnej ogrodowej Rodziny.

Jest nią Ogrodowisko, zarówno z tymi osobami, które są codziennie obecne miłym słowem, wsparciem, czy zdjęciem, jak i z tymi którzy czytają anonimowo, ale wiem, że systematycznie i entuzjastycznie. Jedni wolą cieszyć się ogrodem na łamach Forum, w bliskim kontakcie z podobnymi pasjonatami, inni zaś wolą cichutko pozostać w cieniu.

Wszystkich naszych Ogrodowiczan witam dziś i dziękuję za wsparcie i miły odzew kiedy tego potrzebujemy. Pracujemy ciężko i wytrwale, aby nasze ogrody były coraz piękniejsze, ale też dlatego abyśmy się lepiej poznali i stworzyli coś, co na długo zapewni nam bodziec do dalszych działań w realizacji naszych pasji.

Jedni kochają rośliny, inni ogrody albo jedno i drugie, ale łączy nas wspólny cel: ciągłe ulepszanie, upiększanie i powiększanie kolekcji, no i fotografia przyrodnicza , coraz lepsza i ładniejsza. To widać z każdym nowym dniem.

Róże mają wielu miłośników Wiem, że dla wielu osób dzień zaczyna się od kawy i Ogrodowiska, mamy "skowronków" i "nocnych marków". Wiem też, że Ogrodowisko uzależnia, bo jestem uzależniona, jak my wszyscy.

Stworzyliśmy razem wspaniałą atmosferę nie tylko w świecie wirtualnym ale też realnym, co pokazują nasze spotkania w ogrodach. Nasza strona na Facebooku ma obecnie 6.461 fanów - to wspaniały wynik, biorąc pod uwagę roczny staż.

Życzymy Wam kolejnych pozytywnych relacji i nowych znajomości, które sprawią nam wiele radości w codziennych zmaganiach z życiem i z uprawą ogrodu.

Dziękujemy i do zobaczenia dziś na Ogrodowisku...

65 komentarzy:
Matka 01:52, 09 lip 2011

Dziękuję za to co stworzyłaś, Danusiu, że dzięki Tobie poznałam wspanialych, dobrych ludzi:) i dzięki temu wszystkiemu wiem jaki chcę mieć swój ogród a przecież jeszcze kilka miesięcy temu nie miałam o tym bladego pojęcia:)jesteś dobrą duszą ogrodniczą, która zaszczepiła we mnie ogrodową pasję:)

DZIĘKUJE WAM OGRODOWICZANIE za miłe chwile na forum o każdej porze dnia i ... nocy:)

Danuta Młoźniak 01:54, 09 lip 2011

Dziękuję nocnej grupie za szampana i pyszny tort. Punktualnie o północy:) Świętujemy:)

Anna Żochowska 02:04, 09 lip 2011

Czasem wcale nie potrzeba słów wspaniałych, dumnych, wzniosłych... Czasem lepiej jest do siebie mówić stylem jak najprostszym.

A więc powiem prosto z mostu bo wiem, że zrozumiesz przecież. Ja dziękuję Ci naprawdę za to, że po prostu jesteś!

Danusiu, miła coś nam tu Ogrodowisko stworzyła - 100 lat )

Ewa 06:38, 09 lip 2011

Jako ranny ptaszek (z kawą i laptopem) z okazji rocznicy składam Wszystkim najlepsze życzenia! Nasze życie wewnętrzne wzbogaciło się ogromnie dzięki Ogrodowisku. Miłość, przyjemność i satysfakcja z solidnie wykonanej pracy niech się nadal rozwija! Cieszę się , że tu trafiłam i dziękuję Danusiu za OGRODOWISKO.

