Bodziszek z ciemnym środkiem (Geranium "Patricia") Ogrody Barnsdale to nie tylko ciekawe projekty małych ogródków, ale też kolekcje różnych gatunków roślin i sklep ogrodniczy, gdzie można kupić poszukiwane rośliny, a także zaopatrzyć się w pamiątki, książki i DVD z programami Geoffa Hamiltona.

Przez wiele lat część ogrodu mimo, że kwitły tam różne rośliny, została przekształcona w ogród z licznymi odmianami róż. Geoff Hamilton posadził pięćdziesiąt odmian. Zostały one uzupełnione tak, aby kwitły o różnym czasie lub powtarzały kwitnienie dając długotrwały efekt. Różom towarzyszą kwitnące byliny. Wiele również tutaj różnych zestawień dwóch roślin, które znakomicie się uzupełniają, akcentów kolorystycznych na rabatach kwiatowych, pnączy, roślin w donicach.

Zupełnie odrębnym tematem są też warzywa i ich naturalna, ekologiczna uprawa. Ogród ziołowy jest ciekawie przemyślamy, bardzo ozdobny i pomysłowy, Niektóre zioła posadzono w kamionkowych rurach, donicach, szparach w nawierzchni, oczywiście wykonanej z odzysku. Ławka pomalowana na niebieski kolor uzupełnia i rozwesela herbarium.

Oddzielna galeria zdjęć kwiatów pokazuje najciekawsze rośliny, które kwitły w czasie mojej czerwcowej wizyty. Szkoda, że rok był opóźniony i róże mimo niezłej pogody, w czerwcu nie dopisały. Rośliny w donicach odpłaciły to z nawiązką.

Fot. Danuta Młoźniak

Słowa kluczowe: ogrody angielskie
0 komentarzy: