Ogrodowisko  TO  MY Dzisiaj, czyli 9 lipca mija 5 rocznica Ogrodowiska. Trudno uwierzyć, że to już 5 lat! Ani się obejrzymy jak minie nam 10 lat!

Te 5 lat wspólnego istnienia widać nie tylko po Was, kiedy to wielu Forumowiczów dojrzało ogrodniczo w przyspieszonym tempie, ale przede wszystkim widać to po Waszych ogrodach, które pięknieją z roku na rok, z dnia na dzień. Tyle wspaniałych ogrodów powstało, a Wasza praca weń włożona nie pójdzie na marne, bo ciągle jest kontynuowana. Jej owoce odczują następne pokolenia.

Mój początkowy wkład w tworzenie Ogrodowiska pod względem porad i artykułów jest teraz znakomicie kontynuowany przez Was, udzielacie się w poradach, bo już jesteście mądrzejsi, bardziej doświadczeni, zdolni do pomagania innym, tym początkującym. Dziękujemy Wam za to, i ja i Michał, który wkłada wiele pracy w działanie, funkcjonowanie Ogrodowiska, a którego pracy tak naprawdę nie widać.

Wzruszył mnie ten tort Niezapomniane chwile

Dziękuję więc Michałowi, że stworzył Ogrodowisko jako portal, że istnieje i rozwija się, dziękuję też sobie, że znajduję jeszcze jakieś odrobiny czasu, przynajmniej w wątkach tematycznych. Wybaczcie jeśli nie uda się pomóc każdemu. Ogrodowisko rośnie w postępie geometrycznym, nie sposób po prostu zajrzeć wszędzie. Ale duchem i wsparciem merytorycznym jestem z Wami. Dziękuję moim Bliskim, że przymykają oko na te zarwane noce, żeby coś opracować, albo zajrzeć chociaż trochę w ogrody.

Jednak przede wszystkim dziękuję Wam, bo czuję się potrzebna, doceniona, ważna, jako ta "szefowa", z której słowem się liczycie. Czuję się jak "opiekunka duchowa", przewodnik po meandrach ogrodnictwa, które nie jest łatwe i lekkie. Sami wiecie, jak ciężka jest to praca i jakiej wymaga systematyczności aby osiągnąć dobre efekty.

Sielskie klimaty u Pszczółki Ania niespodziewanie "wpakowała" nas do stawu

W ogrodnictwie jest jak w życiu, na skróty iść się nie da. Pamiętajcie o tym i bądźcie dalej z nami, dzieląc się wiedzą i wspierając nowych ogrodników na Ogrodowisku. Ciągle ich przybywa, bo rady tutaj znalezione są im pomocne, więc zostają.

W sobotę wielki dzień, spotkanie rocznicowe w ogrodzie Szmitów w Pęchcinie. Zapraszamy serdecznie członków Ogrodowiska. Przed nami kolejne 5 lat, zobaczymy jacy będziemy w przyszłości. Nasza wielka Ogrodowa Rodzina rośnie w siłę, nasze ogrody też.

Pozdrawiam, składam najserdeczniejsze życzenia i proszę abyście napisali w kilku słowach, co dało Wam Ogrodowisko przez te 5 wspólnych lat. Pozdrawiam i do zobaczenia.

Wasza Danusia

Podsumowanie wyjazdów i spotkań można znaleźć tutaj

Słowa kluczowe: rocznice
90 komentarzy:
Ywa 10:51, 09 lip 2015

Pani Danusiu, dziękuję za te 5 lat.

Irena Miłek 11:07, 09 lip 2015

Danusiu:) Wzruszyłam się bardzo.... Co mi dało Ogrodowisko, mnóstwo...tak dużo, że trudno to wymienić, aby nie zając miejsca pisaniną innym;) Wiedzę o roślinach, nie żałowania tych roślin, które się straci, bo jest miejsce na nowe:) stworzenie ładniejszego ogrodu niż wcześniej, inna epoka w nim wraz z Ogrodowiskiem:) przyjaźnie, wspomnienia, wspólne wypady, wymiany roślinne, olbrzymia dawka wiedzy z artykułów i twoich rad, jak również innych ogrodowiczan, dążenie do doskonałości w ogrodzie, i prawo popełniania błędów, bo tu mam okazję te błędy likwidować, wzorując się na najlepszych:)...jednocześnie całość wpływu forum, pozwala mi tworzyć mój indywidualny ogród, zgodny z tym co czuję:) Dostałam tu wiele wsparcia w trudnych chwilach i przede wszystkim miałam okazję poznać Was, nie myślałam, że tak będzie, jak 4 lata wcześniej zaczęłam z wypiekami na twarzy czytać twoje artykuły, oglądać zdjęcia i zadręczałam non stop nimi Waligórę i cisnęłam do zmian, za to wszystko Tobie, Wam i moim koleżankom i kolegom z forum bardzo dziękuję:):)

violinek 11:32, 09 lip 2015

Jestem tu "nowa " . Danusiu ! to wlasnie dzieki Ogrodowisku odkrylam moj ogrod na nowo ..niesamowity portal stworzylas :) poklady wiedzy podane w przystepny sposob , zapierajace dech fotki ale przede wszystkim polaczylas ludzi "zielono zakreconych " na calym swiecie ! Dziekuje za Ogrodowisko , ktore uczy , pokazuje , dodaje wiary i nadziei ...100 Lat !!! Pozdrawiam Violinek

Anna R. 11:38, 09 lip 2015

Ogrodowisko to moja "Rodzina", to moi prawdziwi przyjaciele, znajomi i pasjonaci :) Szukałam inspiracji do ogrodu - znalazłem przyjaciół. W odpowiedzi na pytanie co mi dało "Ogrodowisko" odpowiem krótko - dało mi przyjaciół. Na drugim miejscu postawię wiele cennych rad, inspiracji.