Jagna 06:46, 09 lip 2011

Droga Danusiu ja tez z kawą i laptopem na na Ogrodowisku, na 7 do pracy, dzis przy sobocie wyjątkowo wprawdzie , ale tez nie mogłam sobie podarować odwiedzin. Dziekuje za te wszystkie miłe chwile, wspaniały projekt który dzięki Ogrodowisku mam, a który był moim małym marzeniem. Ale przede wszystkim za wyjątkowe przyjęcie, ciepłe słowa, rodzinną atmosferę, które sprawiły, ze jest to miejsce do którego z przyjemnością "przychodzę". A przy okazji ciepłe pozdrowienia dla wszystkich Ogrodowiskowiczan. Oby ta rodzina nam sie powiększała.

myszorek 07:49, 09 lip 2011

Piękna data na rocznicę:)Życzę wielu, wielu takich dat, aby Ogrodowisko zawsze służyło dobrą radą i pociechą, fachową informacją i pięknymi zdjęciami, obfitowało we wspaniałe spotkania ludzi z pasją ogrodową w świecie wirtualnym i rzeczywistym oraz żeby pomagało nam spełniać nasze ogrodowe marzenia:) Oczywiście z kawą w ręce to piszę;)

ana_art 08:07, 09 lip 2011

Danusiu jesteś dobrym duchem, dzięki któremu na tym forum panuje taka niesamowita atmosfera. Atmosfera której trudno szukać na innych forach. Życzę wszystkim by tak było zawsze :),

Hania Kolak 08:11, 09 lip 2011

A ja dziękuję że po wielu latach pracy w ogrodzie znależli się ludzie z którymi mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami i pasją.Z przyjemnością wchodzę na Ogrodowisko niemal codziennie,oby to trwało jak najdłużej....dziękuję Danusia Tobie i wszystkim " ogrodowiczanom"...

Kris Ja 08:14, 09 lip 2011

Danusiu wspaniała,coś nam piękne ogrody ukazała...to co stworzyłaś jest nie samowite. Nie ma dnia bez ogrodowiska,choć często brakuje czasu.Pozdrawiam też wielką i przemiłą rodzinę ogrodowiskową.:)

Joanka 08:20, 09 lip 2011

Dziękuję Danusiu za wszystko..... za czas nam poświęcany, porady, ciągły uśmiech na twarzy. Za ostatnie spotkanie, które wywarło na mnie niezapomniane wrażenie....

Niech nam żyje Ogrodowisko 100 lat i jeden dzień dłużej :)

Małgorzata Kubiszewska 08:24, 09 lip 2011

W miłym towarzystwie czas szybko płynie :) Roczek minął niepostrzeżenie. Danusiu, gratulacje !!!

Anna W.N. 08:24, 09 lip 2011

GRATULACJE Danusiu :) to piękne co robisz ! tylu radosnych ludzi, tyle pasji, tyle wsparcia ! nasze ogrody pięknieją w oczach, a Ty niestrudzona jeździsz, doradzasz, pomagasz, piszesz (też po nocach) :) Dziękuję Ci i ja i toast wznoszę poranną kawą :)

Danuta Młoźniak 08:51, 09 lip 2011

Zasiadłam przed ekranem z kawką na biurku, przyszła Kasia i jesteśmy z Wami. To miło tak mieć świadomość, że tyle ludzi na łączach siedzi gdzieś daleko... Cieszmy się więc ogrodami i sobą :) Dziś piękny dzionek wstał, słoneczny.

Katarzyna Sobczyk 08:55, 09 lip 2011

Danulek ja z kubkiem kawy porannej swiętuje obok Ciebie w Twoim uroczym gabinecie ! To już rok ! HUREJ, GRATULUJE ! i DZIĘKUJE że jesteście bez Was moje życie byłoby bezbarwne ...Dana wnosisz tyle życia wokół siebie ...kubek kawy i zapach róży jednej z tych co płocie się wije ....tyle piękna wokół , trzeba je tylko umieć dostrzegać ...Danulek dzięki Tobie świat nabiera barw ! jak ja wytrzumam te dwa tygodnie ??? ;-)

