Kochani, Święta Wielkanocne tuż, tuż… chwila refleksji nad życiem, spotkania w gronie najbliższych, przyjaciół. Zaraz po nich długo oczekiwana „majówka”.

Pewnie niektórzy planują wyjazdy, inni pozostaną w swoich domach i będą rozkoszować się promieniami słońca wpadającymi przez okna, cieszyć się chwilą swobody, radością ze spotkań, czy to przy świątecznym stole czy też na łonie natury, na balkonie, tarasie, w ogrodzie, parku czy też w lesie.

Dla wszystkich tych, którzy pozostają w domach i będą podejmować gości, a także dla tych, którzy planują majowe przyjęcia na powietrzu, dziewczyny z tenDOM prezentują jeden z ich wielu pomysłów na udekorowanie wiosennego stołu** .

Tym razem stół ustawiony jest w ogrodzie, skoro słońce wiosenne za oknem wychodzimy na zewnątrz, aby móc cieszyć oczy darami natury. W otoczeniu pięknej, soczystej, wiosennej zieleni stoi suto zastawiony stół z ozdobnym, kwiecistym wiankiem na centralnym, honorowym miejscu. Niebagatelna ozdoba w duchu stylu tendom, która dzięki swej urodzie i oryginalności śmiało może konkurować ze świeżymi kwiatami.


Nad stołem wiszące, zamocowane na żyłkach, szklane lampiony, poruszające się przy delikatnym wietrze, z małymi świeczkami, które schronione we wnętrzu - nie gasną, a wprowadzają cudowny, romantyczny klimat. W tle ozdobne lampiony, wianki, donice z barwnymi hiacyntami, symbolizującymi wiosnę.

Kochamy te kwiaty, są obłędnie piękne. Szafirki i bluszcz w małych zielonych buteleczkach i na talerzach, w towarzystwie wygodnych, papierowych, przypominających swoje siostry z tkaniny, serwetek. Wszystko co tylko nas otacza, można wykorzystać do oryginalnych, miniaturowych dekoracji.


Na krzesłach powieszone, luźno powiewające karteczki z imionami naszych serdecznych gości, udekorowane świeżo ściętym bluszczem z ogródka. Z pewnością efekty tych starań ucieszą oko nie tylko Wasze, ale też gości. Satysfakcja gwarantowana.

Zachęcamy wszystkich do celebrowania towarzyskich spotkań przy pięknie udekorowanych stołach, najlepiej, jeśli w otoczeniu natury. Mamy nadzieje, że udało nam się Was zainspirować.

Szczególny moment przed nami – czas na świąteczną przerwę od rzeczywistości. Wykorzystajmy więc ten czas, cieszmy się chwilą, otaczajmy się rzeczami pięknymi i tym co lubimy, w gronie bliskich przyjaciół.


Zespołowi Ogrodowiska dziękujemy, życząc wszystkim czytelnikom Radosnych Świąt w przemiłym towarzystwie.

Kasia i Monika

PS. Wszystkie przedmioty sfotografowane podczas tej sesji (foto Monika Olesińska) można znaleźć na stronach naszego sklepu tenDOM, do którego odwiedzin gorąco zapraszamy.

Słowa kluczowe: dekoracje
3 komentarzy:
Danuta Młoźniak 15:19, 15 kwi 2014

Dziękuję dziewczyny za moją ulubioną tonację kolorystyczną i zaproszenie do tego cudnego wiosennego stołu:) Jedno krzesło rozumiem, jest dla mnie? Już się wpraszam, gdy tylko wyjdzie słoneczko.

Anna Pisalska 20:18, 15 kwi 2014

Jasno, świeżo, wspaniale. Przy takim stole potrawy smakują wyśmienicie i wszyscy są dla siebie mili:) Byłoby wspaniale, gdyby pojawił się cykl aranżacji stołu na różne okazje np. na letnie, wieczorne przyjęcie. Dziękuję za ciekawe inspiracje:)

Margarete -Małgorzata M. 00:49, 16 kwi 2014

Piekny wiosenny, jasny z ciekawymi mocniejszymi akcentami kolorystycznymi stół, zapraszający do wspólnej biesady . Wykorzystanie szafirków w połączeniu z gałązkami trzmieliny do bielutkich serwetek jest super pomysłem - zaraz odtworzę podobny zestaw na święta u siebie. I o to chodzi, o takie inspiracje, pomysłowe rozwiazania, ciekawe dekoracje, interesująco zaaranzowane światło przy stole etc...Przyłączam się do wniosku z poprzedzającego wpisu o więcej takich sugestii związanych z aranżacją stołu w ogrodzie, czy to na letni wieczór z przyjaciółmi przy winku czy to na tradycyjnego wiosennego grila a może na przyjęcie urodzinowe latem dla znajomych w ogrodzie albo w altanie, może na tarasie....... Wiosennie pozdrawiam !