Tkwię na forum od ponad 3 lat.. tkwię tu towarzysko :) Bo towarzystwo ma wspólne zainteresowania i nigdy nie jest tu nudno. Można godzinami gadać o wszystkim co rośnie w ziemi i nikt nie postuka w czółko, nie będzie szukał piątej klepki.. Przy okazji się uczę coraz czegoś nowego.. Dużo rzeczy w ogrodzie mam dzięki Forum.. i dzięki temu mój ogród chociaż niedoskonały ale mi się podoba i dobrze się w nim czuję :) Forum dodało odwagi, że niemożliwe jest możliwe... nawet jak brakuje kasy czy rąk do pracy.. można osiągnąć wszytko... trzeba tylko bardzo chcieć.

Danusia, zaliczam Cię do przyjaciół, to mi dało Ogrodowisko, jesteś Matką chrzestną mego ogrodu :) i jak dobra Matka pozwalasz dziecku iść własną drogą.... .

I bardzo żałuję, że nie mogę być na spotkaniu :( :( :(

Danuta Młoźniak 11:41, 09 lip 2015

Bardzo mi będzie brakowało obecności Was wszystkich w sobotę, ale mam nadzieję na następne spotkania w Waszych ogrodach, takich miejsc i ludzi się nie zapomina.

asiek 12:04, 09 lip 2015

Danusiu, Ja wciąż raczkuję w moim ogrodzie i ten etap potrwa u mnie czas jakiś, ale to własnie dzięki Tobie podjęłam się w ogóle próby stworzenia ogrodu. To wyzwanie wciąż mnie przeraża, ale Twoje wsparcie oraz wsparcie i wiedza forumowiczów dają mi wiarę i siłę, aby chcieć zagospodarować samodzielnie moje nowe miejsce do życia. Wsparta Twoją wiedzą, serdecznością i czasem krytycznym spojrzeniem na błędy, w końcu postawię pierwsze samodzielne kroki. Jesteś naszą Ogrodowiskową Matką. Dzięki Tobie "nauczymy się chodzić". Stworzyłaś prawdziwą Rodzinę. To społeczność wyjątkowa - bez zazdrości, jadu i chamstwa. Dziękuję Ci za to miejsce. Dziękuję również Roninowi i Witkowi. Bez Nich nie byłoby Ogrodowiska. To Wasze wspólne Święto. Gratuluję i życzę Wam dużo sił i wytrwałości. Ściskam mocno

asia

marta d 12:13, 09 lip 2015

To już 5 lat.. niesamowite forum, takiej atmosfery i tylu świetnych ludzi na innym się nie spotka!:) Ogrodowisko jest jedyne w swoim rodzaju! 100 lat Ogrodowiska :):)

Aneta1309 12:44, 09 lip 2015

Danusiu ciężko w kilku słowach napisać co daje Ogrodowisko bo daje bardzo wiele:) Z Ogrodowiska czerpię wiedzę tu dojrzewam ogrodowo i stąd czerpię siłę bo ogromną siłę daje mi ogród.Ogród, który tworzę powoli ucząc się na błędach swoich i Waszych,ogród któremu nie mogę poświęcić tyle czasu ile bym chciała, ogród który pomaga przetrwać trudne chwile, ogród w którym spędzamy też te fajne momenty, ogród na który Ci którzy kiedyś stukali się w głowę patrzą z niedowierzaniem. Ogrodowisko to cudowni ludzie którzy się wzajemnie rozumieją, to miejsce gdzie chce się wracać:)

Irena Miłek 13:01, 09 lip 2015

Też żałuję, że nie będę na spotkaniu, pewne sprawy nie da się przeskoczyć, a mam wrażenie, że całe wieki Cię nie widziałam, dobrze, że choć na fotkach, widzę, ja przemierzasz nieodkryte ogrody:)

Zbigniew Gazda 13:23, 09 lip 2015

"Ogrodowisko to my"- żywi i konkretni ludzie ze swoimi ogrodami. Co mi dało i daje Ogrodowisko to Ty Danusiu wiesz najlepiej. Byłaś i widziałaś jak było a jak jest teraz. Wertowałem Twoje opracowania i aranżacje ogrodów, słuchałem podpowiedzi aby zgodnie z przykazaniami urządzać nasze poletko. Jak patrzę na fotki w artykule to łezka się kręci. Dzięki Ogrodowisku poznałem tylu wspaniałych ludzi a najbardziej wartościowe są spotkania i zjazdy. Nawet krótka rozmowa w realu zostaje na długo w pamięci. Pozdrawiam twórców portalu i dziękuję za wszystko.

BEATA_S 13:38, 09 lip 2015

Dziękuję :)

Kindzia 13:39, 09 lip 2015

Ja za miesiąc będę obchodziła 3 rocznicę jak aktywnie jestem z Wami...i doskonale pamiętam jak tu trafiłam. Przede wszystkim wielkie uznanie za pomoc Danusiu, robisz to tutaj bezinteresownie, a przecież to Twoja praca i najpierw to mnie przyciągnęło, szacunek dla Ciebie Danuś. Potem znalazłam tu wielu Wspaniałych Ludzi i przyjaźń, bo chyba już tak mogę powiedzieć. Mój ogród na pewno nie wyglądał by tak jak wygląda, gdyby nie Wy. Rośliny, które u mnie rosną...jeszcze niedawno nawet nie wiedziałam, że istnieją:)

Dziękuję wszystkim za wszystko!!!