Sebek 09:48, 09 lip 2011

Danusiu - no co tu dużo mówić czy pisać. Pragnę Ci złożyć najserdeczniejsze gratulacje i życzyć tyle fanów ogrodowiska na Fb co Lady Gaga ma, hihihihihihi :P:P:P Stworzyłaś portal idealny dla zawodowych ogrodników jak i zwykłych amatorów, którzy kochają naturę i chcą być otoczeni jej pięknem, spotkałem tu dużo serdeczności i wspaniałych ludzi dla których warto tu być. Posyłam serdeczne pozdrowienia i dziękuję Ci z całego serca za ogrodowisko :)

Anja 10:00, 09 lip 2011

Serdecznie gratuluję rocznicy Tobie Danusiu i wszystkim Ogrodowiczanom oraz życzę Wam wielu lat w niezmiennie miłej atmosferze. Jestem jedną z grona cichych entuzjastów i cieszę się ogromnie razem z Wami :)

jotka 10:23, 09 lip 2011

Danusiu, Tobie i wszystkim współtwórcom Ogrodowiska dziękuję za to, że jesteście, za optymizm i radość oraz za upiększanie świata ogrodami, roślinami, poradami, miłą atmosferę .... :) Mam nadzieje na spotkanie z Wami wszystkimi kiedyś w realu, a na razie wspaniale, ze możemy spotykać się na Ogrodowisku :)

anetawi 10:29, 09 lip 2011

Ja również gratuluję! Wreszcie znalazłam ludzi, którzy podzielają moją pasję. Na każde pytanie (nawet banalne) mogę szybko dostać odpowiedź. Nie szukam po omacku. Forum działa świetnie. To powinniśmy podziękować "roninowi". BRAWO! POZDRAWIAM!

Danuta Młoźniak 10:30, 09 lip 2011

Myślę, że w tym dniu warto napisać które osoby pojawiły się na Ogrodowisku jako pierwsze: Chronologicznie od 31.08: AlinaK, Datura, Shrekol, Aldona, Tyna, Kaśka Kadyszewska, Ila Olszewska, Bogumiła Bienko, Emilianoparmezano, Kasia Truszczyńska, Danusza, Zbigniew Gazda. Do dwunastki, trzynastki nie podaję..:)

Danusza 10:50, 09 lip 2011

Danusiu dziękuję za to że jestes , że stworzyłaś coś co daje wiele radości z podziału wiedzy od każdego a szczególnie od Ciebie! Wszystkim życzę owoców z pracy swojej, pomysłów i realizacji:) Pozdrawiam

marzena 12:03, 09 lip 2011

Tak, Naczelna Ogrodniczko Danusiu :) - to był swietny pomysł z Ogrodowiskiem i interesujace, pełne zaangażowania wykonywanie tego projektu ze współudziałem licznych Ogrodniczek i trochę mniej licznych Ogrodników :) Zaglądam tu bardzo często szukając inspiracji ogrodowych i zwyczajnych rad... No, nie mam swojego wątku ogrodowego (chociaż ogród mam niemały) ... ale może kiedyś... :) Pozdrawiam wszystkich :)

Anna Żochowska 12:05, 09 lip 2011

Chciałam podziękować również Roninkowi, za jego cenne techniczne porady i pomoc i tak faktycznie on jest głównym technicznym konstruktorem Ogrodowiska, wielkie dzięki:))

bogumila 13:53, 09 lip 2011

Skromnie -dziękuję Danusiu.

Olga Szopa 15:07, 09 lip 2011

Jak dobrze tu być :) DZIĘKUJĘ :)

Zbigniew Gazda 15:22, 09 lip 2011

Powtórzę tutaj wpis z Facebook bo niektórzy złośliwcy wytykają że wpisały się tylko ogrodniczki. Danusiu Wszystkiego Najlepszego z Okazji Pierwszej Rocznicy naszego Ogrodowiska dla Ciebie i całego Zespołu. Stworzyliśmy na Forum wielką rodzinę i powstało wiele wątków przedstawiających nasze ogrody - jak było przedtem i jakie wprowadzamy zmiany. To wielka zasługa Twoja Danusiu jak i wszystkich fanek i fanów. Na Waszych przykładach się uczymy i modernizujemy nasze działeczki , balkony czy ogrody. Na forum ogrodowiska można znaleźć również przepisy kulinarne a nawet raczkującą "poezję". Było już wiele bezpośrednich spotkań fanek i fanów . Życzę również wszystkim dużo zdrowia i wspaniałych dalszych pomysłów ogrodowych.

