Święto Róż w ogrodzie nie tylko bukszpanowym Druga rocznica Ogrodowiska zbiegła się z naszym powrotem z wycieczki po ogrodach Wschodniej Anglii. Oglądanie ogrodów dostarczyło niesamowitych wrażeń estetycznych, co na pewno wpłynie na nasz rozwój pod względem ogrodniczym i pokaże się także w naszych nowo tworzonych ogrodach.

Był to piękny czas spędzony także bardzo intensywnie fizycznie, bo przez 12 godzin dziennie przemierzaliśmy od dwóch do czterech ogrodów i zrobiliśmy kilkanaście tysięcy zdjęć, które posłużą nam na cały rok do pisania artykułów i porad. Oprócz nas były także inne osoby z Ogrodowiska, dzięki czemu nasza znajomość, a nawet przyjaźń na pewno się pogłębi.

Tych ogrodowiskowych przyjaźni, jak wiem, zrodziło się przez te dwa lata wiele, a służą temu nasze spotkania, głównie na zaproszenia do własnych ogrodów prywatnych, jak i dostępnych w Polsce do zwiedzania, a także na ogrodniczych wystawach. Te spotkania, jak wiemy - są bardzo liczne, wyjątkowe i mile wspominane.

Mamy także zaprzyjaźnione ogrody w Anglii, gdzie także dotarły wieści o istnieniu Ogrodowiska. To bardzo cieszy i pokazuje jak ogrodnicza pasja jest w nas głęboko zakorzeniona i jaką nam sprawia przyjemność.

Rok temu Ogrodowisko nie było tak znane. Nowi użytkownicy trafiali przypadkiem lub słysząc o nas od innych. Jednak wieści o nas rozprzestrzeniają się szybko, bo od początku roku liczba Ogrodowiczan się podwoiła a na Facebooku Ogrodowisko ma dziś 7.495 Fanów. Liczymy, że na przyszły rok będzie nas jeszcze więcej.

W minionym tygodniu Ogrodowisko zagościło w telewizji w programie "Maja w ogrodzie" i wiele osób mogło się dowiedzieć nie tylko o naszym istnieniu, ale o różnorakich działaniach na rzecz upiększania naszych ogrodów.

Dziękujemy więc Wam, wspaniałym Ogrodniczkom i Ogrodnikom za to, że uczestniczycie w tej naszej wspólnej Ogrodowiskowej Rodzinie i życzymy wielkich i prawdziwych przyjaźni, szczęścia, które praca w ogrodzie nam przynosi. Życzymy też, abyśmy się w ogrodzie odnaleźli i stwierdzili, że to jest to, co sprawia nam wielką przyjemność.

35 komentarzy:
Sebek 11:00, 09 lip 2012

Danusiu - dziękuję Ci, że przez kolejny rok mogłem poznać tak wielu niesamowitych ludzi, że mogłem z Tobą podróżować po Anglii oraz dziękuję Ci jeszcze za to, że mogę być rzecznikiem tak niesamowitego forum - to zaszczyt i sama przyjemność móc Ci pomóc. Pozdrawiam całą ekipę zajmującą się stroną :)

Kamela 11:14, 09 lip 2012

Nie no ja was śledzę od początku, chociaż nic nie piszę, bo mój ogród dopiero powstaje.

Anna Ścigaj 11:52, 09 lip 2012

Sto lat, sto lat :D Niech tych rocznic będzie jak najwięcej. Pozdrawiam ekipę i wszystkich ogrodowiczan :)

Bogusław R. Kucharski 11:59, 09 lip 2012

Nie wiem co mam napisać brak mi słów podziwiam i DZIĘKUJĘ

Irena Miłek 12:04, 09 lip 2012

Danusiu, dziękuję! Mój ogród dzięki Ogrodowisku pięknieje i poznałam tylu wspaniałych ludzi! Kolejne rocznice przed nami, 100 lat!

Anna Żochowska 12:11, 09 lip 2012

Życzę całej społeczności Ogrodowiska kolejnych rocznic, nowych ogrodów i przyjaźni, a założycielom jeszcze większej popularności medialnej i nie tylko, dziękując za stworzenie tego forum:):):) 100 lat !!!!!!!!!!!!!

trafo 12:17, 09 lip 2012

Przyłączam się do życzeń. Stworzyłaś Danusiu wspaniałe miejsce spotkań ludzi "zakręconych" pasją tworzenia pięknych ogrodów. Pozdrawiam Ciebie i całą Ogrodowiskową rodzinę i cieszę się, że tu trafiłam. STO LAT :) :) :)

Krystyna Kucy 12:38, 09 lip 2012

Witam, zaczęłam śledzić waszą stronkę. Miałam działkę 30 lat, a teraz bedę tworzyła nowy ogród i myślę, że dużo rzeczy od Was się dowiem i od Ciebie Danusiu. Pozdrawiam KITKA.