mamfreda 14:18, 09 lip 2015

Witam, ja co prawda nie mam własnego watku ani się nie udzielam na forum, ale od prawie 3 lat pdglądam was z ukrycia :)I To własnie dzięki Ogrodowisku mój ogród wygląda jak wygląda.Jesteśmy z mężem dumni z naszego ogrodu,ale tylko my wiemy ile pracy nas to kosztowało.Wszystko od samego początku robimy sami. Dziś jak zobaczyłam wpis o 5 rocznicy- to dopiero sie zarejestrowałam i chciałam równiez sredecznie podziękować za Ogrodowisko-myślę że takich osób podglądających ale nie udzielających się jest bardzo dużo i bardzo dużo z Ogrodowiska korzystamy. Pani Danusiu-bardzo dziękuję za wszystkie inpspiracje,porady,piekne zdjęcia,po prostu za Ogrodowisko!! Magda

justajusta 14:35, 09 lip 2015

Dzięki ogrodowisku złapałam bakcyla ogrodowego. Zaglądam do różnych ogrodów dopiero od roku, ale dzięki poradom i doświadczeniu forumowiczów, a przede wszystkim radom Danusi, wiem już jaki ogród chcę mieć. Wcześniej długo błądziłam. To, jak zaczyna wyglądać nasz ogród spodobało się też mojej drugiej połówce, która chętnie pomaga mi w pracach ogrodowych. A najbardziej ciesze z 4 umbrelek, które niedawno zakupił właśnie M:) Codziennie rano zaglądam na forum, M śmieje się, że ogrodowisko to moja msza poranna!!!

Pszczelarnia 15:14, 09 lip 2015

Ogrodowisko - to nowe standardy dla wszystkich pasjonatów chcących więcej i lepiej. To przyjaźnie. Dziękuję.

ag_zie 15:32, 09 lip 2015

Życzę 100 lat! Dzięki Ogrodowisku rozpoczynam przygodę pt.: Ogród! Dzięki za stworzenie tego portalu!

iwonadm 16:22, 09 lip 2015

Damusiu jesteś naszym źródłem inspiracji i niedoścignionym wzorem. Kocham Cię i Ogrodowiesko dziękuję :)

asica 16:55, 09 lip 2015

I oby trwało jak Wielka Orkiestra - do końca świata i jeden dzień dłużej :-)

Joku 16:58, 09 lip 2015

Ten czas to dla mnie 5 lat spotkań w necie i niekiedy w realu z ciekawymi i sympatycznymi ludźmi, możliwość podziwiania pięknych ogrodów w Polsce i za granicą (uwielbiam relacje z waszych podróży), masa cennych rad, wiedzy, inspiracji, wspaniałe realizacje Szefowej z zespołem, cudowne zdjęcia Twoje Szefowo Danusiu, Witka, Ronina, możliwość rozwijania swojej pasji i tworzenia nowego ogrodu od podstaw. Zaglądam na Ogrodowisko niemal codziennie i nigdy się w tym czasie nie nudzę. Dziękuję!

Ewkakonewka 16:58, 09 lip 2015

Cudowne miejsce przyciągające fantastycznych ludzi :D Gratuluję Danusiu i pozdrawiam Wszystkich :D

Kuba 17:02, 09 lip 2015

Danusiu dziękuję za to miejsce, za ogród który kocham i ludzi których tu poznałam, za umiejętność dostrzegania rzeczy pięknych w naturze i chociaż niewielką umiejętność jego kreowania. Moje gratulacje dla Ciebie i Twoich Bliskich za pasję i talent które procentują w naszych ogrodach i naszych zakręconych ogrodowo głowach:)

AgaeM 17:24, 09 lip 2015

Gratuluje pomyslu i 5 lat

Iwk4 17:35, 09 lip 2015

Tyle pięknych wpisów. Tyle wyznań z serca, a ja tylko dodam, że dzięki Ogrodowisku, temu portalowi, tym bliskim mi ludziom mój ogród po 15 latach niebytu zaczął nabierać charakteru i barw. I jak to podsumowała u mnie na wątku jedna forumowiczka, mój nowy ogród scementował moje małżeństwo. Bowiem mój kochany małżonek, który mi w pracach ogrodowych dzielnie pomaga, powiedział niedawno, że nigdy się ze mną nie rozwiedzie, bo nie zostawi tego ogrodu.:) Dziękuję Danusiu tobie i całemu zespołowi z Roninem na czele za to, że ten portal istnieje. Raczymy się tu pięknem wydobytym z naszych ogrodów, naszych serc. Stajemy się wrażliwsi, szczęśliwsi, spełnieni. :)

Małgorzata Szymczyk 17:38, 09 lip 2015

Dziękuję za pozytywną energię płynącą z Ogrodowiska, za piekne, ciepłe emocje , za możliwość bycia w pięknych ogrodach, za Danusię i Witka - wspaniałych ludzi i za całą brać ogrodniczą , która skupiła się w tym miejscu przez 5 lat, dziękuję. Gosia

Wichura4ad 18:00, 09 lip 2015

Wszystkiego najlepszego z okazji 5 lat ! Chociaż jestem z Wami dopiero od 3 lat i trafiłem tu zupełnie przypadkowo jak pewnie wielu z Was przez kanciki,to zostałem i moje podejście do ogrodu zmieniło się staje się coraz dojrzalsze, i choć jestem na początku mojej drogi to znalazłem tu potężne pokłady wiedzy i doświadczenia z których mogę i chcę korzystać. Dziękuję Ci Danusiu i Wam wszystkim, którzy ten portal tworzycie. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Piotr

MirellaB 18:27, 09 lip 2015

Jestem na Ogrodowisku od kilku miesięcy i czuję się tutaj cudownie. Tyle pięknych ogrodów, rad, inspiracji, zawiązanych znajomości. Dziękuję Ci Danusiu, że jesteś z nami. Życzę wszystkiego dobrego. Mirella

ewakatowice 19:07, 09 lip 2015

Ogrodowisko jest jak magiczna furtka, przez którą podglądamy Danusiu Twoją pracę zawodową, którą wykonujesz tak starannie i z taką pasją. Nawiązujemy znajomości te wirtualne, poznajemy tajniki sztuki ogrodniczej. Zakochujemy się w drzewach, kochamy kwiaty jesteśmy jak Twoje dzieci, które uczysz jak kochać, czasem upadamy, tracimy zapał ale rodzina wspiera a Ty czuwasz … Dziękuje. Ewa z Katowic