Michał Młoźniak 15:25, 09 lip 2011

Dziękuję, staram się jak mogę :)

Marzena R 16:55, 09 lip 2011

Dziękuję pomysłodawczyni i autorce, Danusi za stworzenie takiego fantastycznego miejsca. Wszystkim współtwórcom, aktywnym ogrodnikom, dzięki którym powróciłam do pasji jaką jest ogrodnictwo. Kurczę, jak bardzo lubię "ryć" w ziemi!!! Pozdrawiam i wszystkim gratuluję!

Pwl 17:05, 09 lip 2011

Nie wyobrażam sobie internetu bez takiego portalu jak Ogrodowisko i takiej pasjonatki jak Ty Danusiu, dziękuje, że jesteście i mocno Was pozdrawiam! Wszystkiego najlepszego :))

Richie 21:33, 09 lip 2011

Danusiu jesteś super.Zainspirowałaś ludzi do innego spojrzenia na ogród i rośliny .Zmobilizowałaś wątpiących i pokazałaś jak można we własnym zakresie wykonać wiele fantastycznych realizacji i cieszyć się nimi. Skupiłaś wokół siebie w tak krótkim czasie tylu wspaniałych ludzi, miłośników przyrody,ogrodów i roślin. Wielkie dzięki z przekonaniem ,że dalej tak będzie.Pozdrawiam wszystkich z Ogrodowiska i dziękuję za aktywność.

Ewa G. 21:42, 09 lip 2011

Wielu jeszcze takich rocznic przeżywanych razem.

danuta_ 21:55, 09 lip 2011

Danusiu, ten miniony rok to niczym rok z życia dziecka - to najważniejsze chwile , które wpływają na to jak będzie rozwijał się portal w dalszych latach. Niczym Najtroskliwsza Mama włożyłaś bardzo dużo serca, miłości, czasu, emocji, energii , poświęciłaś się swoim dzieciom cała – i to już procentuje !!!! I czasami zastanawiam się, czy Tobie nie pomaga jakaś babcia, ciocia, kuzynka czy koleżanka , bo ta Ogrodowiskowa gromadka rozrasta się w bardzo dużym tempie i każde z dzieci chciały by choć odrobiny zainteresowania :), ale ponoć im więcej dzieci przybywa tym ta miłość Matczyna jest większa :) :) :) Danusiu życzę siły, zdrowia i satysfakcji z Ogrodowiskowych Dzieci!!!!

Anna Ścigaj 22:19, 09 lip 2011

Sto lat, sto lat!! Wspaniały rok za nami a to dopiero początek :). Dziękujemy za ten portal, za artykuły, za pomoc, złote serca. Za wyjątkową, miłą i przyjazną atmosferę.

Pozdrowienia dla Was wszystkich, tworzących Ogrodowisko. Wszystkiego najlepszego :***.

