Ten dom fotografowaliśmy podczas jazdy przez szyby autokaru. To zdecydowanie najpiękniejsza posesja Po wizycie w ogrodzie Gooderstone Water Gardens mieliśmy jeszcze chwilkę na pobieganie po malowniczej wsi o tej samej nazwie.

Gooderstone położona jest w okręgu Breckland, hrabstwo Norfolk i zajmuje obszar 11 km2 . Leży 48 km na zachód od miasta Norwich i 130 km na północny wschód od Londynu. Wg Wikipedii, w 2007 roku szacunkowa liczba ludności wynosiła 390 osób. Wieś zachwyca, a właściwie domy i ogródki przy nich. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Takich widoków, jakie tutaj są na każdym kroku, nie da się zobaczyć na przedmieściach Londynu w mniej zamożnych dzielnicach. Raczej widać kosze na śmieci przed wejściem, kontenery związane z remontem i jakąś tam zieleń, ale szaleństwa nie widać. A tutaj po prostu bajka, przed każdym domostwem.

Najważniejszym budynkiem jest kamienny kościół Świętego Jerzego, z którym wiąże się dość niechlubna historia. Kolejne ważne miejsce to szkoła, która obsługuje jeszcze dwie wsie: Foulden i Oxborough.

Firletki, złocienie i ostrogowce Ogród, o którym pisałam wcześniej to także wielka atrakcja turystyczna wsi. Ścieżka przyrodnicza i wspaniałe widoki przyciągają wielu ludzi.

Wieś położona wśród lasów i pól, połączona jest wąskimi uliczkami. przed każdym domem widoczne są ładnie przycięte żywopłoty, różane łuki i krzewy. Spacerując po uliczkach zainteresował się nami pewien pan, właściciel jednego z ogrodów i zaprosił do siebie. Oczywiście z zaproszenia skorzystaliśmy.

Potem w wielkim pośpiechu próbowaliśmy nadrobić kilka ulic i szybciutko udaliśmy się w drogę powrotną. Jakie były efekty polowania aparatem na piękne ujęcia, zobaczcie w naszej galerii zdjęciowej.

Fot. Danuta i Witold Młoźniak

Słowa kluczowe: ogrody angielskie
3 komentarzy:
Danuta Młoźniak 12:40, 25 mar 2013

Przez pomyłkę zamieściliśmy najpierw artykuł o miasteczku, dlatego dzisiaj dwa artykuły. Miasteczko to kontynuacja ogrodu Gooderstone Water Gardens.

Urszulla 16:18, 25 mar 2013

Danusiu, dzięki za te zdjęcia z tego miasteczka:) To mnie bardzo zachwyciło. Zwłaszcza połączenia kolorów i faktur. Jestem pełna podziwu że potrafisz uchwycić w kadrze detale super skomponowane - prawdziwy z Ciebie fotograf:)

Karolina P 12:55, 27 mar 2013

Cudne miasteczko! Chciałabym tam mieszkać, ach! I te kamienne domy... u nas bez sensu, jak to docieplić? pozdrawiam!!