MiraR 19:39, 09 lip 2015

I jakże znamienite Twoje słowa Danusiu z 2011 roku "...wspaniałych ogrodów nam przybywa. Mam marzenia, aby Ogrodowisko łączyło najpiękniejsze ogrody w Polsce. Będziemy dążyć aby takie były..." I tak jest :)

ewsyg 19:42, 09 lip 2015

9 lipca to również moja data urodzin, więc jest mi ogromnie miło, że również Ogrodowisko ma w tym dniu urodziny. Co mi dał pobyt na tym portalu ? Dużo miłych chwil, dużo doznań estetycznych. Mnóstwo rozmów z fajnymi ludźmi, którzy dzielą moje hobby. To cudownie Danusiu, że kiedyś wpadłaś na pomysł założenia tego forum. Michałowi dziękuję za to, że pomaga nam w sprawach obsługi komunikatora. Bardzo żałuję, że nie mogę być na spotkaniu. Ciągle coś wypada, ale wierzę, że kiedyś mi się uda poznać osobiście Danusię i wiele innych osób.

Agata Nycz-Śliwińska 19:52, 09 lip 2015

Dziękuję Danusiu z całego serca za Ogrodowisko !!! Dla mnie to też wirtualna rodzinka ogrodowo zakręconych... nie wyobrażam sobie dnia bez WAS :)jakiś czas temu wpadłam tu po uszy i tkwię nadal.

Dzięki Wam poznałam wspaniałych ludzi, miałam możliwość spotkać ich osobiście, a przy tym wymienić spostrzeżenia, doświadczenia ... miałam okazję na żywo obejrzeć ich cudowne ogrody :) Takie spotkania na dłuuuugo pozostaną mi w pamięci :)

Dzięki Wam zdobywam wiedzę na temat roślin i upiększam mój kawałek planety:) dostałam tu mnóstwo cennych rad i inspiracji, a także wsparcia w trudnych chwilach DZIĘKUJĘ wszystkim na czele z Danusią !!!

Danusiu życzę duuuuużo zdrowia i mnóstwa sił w tym co dla nas robisz :):):)

Karabela 20:23, 09 lip 2015

Danusiu dziękuję za pasje, za ogród, za wszystko.

zielony 20:31, 09 lip 2015

Jestem na Ogrodowisku nowy, ale mimo to pozwolę sobie zabrać głos i pogratulować pierwszych 5-ciu lat i życzyć kolejnych stu równie udanych. ;) Na forum trafiłem zupełnie przypadkiem i bardzo podoba mi się atmosfera która tu panuje. Przeglądam Wasze zdjęcia i czytam opisy oraz dyskusje na różne ogrodowe tematy i powiem szczerze, że potraficie zarazić pasją. Dziękuję wszystkim którzy stworzyli i wciąż tworzą to miejsce. Pozdrawiam.

GorAna 20:39, 09 lip 2015

Dziękuję za estetyczne i emocjonalne doznania:)....i za możliwość oglądania tylu różnorodnych ogrodów:) Dziękuję Wam Wszystkim, że zostawiacie uchylone furtki, przez które, o każdej porze dnia i nocy, mogę podglądać Wasze królestwa:)

Danusiu, gratuluję pomysłu na stworzenie Tego portalu, i dziękuję za dzielenie się Twoją wiedzą i doświadczeniem:)

Nikita 20:46, 09 lip 2015

Kiedyś Johann Wolfgang von Goethe powiedział: …” Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury”… To my Danusiu jesteśmy kwiatami w twoim Ogrodowisku. Dzięki twojemu doświadczeniu, poradom i artykułom rozkwitamy, a nasze ogrody pięknieją z roku na rok. Zyskaliśmy nie tylko bezcenną wiedzę na temat ogrodów, ale także grono niesamowitych przyjaciół…a niejednokrotnie są to przyjaźnie na dobre i na złe….

WIELKIE DZIĘKI DANUSIU !!! Pozdrawiam cieplutko wszystkich i do zobaczenia w Pęchcinie. Nikita

Anna Żochowska 20:58, 09 lip 2015

Danusiu dziękuję za te pięć lat( u mnie 31 pażdziernika) bycia z Wami, za tych wspaniałych ludzi, którzy podzielają wspólną pasję, za wiele przyjaźni i co najważniejsze rodzinną atmosferę, którą stworzyłaś na tym portalu,za Twoje serce i uśmiech którym nas obdarzasz przy każdym spotkaniu, za wiele praktycznych porad, dziękuję za Ogrodowisko:) dziękuję całej Twojej rodzinie za to że dzieli się z nami Tobą:) buziolki

nicol21 21:19, 09 lip 2015

Danusiu, dziękuję za stworzenie tego magicznego miejsca!! Dzięki - jesteś wielka!

Kasik 21:27, 09 lip 2015

Pytanie niby proste "Co mi dało Ogrodowisko" ? Tak wiele, że aż nie wiadomo od czego zacząć. Ale postaram się:D:D:

Nowe życie:D, bo moje stało się zbyt oczywiste i nudne, Pasję, która gdzieś drzemała 35 lat, a ja jej nie mogłam dostrzec, Wspólne chwile z najbliższymi, bo dziś razem zatracamy się w naszym ogrodzie, Szczęśliwe oczy mojego męża gdy widzi mnie w stanach "bliżej niekreślonych" ( tak się dzieje przy każdorazowym wejściu do nowego ogrodu lub szkółki), Cudowne spotkania w cudownych ogrodach, Możliwość poznania wrażliwych, bezinteresownych ludzi rozumiejących wszystko co czuję, którzy są zaprzeczeniem dzisiejszego ściągającego się społeczeństwa, Codzienną euforię gdy wychodzę na taras i patrzę na nasze "dzieło", Dumę przy oglądaniu kolejnych odcinków Mai:D:D, że właśnie znam właścicieli, znam ogród,:D:D:D . . . I jeszcze wiele, wiele,