Bohdan Ogrodowski 22:32, 09 lip 2011

Nazywam się Bohdan Ogrodowski , wraz z żoną Sabinką od wielu lat razem spędzamy bardzo miłe chwile na ogrodowych wyprawach. przy okazji poznając niepospolitych ludzi - kochających jak my kwiaty i ogrody.. Kilka lat temu Grabowscy zaimponowali nam << Twoim ogrodnikiem >>i pasją prezentowaną rodzinną grupą, a od ostatnich wypraw zauroczeni jęsteśmy Danusią i Witkiem , którzy promieniują z Komorowa nie tylko słynnymi ogrodami ,ale organizmem, który nazywa się ,, OGRODOWISKO '' Co ja , biedna i skromna ptaszyna mogę w tym środowisku błysnąć? Jedynie tym jedynym przymiotem ,którym , kazdy z Was , prawdopodobnie jak szpadlem chciałby się pochwalić. Otóż jestem obrabiarkowcem/ Pierwsze 5 lat po studiach w CBKO w Pruszkowie , ale , do rzeczy, nazywam się OGRODOWSKI z OSTRZESZOWA, to jest jeden niepowtarzalny argument , że jestem i będę z Wami , a przy okazji się trochę podszkolę na tym moim 450 m kw. ogrógku. Serdeczności Bohun i Sabina.

Danuta Młoźniak 22:51, 09 lip 2011

Witamy Was Sabinko i Bosiu Ogrodowscy - cudowni ludzie, z którymi przemierzamy angielskie trasy i ogrody od chyba 2005 roku. Przyjmiemy Was cieplutko i serdecznie. Wszak nazwisko zobowiązuje:) i jakże pasuje do naszego portalu. Bosiu, z Waszych okolic jest Jagna, zapoznajcie się więc z jej ogrodem. Zapraszamy.

Jolanta Kuchta 23:27, 09 lip 2011

Gratulacje najserdeczniejsze dla Szefowej, Roninka, Witka i wszystkich anonimowych dla nas ludzi, którzy tworzą Ogrodowisko.

Barbara Krajewska 23:30, 09 lip 2011

A ja ciągle zastanawiam się, jak to możliwe aby mieć tak ogromny zasób energii, samozaparcia, wytrwałości a równocześnie być serdecznym i pełnym życzliwości doradcą, 'drogowskazem' po ogrodowych meandrach? Podziwiam Cię Danusiu! Tobie, Witkowi i oczywiście Michałowi należą się szczególne gratulacje za stworzenie tak wspaniałego portalu, który - mam nadzieję - dalej będzie odnosił sukcesy.

justi 00:51, 10 lip 2011

Dziękuję, że mogę się czuć na Ogrodowisku jak w wielkiej super rodzinie. Atmosfera jest niepowtarzalna. Życzę Wam Kochani , aby ta energia , pasja a przede wszystkim natchnienie do dalszej pracy nigdy Was nie opuściły. Zarażajcie nas swą pasją...czekamy na więcej.

ell 06:58, 10 lip 2011

Przyłączam się do wszystkich życzeń i pochwał. Uważajcie, bo Ogrodowisko mocno uzależnia - jak widać nawet w niedzielę od szóstej rano siedzimy przykuci do komputerów i zaglądamy co nowego w naszych Ogrodowiskowych ogródkach. Po prostu kocham to miejsce i tych wszystkich ludzi, którzy całe dnie spędzają na realizowaniu swojej ogromnej ogrodniczej pasji. Jaszcze raz dziekuję za Ogrodowisko. :P

Linka 08:25, 10 lip 2011

Wszystkiego naj naj naj z okazji pierwszej rocznicy ! Życzę wiele wspaniałych pomysłów na kolejny rok Ogrodowska. Danuś dziękuję za wszystko - za porady, wskazówki, ciekawe artykuły i fotografie, za całe ciepło tego portalu :).

Matka 10:15, 10 lip 2011

Jeszcze tylko skromnie dodam, że gdyby nie Ogrodowisko i opiekuńczo-doradcze skrzydła Szefowej to mój ogród byłby sobie tak "trwał" a tak robię rewolucje(no może to zbyt duże słowo) i wiem co chcę w nim w końcu mieć-więc robię małe lub większe ,czasem, kroczki i w końcu uwierzyłam w to, że kiedyś naprawdę będzie piękny:)

Dziękuję:)

Marta Hawraj 11:14, 10 lip 2011

Dziękuję Ci Danusiu za zaproszenie w tak miłe miejsce. Było mi trudno tu wejść miałam opory ponieważ obiecałam sobie ,że na portalu będę miała tylko i wyłącznie znajomych na liście ,a moje ulubione rzeczy zostaną moją słodką tajemnicą .Następnym krokiem było forum gdzie również nigdy nie przynależałam do takiej społeczności .Moja odporność na wiedzę techniczną również odkładała się na wejście na Wasze forum . Trudno było wejść ,a teraz trudno z niego wyjść i za to dziękuję Tobie i Wszystkim,którzy tworzą ten blog :) Porady,wskazówki ,tworzenie naszych ogrodów i pomoc o każdej porze dnia i nocy ,mobilizacja do działania to znak firmowy Ogrodowiska pod ,którym są "macalni"Ludzie :)

Elżbieta Zając 14:56, 10 lip 2011

Gratuluję Danusi i wszystkim i wszystkim pozostałym osobom, które przyczyniły się do stworzenia Ogrodowiska. Należę do tych, którzy zaglądają tu często, ale nie zawsze zostawiają ślad. Mój ogród pod Waszym wpływem już się zmienił i wiem, że tych zmian będzie jeszcze wiele. Cenię sobie to, że zawsze mogę tu zajrzeć, zapytać, pooglądać piękne ogrody. Dziękuję i pozdrawiam.

Grażyna Michalik 21:41, 10 lip 2011

Danusiu gratulacje , gdyby nie Ty nie było by nas tutaj dziękuję dziękuję( w tym momencie przyklękam pochylając głowę). Dzięki Tobie zwiedzam ogrody innych ludzi , angielskie, dostaję wspaniałe porady. Poznałam wielu takich zapaleńców jak ja , a myślałam że tylko ja jestem taka pokręcona. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

isia33 21:58, 10 lip 2011

Danusiu, gratuluję pomysłu z Ogrodowiskiem i dziękuję za wszystkie cenne rady i wskazówki. Dopiero uczę się ogrodu i jestem szczęśliwa, że mam takich nauczycieli, jak Ty i wszyscy, którzy udzielają się na portalu.

an_tre 22:42, 10 lip 2011

Danusiu , Ronin, wielkie gratulacje! chylę czoła dla wielkiego bezinteresownego dzielenia się wiedzą i pasją, zarażania ludzi miłością do roślin i pracy w ogrodzie, wcale nie łatwej...Danusiu dziękuję za uśmiech, cierpliwość i zrozumienie nas laików ogrodowych :-)

danka1971d 23:33, 10 lip 2011

Danusiu kochana,dziękuję za to ,że jesteś i za to ,że stworzyłaś tak wspaniałą stronę dla wszystkich szalonych ogrodników .Wielkie dzięki ,że swojej wiedzy nie zamykasz ,,w szufladach'',ale potrafisz się nimi dzielić z innymi i to jest wspaniałe...Jesteś wyjątkową osobą i dlatego życzę Ci jeszcze wielu rocznic i wielu sukcesów w swojej branży....:)

inya 07:54, 11 lip 2011

Dzięki Danusi i temu jak pięknie zaszczepia w ludziach, czasem zupełnych laikach ogrodowych, miłość do tego co nas otacza, co zielone i co potrafi cieszyć oko przy odrobinie troski z naszej strony, coraz więcej ogrodów w Polsce i nie tylko będzie piękniało i pachniało :) Danusiu, sprawiasz, że Polska jest ładniejsza :) A rośliny i ludzie mają lepszy ze sobą kontakt :) Dziękuję Danusiu za to, że z miłością spojrzałam na swój dopiero powstający ogród. Wiem, że będzie moją perełką dzięki Tobie :D

Danuta Młoźniak 08:10, 11 lip 2011

Najważniejsze to zrozumieć ogród i go pokochać takim, jaki jest. Powyższa wypowiedź znaczy, że Twoja świadomość ogrodnicza dojrzewa. Z takim podejściem wszystko niemożliwe staje się możliwe:) Teraz czas na zmiany i pracę, czasem małymi kroczkam,i a czasem z zaangażowaniem całej rodziny. Cieszy mnie fakt zmiany Polski na piękniejszą, czyżbym aż taki miała wpływ ?

Dziękuję za te słowa:)

Łucja Badarycz 09:54, 11 lip 2011

Wszystkim uczestnikom Ogrodowiska dedykuję ten piękny ,niezapomniany wiersz Jonasza Kofty

Pamiętajcie o ogrodach

Bluszczem ku oknom Kwiatem w samotność Poszumem traw Drzewem co stoi Uspokojeniem Wśród tylu spraw

Pamiętajcie o ogrodach Przecież stamtąd przyszliście W żar epoki użyczą wam chłodu Tylko drzewa, tylko liście Pamiętajcie o ogrodach Czy tak trudno być poetą W żar epoki nie użyczy wam chłodu Żaden schron, żaden beton

Kroplą pamięci Nicią pajęczą Zapachem bzu Wiesz już na pewno Świeżością rzewną To właśnie tu Pamiętajcie o ogrodach...

I dokąd uciec W za ciasnym bucie Gdy twardy bruk Są gdzieś daleko Przejrzyste rzeki I mamy XX wiek

Irga 09:56, 11 lip 2011
Tak- to przepyszna okazja, aby pogratulować i podziękować zarówno Szefowej Danusi jak i pozostałym zakochanym w zieleni Zapaleńcom, bo podziwiam często Mili Moi Ogrodniczanie wysiłki Wasze i sukcesy- nierzadko przeogromne. I zapewnie wielu jeszcze zapaleńcom bliscy jesteście choć wolą jak to Szefowa / choć milej mi brzmi Matka Założycielka / zauważyła we wstępie „pozostać w cieniu”.

I daje mi ten portal siłę i energię i inspirację, by działać dalej w swojej przestrzeni /jeszcze nie do końca ogrodowej, wykopując cegły by zrobić miejsce dla hortensji:-) Z miłości do żurawki, bukszpanu i trawki- jeszcze raz gratuluje! Podziwiam. Pozdrawiam i czekam na wciąż więcej i więcej Ogrodowiska, pomysłów i cudnej urody zdjęć - bo chłonąć takie ukochane ogrody można bez końca – Iza

tyna 12:38, 11 lip 2011

Pozdrawiam wszystkich Ogrodowiskomaniaków ;) Gratuluję sukcesu twórcom tego dzieła i życzę wielu następnych rocznic;)

tyna 12:54, 11 lip 2011

;)To niezwykle cenna informacja wiedzieć, że jestem od samego początku Ogrodowiska.....piąta!

Bożena Ciborowska 12:54, 11 lip 2011

I ja przyłączam się do gratulacji i wspólnego świętowania. Jakże przez ten rok zmieniła się moja wizja ogrodu, jak dojrzał i "wydoroślał" , pewnie wszyscy tak mamy.Ile zaszczepionych pasji i nowych roślinnych miłości, bo nie ma już zapewne w ogrodowisku osoby która nie pokochała bukszpanów, żurawek czy hortensji. Danusiu tak mocno wpłynęłaś na nasze ogrodowe życia . Kłaniam się nisko i po stokroć dziękuję. :-)

KATARZYNAZ 14:01, 11 lip 2011

Danusiu, dziękuję za Ogrodowisko. Dziękuję za inspiracje. Dziękuję za Twoją niespożytą energię z której każdemu z nas troszkę skapuje. Gratuluję urodzin Ogrodowiska i życzę jeszcze wielu, wielu, wielu...... Ja osobiście dzięki Tobie spełniłam jedno z moich marzeń. Napędzaj nas swoim entuzjazmem a my będziemy za Tobą biec.

Neska 22:58, 11 lip 2011

Danusiu bez Ciebie, Twojej pasji, serdeczności i umiejętności stwarzania cudownej atmosfery nasza ogrodowiskowa Rodzina nie mogłaby zaistnieć i trwać. Dzięki, że jesteś i już się nas nie pozbędziesz :D

karudka 23:14, 11 lip 2011

Choć nie uczestniczę w rozmowach, nie bywam na stronie, to i tak jestem bardzo, bardzo wdzięczna za wszelkie porady, które mogę znaleźć w razie potrzeby. Nie zawsze czytam artykuły na bieżąco, ale zachowuję linki, bo kiedyś mogą okazać się 'nieocenione'. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję, że jesteście:))

Pszczelarnia 07:51, 12 lip 2011

Danusiu, Ogrodowiczanie dziękuję!

shrekol 20:42, 13 lip 2011

Trochę spóźnione ale szczere życzenia dla wszystkich, którzy mają swój wkład w Ogrodowisko:), a szczególnie dla całego Szefostwa za pomysł stworzenia fajnego forum:D:D:D

Elżbieta Świątkowska 13:42, 24 lip 2011

Danusiu nikt tak dobrze nie wie jak Ty,że kto kocha kwiaty i ogrody ma serce jak kwiat. Raz posadzony rozwija swe piękno,tak jak Ty .Nie będę oryginalna ,gdyż powtórzę słowo najpiękniejsze>>>>DZIĘKUJE<<<<< za :Miłość do roślin Atmosferę to że jesteś życząc Ci, sobie i nam Wszystkim,pikników w Ogrodowisku tych wirtualnych i realnych tak pięknych i pachnących jak nasze (podopieczne ) ogrody ,balkony ,rabatki.Niech rozwija się na cały Świat Danusiu --OGRODOWISKO!!!

ulka137 22:57, 02 sie 2011

Gratuluję pomysłu na "Ogrodowisko". Dzięki Pani reportażom i pięknym zdjęciom czerpię inspirację do swojego ogrodu. A wszystko zaczeło się gdy w Pani ogrodzie zobaczyłam i zachwyciłam się żółto-cytrynowymi żurawkami rosnącymi między strzyżonymi bukszpanami i cisami. Teraz na mojej działce mam kilka rodzajów żurawek w różnych kolorach i formowane bukszany. Serdecznie pozdrawiam Urszula z Łodzi

Danuta Młoźniak 06:52, 03 sie 2011

Dziękuję i zapraszam na nasze forum. Prosimy o pochwalenie się swoim ogrodem i zaprezentowanie kompozycji żurawkowych. Przy okazji uzyska Pani cenne rady, pomysły i inspiracje. Proszę wyjść "z ukrycia" :)

Bogusław R. Kucharski 13:14, 03 sie 2011

Jak mogłem tutaj jeszcze nie być ale jak mówią lepiej późno ...... Doskonały pomysł a do tego zrealizowani z ogromnym powodzeniem. Dziękuję wszystkim którzy się do tego przyczynili i wielkie, wielkie BUZIOLE

Bohdan Ogrodowski 19:45, 22 gru 2011

Organizatorom ,,Ogrodowiska" z okazji specyficznych Świąt Bożego Narodzenia,dla osób zajmujących się działalnością ukierunkowaną na piękno roślin , kwiatów ,krzewów i drzewostanu ,przesyłam serdeczności , całusy i życzenia aby ,, centrala:: w Komorowie tryskała zdrowiem , dobrym humorem i entuzjazmem w krzewieniu tego , co tak dobrze robią.Przy okazji przeglądania Waszej witryny odnalazła mnie moja sympatia z lat studenckich. Dzięki Wam za to. Bohdan

Halina Zawitkowska 12:22, 18 sie 2013

OGRODOWISKO nich trwa jak najdłużej .100 lat Danusiu.! ! .

Mugatka 15:22, 19 sie 2013

Ja również dziękuje za tą "encyklopedię z duszą". Tu znajduje nie tylko suche opisy ale również "praktyczną rzeczywistość", którą znacznie łatwiej przyswoić i zastosować. Dziękuje za to że żaden post nie zostaje bez konkretnej odpowiedzi :)