Agacia 14:28, 09 lip 2012

Dziękuję!

Agacia 14:31, 09 lip 2012

O, jestem 7500 osobą, która lubi O. na F. :D

magos 15:06, 09 lip 2012

100 lat Ogrodowiska! Ja też się bardzo cieszę, że Ogrodowisko powstało, dzięki oczywiście bardzo ciepłej osobie, jaka jest Danusia. Miło mi było poznać i jeszcze poznawać tak ciekawych ludzi. Pozdrawiam wszystkich!:)

baraga1904 17:31, 09 lip 2012

Wspaniała rocznica.. uwielbiam, wsiąkłam od 22 lipca 2010 jestem... życzę 100 lat!!! pozdrawiam Wszystkich Ogrodowiczan....:-)

Zbigniew Gazda 18:42, 09 lip 2012

Życzenia rocznicowe naszej Twórczyni składam I cieszę się bardzo że też mandat posiadam. Kto jeszcze nie należy do Ogrodowiska braci Niech sobie uświadomi - jak dużo traci.

Tutaj się dowiesz jak i co robić z trawnikiem Że trawy bardzo lubią być z rozchodnikiem .... Grzechem jest nie mieć bukszpanów narodzie ! Żurawki , trzmieliny , lawendy też są w modzie.

Co chwilę Zjazd maniacy organizują I często do ciemnej nocy świętują. Przybywają w jedno miejsce piękne dziewczyny Możesz se taką przygruchać ... i pójść w maliny .

Danusiu i Wszyscy Ogrodowiczanie - 100 LAT !!!

Maja Dehmel 19:15, 09 lip 2012

Choć trafiłam na Ogrodowisko nie tak dawno, to już nie mogę bez niego żyć. Panuje tu wspaniała i przyjazna atmosfera i baaardzo dużo można się nauczyć czerpiąc z wiedzy Danusi i innych doświadczonych pasjonatów ogrodnictwa. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :) :)

Michael 19:26, 09 lip 2012

Wszystkim zielono-zakręconym chciałbym życzyć zdrowia zdrowia i ujeszcze raz zdrowia. Abyśmy mogli wspólnie upiększać nasze ogrody i cieszyć się przyrodą. A wszystko to dzięki tak wspaniałej osobie jaką jest Danusia M.

Dziękuję za wszystko co dla nas robisz Danusiu, że wkładasz w to tyle serca.

Niech ogrodowisko żyje do końca świata. - (i jeden dzień dłużej ) :P

Moniika 19:50, 09 lip 2012

Dołączam się do tych przemilych życzeń powyżej !!! Oby Ogrodowiczan było jak najwiecej :) !

Kasia M. 21:16, 09 lip 2012

Danusiu, dziekuję i gratuluję skupienia wokół siebie tylu wspanialych ludzi.

To świeto Danusi, Witka, Ronina, ale też i nasze święto - święto Ogrodowiczan.

Wszyscy jesteście wspaniali, tworzycie cudowną, niezwykle przyjazną atmosferę. A przy tym zarażacie pasją, która w pędzącym na oślep świecie daje wytchnienie :)

Fajnie, ze jest to forum.

VIVAT OGRODOWISKO, Z NIM W OGRODZIE MOŻNA WSZYSTKO :D

an_tre 22:32, 09 lip 2012

Wzruszyłam się...

Anna R. 22:34, 09 lip 2012

Gratuluję Danusi, Witkowi i Roninowi za stworzenie takiego niepowtarzalnego Froum.... . Forum przyjaciół i jednej wielkiej ogrodowej Rodziny :) Bez Forum żyć się już nie da...... :)

Julka A 22:35, 09 lip 2012

Ach jak miło, 100 lat dla całej Ogrodowiskowej Braci:), szkoda, że tak późno tu dotarłam.