A na deser:D:D:D Moja Kasia i Rysiu z całą rodziną, którzy pozwolili mi uwierzyć na nowo w przyjaźń. :D:D

Danusiu- dziękuję Tobie z całego serca.

kaisog1 21:38, 09 lip 2015

...tyle słów padło, że już nie wiem Szefowa co napisać :) Prawda jest taka, że Ty i Ogrodowisko uratowaliście mi życie - nie w przenośni a dosłownie. Pokazałaś mi, że wolno mieć pasję, że trzeba... Dziękuję za to i dziękuję Tobie i Witkowi za Waszą przyjaźń! Chciałam też podziękować za te 5 lat braci ogrodowiskowej.To był cudny czas, który mogłam spędzić z Wami - pośmiać się i popłakać, pomagać i opietruszać co poniektórych ;) (tak Bogda ;) o Tobie piszę ;))

DZIĘKUJĘ :D

Asisko_2005 21:39, 09 lip 2015

Dzięki Danusiu za matkowanie nam i za to, ze jest Ogrodowisko. Dzieki niemu poznalam wspaniałych ludzi.

Sebek 21:45, 09 lip 2015

Danusiu, Witku, Michale i Grześku - gdybym Was nie poznał moje meandry życia na pewno nie byłyby tak satysfakcjonujące. Ogrodowisko to nie tylko ogrody i piękne zdjęcia, ale to głównie ludzie - i choć każdy jest wyjątkowy to zawsze znajdujemy wspólny język :) Zawsze powtarzam, że przeznaczenie mnie tu pokierowało, bo obchodzimy urodziny wspólnie :)

ana_art 22:02, 09 lip 2015

o matko... Ogrodowisko? to zjawisko niewytłumaczalne, nierealne choć realne... to ludzie pozytywnie zakręceni, każdy inny a wszyscy zmierzający w jednym kierunku, ku zieleni... Dziękuję za otwarcie oczu :) Może to dziwnie zabrzmi, ale dzięki Ogrodowisku stara baba zaczęła jeździć na nartach... i niech ktoś mi tylko powie, że Ogrodowisko to tylko ogrody...

Efffa 22:24, 09 lip 2015

To tu zaczynam i kończę swój dzień... To tu wchodzę gdy smutno... To tu odnalazłam pasję, którą mogę powoli realizować... To tu poznałam fajnych ludzi, również w realu... To tu się zorientowałam, że istnieją jeszcze inne rośliny poza tujami... Przede mną jeszcze daleka droga by mieć piękny ogród, ale gdybym tu nie trafiła mój ogród byłby strasznie smutny...

Iwona Kujawa 22:36, 09 lip 2015

Gratulacje i bardzo dziękuje choć jestem od niedawna to tu odnalazłam drogę jaką chce iść i czuję olbrzymią ulgę bardzo dziękuje .

Kasiek 22:42, 09 lip 2015

Ogrodowisko to furtka do innego swiata, do swiata ogrodow w Polsce i na swiecie, to furtka do ogrodu sasiadki i do naszego...To paleta barw, zapachow i doznan, to wzruszenia o poranku i spacery o zmroku, to ciekawosc swiata i niedowierzanie, to ...tez moj ogrod. I za niego Danusiu Ci bardzo dziekuje...Ogrodowisko to fenomen:)

dajana 23:46, 09 lip 2015

Ogrodowisko to lek na całe zło ,to wiedza i piękno ,pasja i miłość.I ja z całego serca dziękuję:)

anka_ 00:06, 10 lip 2015

Co mi dało Ogrodowisko- wiarę. Wiarę że kiedyś będę miała ogród. Wiem że nie dziś, jutro czy za rok- ale będzie. Wiarę w ludzi. Bo masz olbrzymie serducho Danusiu i szerzysz tą dobroć wokoło. I tu na forum widać tę ogromną bezinteresowność, fascynację i radość z dzielenia się z innymi nie tylko wiedzą. Podziwiam cię Danusiu za dzieło jakie stworzyłaś, za wiedzę, za czas poświęcany tu na forum, za niesamowitą cierpliwość. Dziękuję i gratuluję Tobie i chłopakom- cichym współtwórcom sukcesu. I aby takich wspaniałych rocznic było jak najwięcej.

mira 00:12, 10 lip 2015

co dało ? tak po prostu masę inspiracji, energii i kopa do ogrodowej pracy w chwilach zwątpienia, no i pewnie ogród się zmienia wprost proporcjonalnie do ilości pracy

ale było też wiele innych atrakcji choćby przygoda z Mają, no i wreszcie poznanie wielu wspaniałych ogrodomaniaków którzy otwierają swoje ogrody i serca - to jest niesamowite

Danusiu dla całej Twojej ekipy i Ciebie gratulacje i pozdrowienia - ma sens ta robotta !!!:D

amelia_b 03:20, 10 lip 2015

Ogrodowisko to miejsce które skupia ludzkie dusze zatroskane codziennościa,to miejsce którego nie da sie zastąpić,to miejsce magiczne które daje schronienie i podpowiada jak żyć zgodnie z przyrodą i samym sobą. Szefuje to jeden wspaniały Anioł który nad wszystkim czuwa,zagląda do każdego ogrodu,pod każdy krzaczek.Jest w dzień i w nocy. Pozdrawiam serdecznie

Ewa Kurek 05:26, 10 lip 2015

To forum to magiczne miejsce, które przyciąga jak magnes, jest jak nałóg, którego jak się raz spróbowało to już nie można przestać. Co dało mi Ogrodowisko - wymierne zmiany w ogrodzie, to takie namacalne. Ale też niewymierne - inne spojrzenie na otaczający świat, ludzi i siebie w tym wszystkim. Zastanawiam się czy ten portal nie jest dla wielu terapią w tym pędzącym życiu. Dla mnie jest. Dziękuję za możliwość bycia w tym gronie. Życzę sobie i innym aby był i dawał to co najlepsze jeszcze długo. Pozdrawiam Ewa

anabuko1 07:57, 10 lip 2015

Ja jestem tu niedługo,nowa można by rzec. Ale bardzo dziękuję za stworzenie wspaniałego forum i możliwości " pogadania" rozumnienia ,wymiany informacji nie tylko ogrodowych i zielonych :) To świetne miejsce:) gratulacje i pozdrawiam bardzo serdecznie:)

Ewa 08:38, 10 lip 2015

Danusiu dziękuje za:

fantastyczne miejsce jakim jest Ogrodowisko, mnóstwo wspaniałych chwil, inspiracje, wiedzę, możliwość poznawania i dzielenia sie, marzenia, motywację, powstanie nowych przyjaźni, za pochwały, rady, uśmiech, poświęcenie i wspomnienia!!! Pozdrawiam :-)

jola54 08:39, 10 lip 2015

Dziękuję za Ogrodowisko!"D

ania_wesola 08:52, 10 lip 2015

Dziękuję Danusiu, to dzięki Tobie:)))))

Aleksandra Wilusz 09:01, 10 lip 2015

Jestem z Ogrodowiskiem od 4 lata, od niego zaczynam i kończę swój dzień :P To dla mnie studnia inspiracji i dobrych rad oraz morze fantastycznych ludzi :P Życzę Tobie Danusiu i Twoim współpracownikom dalszych imponujących sukcesów, dużo wytrwałości i przede wszystkim zdrówka :)

Małgorzata T. 09:10, 10 lip 2015

Uwielbiam Ogrodowisko, chociaż mało się udzielam za to czerpię ile się da z porad i inspiracji

dziękuję Danusiu za zarażanie ogrodową pasją i za to, że jesteś :)

pozdrowienia i 100 lat !!!

Małgorzata Szewczyk 09:13, 10 lip 2015

Dziękuję za Przyjaźnie, piękniejące ogrody,wzruszenia, śmiech, czasem łzy i całą resztę wspaniałości które są na Ogrodowisku:-D :-D

chelll 09:26, 10 lip 2015

Ja tutaj dopiero raczkuję, ale dziękuję Wam i cieszę się, że mam gdzie stawiać pierwsze ogrodowe kroki. Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia!

kasia 09:30, 10 lip 2015

Danusiu jestem z Ogrodowiskiem, już kilka lat. Dzięki ogrodowym maniakom mój ogródek jest piękny i niepowtarzalny. Budzi zachwyt wszystkich, którzy mnie odwiedzają. Nauczyłam się na ogrodowisku wszystkiego o roślinach, nawozach, kompoście ... Pokazałaś, że można spełnić swoje marzenie ogrodnika nawet na niewielkiej przestrzeni. Tobie i wszystkim z Ogrodowiska bardzo za to dziękuję. Całuję i ściskam Kasia :)Ps. czekam na następną książkę

martka 09:32, 10 lip 2015

Jestem tutaj nowa. Od dwóch miesięcy każdą wolną chwilę spędzam na studiowaniu Ogrodowiska. Dzięki niemu pokochałam przyrodę, której tak naprawdę wczesniej nie dostrzegałam. Teraz spaderując oglądam i podziwiam rośliny, drzewa i zastanawiam się jak się nazywają i jakie są piękne. Jeszcze w tym roku rozpoczynam przygodę w swoim ogrodzie i wiele osób z Was, wiele artykułów Pani Danusi jest dla mnie inspiracją do działania i tworzenia swojego nowego zakątka na ziemi. Dziekuję, że jesteście !!! :)

Karolina P 10:07, 10 lip 2015

Dziękuję i gratuluję:) Jestem z Wami prawie całe te 5 lat, pamiętam jak była tylko garść ogrodów i tyluż zapaleńców-ogrodomaniaków:) a teraz się nas namnożyło;) Ogrody nam pięknieją i to dzięki temu miejscu:) pozdrawiam!

Hogata 10:07, 10 lip 2015

Ogrodowisko to sposób na wszystkie problemy dnia codziennego. Cudowni ludzie, którzy chętnie pomagają i dzielą się swoją wiedzą. I jak dla mnie ocean inspiracji. Dziękuję.

Roma Popczyk-Komenda 12:03, 10 lip 2015

Danusiu. Dziękuję, za to cudowne miejsce. Zgromadziłaś wokół siebie świetnych ludzi. Uwielbiam pętać się po ogrodowiskowych ogrodach, a Twoje artykuły, to niewysychające źródło wiedzy o dobrym ogrodnictwie. Dziękuję też forumowiczom, za niezwykle cenne rady dla początkujących i serdeczną atmosferę. Tu nawet jak ktoś "opinkoli" to życzliwie. Dziękuję jeszcze raz.

Ilona K. 12:17, 10 lip 2015

Ja również jestem w gronie zachwyconych Ogrodowiskiem:-) Odkąd odkryłam to miejsce mój ogród przeszedł gruntowną metamorfozę (Mogę nawet powiedzieć, że zaczyna mi się podobać;-)) Nie chcę nawet sobie wyobrażać jakby wyglądał gdyby takiego miejsca jak to forum nie było:-O Dlatego i z wielu innych jeszcze powodów ja także dziękuję!

Joaska 12:42, 10 lip 2015

Danusiu ja tez Gratuluję 5 lat Ogrodowiska, Tobie, Witkowi i Michałowi. Ogrodowisko uświadomiło mi czym jest ogród, czym jest pasja, czym jest piękno otaczającego nas świtata i jakie ono jest dla nas ważne. Ja mimo że na ogrodowisku jestem od dość dawna, dopiero w tym roku mogłam zacząć realizację mojego ogrodu... i oczywiście jest inspirowany ogrodowiskiem:) Danusiu jeszcze raz Gratuluję!

AgnieszkaW 13:44, 10 lip 2015

Dziękuję za piękno, różnorodność, pasję, przyjaźń, dobre rady, wiedzę, fachowość, inspiracje. Dziękuję za to, że jest Ogrodowisko. Niech dalej trwa...

Peppermint 14:18, 10 lip 2015

Danusiu, Dziękuję, za to cudowne, zielone miejsce jakim jest Ogrodowisko. Uwielbiam wirtualnie spacerować po ogrodach i "spotykać" miłych, życzliwych ludzi z pasją, których zgromadziłaś w jednym miejscu. Dziękuję za Twoje artykuły, to nieoceniona skarbnica wiedzy i za to, że tak pięknie pokazujesz nam swój magiczny ogród, który został już doceniony w szerokim świecie. Dziękuję też Wam Drodzy Forumowicze za przemiłą atmosferę jaką tworzycie na Ogrodowisku. Niech żyje Ogrodowisko!

Małgorzata O. 14:37, 10 lip 2015

Danusiu ja również chciałam podziękować za Ogrodowisko- świetny pomysł, mistrzowska realizacja, pomoc na każdym kroku, trafne rady a te samej Szefowej najcenniejsze. Chociaż jestem tutaj z niezbyt długim stażem bo nieco ponad rocznym z całą stanowczością muszę powiedzieć że Ogrodowisko wciąga i uzależnia ale również dzięki niemu pięknieją nasze ogrody a dla nas to też plusy w postaci wielu godzin spędzonych na powietrzu i w ruchu. Z całego serca dziękuję !!! :):):)

noemi 15:44, 10 lip 2015

Mam ogród z moich marzeń i snów , mam przyjaciół , mam swój azyl , morze porad, inspiracji , wsparcia w trudnych chwilach i dużo ciepła ze strony Forumowiczów :) Bardzo Wam Wszystkim dziękuję za bycie razem :)

Danusiu, gratuluję :)

Życzę Wspaniałego Świętowania 5 lecia :)

Agnieszka_B 19:00, 10 lip 2015

Ci mi dało O. ? Większą świadomość i wrażliwość ogrodniczą, mnóstwio inspiracji, trening charakteru, a przede wszystkim pomoglo mi wydobyc to co zawsze sie we mnie tliło choc nie zdawałam sobie z tego sprawy - nie wyobrazam sobie życia bez ogrodu! Dziekuję

siakowa 21:31, 10 lip 2015

Ogrodowisko...miejsce i swiat jedyny w swoim rodzaju. Jeszcze rok temu nie bylam w stanie czytac jakiegokolwiek forum.....tu przepadlam zaczynam i kończe dzien tutaj....od totalnej ignorancji ogrodowej to totalnej milosci do zielonego w niecaly rok! Cudowni ludzie, cudowne ogrody , cudowne serce i wrażliwość Szefowej !!! DZIEKUJE!

Gabisia 21:46, 10 lip 2015

Ja też Ci Danusiu dziękuję za Ogrodowisko i Twój czas, poświęcany naszym ogrodom! Dziękuję za impuls, który (zupełnie niespodziewanie) obudził we mnie taką piękną pasję. Za to, że teraz kocham przebywać w moim własnym, małym, zielonym raju, który kiedyś był jedynie kawałkiem trawnika z kilkoma przypadkowymi roślinami. Jesteś BOSKA Danusiu! Buziaki wielkie:):)

Krys 23:09, 10 lip 2015

Dzieki ogrodowisku zyskałam grono wspanialych przyjaciół i niesamowita wiedze ogrodnicza i nie tylko.Dzien bez ogrodowisko to stracony dzien.

Danusiu to dzieki Tobie,dzieki ,że jesteś. Życze wspanialego świetowania!

Madżenka ... 23:26, 10 lip 2015

Dziekuje za to że jesteście :) Czy w domu, czy na wakacjach, w podrózy służbowej, zawsze jesteście :)

Beaataa 23:52, 10 lip 2015

Dzięki Ogrodowisku mam wielką pasję i ogród swoich marzeń:)

DZIĘKUJĘ:)

miskka 15:44, 11 lip 2015

Gratuluję! Dziękuję!

Richie 15:42, 13 lip 2015

Co mi dało Ogrodowisko? Przede wszystkim zmobilizowało do większej aktywności w 10-letnim wówczas ogrodzie, który spełniał moje potrzeby, ugruntowało i poszerzyło moją wiedzę o nowych roślinach, pielęgnacji, chorobach i ich zapobieganiu. Dało możliwość podpatrywania innych projektów i rozwiązań z których też skorzystałem. Za największy zaszczyt poczytuję sobie poznanie nowych wspaniałych osób, pasjonatów i bez reszty zaangażowanych w tworzeniu pięknych ogrodów. Bardzo interesujące dla mnie było poznanie Danusi i Witka, być u nich kilka razy a także gościć ich u siebie. Również cykliczne spotkania sympatyków Ogrodowiska są okazją do nowych znajomośći, wymiany doświadczeń i poznania różnych ogrodów. Jest to bardzo cenne i pokazuje ogromną mobilizację zainteresowanych. Z okazji 5 rocznicy Ogrodowiska życzę wszystkim satysfakcji,zadowolenia i radości, że połączyły nas wspólne pasje w upiększaniu naszego otoczenia. Życzę nowych ogrodników na portalu i sympatyków Ogrodowiska a Zespołowi kontynuowania rozpoczętego dzieła.