Madżenka ... 23:48, 09 lip 2012

Pierwszy raz w życiu cieszę się, że zaraziłam się nieuleczlanym wirusem - ogrodowiskowym :) I nie zamierzam poddawać się, żadnej terapii !!! Danusiu, Szefowo, Matko Chrzestna naszych ogrodów, dziękuję za rozprzestrzenienie wirusa wśród narodu. Kiedyś dzięki Tobie będziemy mieć najpiękniejsze ogrody w Europie :)

Celina 07:33, 10 lip 2012

Ale super być w w takiej ekipie!:)Bo,że w niej jestem to poczułam od pierwszych Waszych komentarzy gdy tutaj zastukałam. Dzięki DANUSIU ,dzięki EKIPO:)

Katarzyna Pander - Liszka 10:30, 10 lip 2012

Danusiu, dziękuję za to wspaniałe miejsce. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli zorganizować wycieczki po naszych ogrodach. Tyle jeszcze możemy się nawzajem nauczyć :)

Ewa G. 18:47, 10 lip 2012

Próbujemy stworzyć Eden; miło być w tym towarzystwie. Szczególne podziękowania dla Danusi za pomysł i realizację.

Barbara Krajewska 21:18, 10 lip 2012

OGRODOWISKO - niepowtarzalna, pomocna, życzliwa, przyjazna i jedyna w swoim rodzaju strona!:) Dzięki jej Twórcom, i STO LAT!!!

bajsza 23:07, 10 lip 2012

GRATULUJĘ!!! choć trochę jestem zaskoczona, bo po ilości wpisów na stronach Ogrodowiska - ja myślałam, że ono istnieje przynajmniej z 5 lat ;) Pozdrawiam Danuśkę, tego ogrodowego elfa ;)

Richie 23:45, 10 lip 2012

Trafiłem na Ogrodowisko przez przypadek i zostanę na zawsze. Poznałem tu wspaniałych, zafascynowanych ogrodami ludzi i przyjaciół. Piękne podziękowania dla założycieli tego forum.

kaska_kadyszewska 08:01, 11 lip 2012

A ja zaglądam permanentnie od początku :) Choć ostatnio mam wiele innych spraw na głowie, jestem ciekawa co słychać w waszych ogrodach. Pozdrawiam!

Marta Zięba 23:13, 11 lip 2012

Kiedyś nie lubiłam for internetowych, na Ogrodowisko wpadłam przypadkiem, na chwilę... i mimo, że mam tak mało czasu wolnego wsiąkłam...w maju 2011 roku. Bardzo często zaglądam i czytam, trochę mniej wpisuję, na to wciąż brak czasu. To forum jest inne nie tylko dlatego, że skupia tak świetne osoby ! Piękna i przejrzysta jest szata graficzna i to właśnie mnie tak na początku wciągnęło, że wszystko jest takie czytelne, że łatwo dodać zdjęcia, łatwo cytować, czcionka jak należy a nie jakieś dziubdzianie! Porządeczek, który lubię !!! Po prostu uwielbiam tą stronę!!! Jest R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-A !!!

grama 07:07, 12 lip 2012

Dziękuję za wszystko i życzę dalszej wytrwałości w szkoleniu zapalonych i szalonych nas - ogrodników-amatorów.

dorotka_z 10:00, 13 lip 2012

Gratuluję 2 rocznicy i życzę kolejnych. Ogrodowisko to jedno z nielicznych miejsc w internecie, gdzie panuje taka serdeczna atmosfera. Cieszę się, że tu trafiłam :) Dziękuję :)

werowiki 15:19, 13 lip 2012

Od czterech lat mam dom i zalążek ogrodu na wsi. Od tego czasu oglądam wszystkie programy ogrodnicze w TV , czytam gazety o tematyce ogrodniczej, przeglądam strony w internecie, aby się czegoś nauczyć. Za sprawą telewizji miałam przyjemność już dwa razy być z wizytą w ogrodzie Pani Danusi i dopiero w niedzielę z programu "Maja w ogrodzie" dowiedziałam się o tej przepięknej stronie internetowej, zatem dołączam się do wszystkich gratulujących, faktycznie jest czego gratulować. Bardzo Wam moi mili zazdroszczę tego dwuletniego okresu wspólnego działania , pasjonowania się ogrodem. Mam nadzieję, że i ja kiedyś będę mogła dołączyć do Waszego grona. Z wielkim szacunkiem Kalina.

Karolina P 19:26, 16 lip 2012

Gratuluję! I dziękuję! :) Nawet na fotkę się załapałam :) Wszystkiego najlepszego i kolejnych spotkań i rocznic!!!:)

Krys 23:03, 16 lip 2012

Wielkie gratulacje! Danusia dziękuję za OGRODOWISKO !! STO LAT!!!