Barbara Krajewska 18:18, 13 lip 2015

Danusiu, pamiętam rozmowę, w której zdradziłaś mi pomysł na utworzenie tego portalu. I chociaż byłaś pełna obaw w jego powodzenie, to teraz możesz być dumna z osiągnięć. Śmiało możesz powiedzieć, że zintegrowałaś niemal całą Polskę, wybiegłaś poza jej granice, że nawiązało się mnóstwo znajomości i przyjaźni wśród podobnych Tobie pasjonatów, że dzięki Tobie wypiękniały nasze ogrody, że jesteś propagatorką nowości i skarbnicą wiedzy, którą - ot tak - potrafisz się dzielić. A co mnie dało Ogrodowisko? Sam fakt korzystania z wiedzy tu zawartej, to już wiele. Najbardziej sobie cenię więzi z tymi, z którymi mogę dzielić podobną pasję. Niech Ogrodowisko trwa, czego całemu Zespołowi życzę:)

Anna W.N. 22:12, 13 lip 2015

I ja chcę podziękować za stworzenie forum, dzięki któremu uporządkowałam swoją chęć posiadania ogrodu! za inspiracje, wiedzę, za spotkania i za przyjaźnie, które by się nie zdarzyły gdyby nie Ogrodowisko.... Jestem pełna podziwu , że pasja połączyła tylu ludzi i że trwa dając radość i wiedzę ! Powodzenia na dalsze lata :-)

Magdalena Ostrowska-Olszewska 11:45, 14 lip 2015

Dzięki OGRODOWISKU mój ogród stał sie moją wielką pasją.dziękuję

Krystian Bryniowski 22:38, 14 lip 2015

Witam, wiem,że piszę może nie na temat, ale dostałem od siostry szczepki filodendronu pnącego i włożyłem je do wody. Poszukuję odpowiedzi na to, czy potrzebują one dużo słońca i w jakiej temperaturze powinienem je trzymać, i co zrobić, aby się w ogóle przyjęły? Prosiłbym o jak najszybsze odpowiedzi na te pytania, bo chciałbym zapewnić tym szczepkom jak najlepsze warunki.

Danuta Młoźniak 22:43, 14 lip 2015

Czekać aż wypuszczą korzenie, nie lubią mocnego słońca, raczej okno wschodnie i nie upały, temp, pokojowa.

Krystian Bryniowski 12:42, 15 lip 2015

Dziękuję za odpowiedź :)

grama 07:39, 16 lip 2015

Co mi dało Ogrodowisko? Dużo! Dobre rady, miłe kontakty, to, że wiele osób z ogrodowiskowej braci odnajduję "po ogrodach" w sieci, że utrzymujemy kontakty nie tylko przez Ogrodowisko. Dało mi przemiłe spotkanie z Wami i innymi ogrodowiczanami w naszym ogrodzie i doprowadziło do naszego największego sukcesu, jakim była możliwość obejrzenia własnego ogrodu w programie Maja w Ogrodzie. Jestem z Wami prawie od początku, kiedy portal raczkował. Pamiętam sympatyczne przyjęcie do grupy, rady, wymiany myśli i to, że poooszło jak lawina i z kilku osób zrobiło się z nas wielkie ogrodnicze towarzystwo. Gratuluję!

Halina Zawitkowska 08:47, 17 lip 2015

Ogrodowisko to dla mnie ZYCIE.Znalazłam tu przyjaciół do których zawsze mogę się zwrócić.Naukę --- bo jeszcze nie dużo wiem choc latka swoje mam ha ha .Rośliny których nie znałam.Swiat który poznałam bez wyjazdu. IIII---szczęśliwych ludzi.DZIĘKI DANUSIU !!!!!!

sylwia_slomczewska 09:54, 19 lip 2015

Ja choć dołączyłam do Ogrodowiczan bardzo nie dawno, spotkałam tu wielu wspaniałych i ciekawych ludzi, ale też niepowtarzalne ogrody pełne uroku i wspaniałej atmosfery, no i niezastąpioną Szefową - Ciebie Danusiu - czuwającą, doświadczoną i pełną poświęcenia dla Swoich ogrodowych dzieci czyli nas, Która pokazujesz nm nasze błędy i chwalisz za postępy w naszych ogrodach, wskazujesz drogę i wytyczasz cele, Która stworzyłaś to wspaniałe miejsce spotkań dla tych wytrawnych i tych początkujących, Która dałaś nam możliwość nauki od bardziej doświadczonych i na cudzych błędach. O matko co ja bym robiła wieczorami i w nocy nie wspominając o zimie gdyby nie było Ogrodowiska? Życzę, żeby za .....lat można było dopisać 0 do 5 :D:D:D

nebel 14:29, 19 lip 2015

Danusiu, stworzyłaś coś niesamowitego.

Życzę wytrwałości i ... pogody ducha :):):)

alinak 15:03, 19 lip 2015

Podziękować muszę i ja, bo od daty przystąpienia do tego grona zaczyna się porządkowanie chaotycznego ogrodu. kopalnia wiedzy cenne porady znacznie ułatwiły mi pielęgnację i planowanie w ogrodzie .Jednak nade wszystko cenię sobie możliwość poznania szerokiej rzeszy ludzi z pasją, przelamujących wszelkie bariery i różnice, jakie między nami występują. Jeśli nawet kiedyś byłam nieufna w stosunku do ludzi, to zniknęło to bezpowrotnie, bo tutaj każdy nowo poznany człowiek okazuje się być wspaniałym pasjonatem kochającym życie. Danusiu życzę nowych, tak wspanialych pomyslów, jak ten o założeniu Ogrodowiska.

Katarzyna Bystrzanowska 23:43, 04 sie 2015

Jak myślę OGRODOWISKO to widzę piękną werbenę patagońską w moim ogrodzie podarowaną przez Danusię w formie nasionek. Gratulacje i dużo dalszych sukcesów z okazji 5-tych urodzin Ogrodowiska.

Danuta Młoźniak 15:30, 05 sie 2015

Jak miło się czyta. Dziękuję.