Bożena Nowakowska

Moja hort 6

Jestem miłośniczką hortensji .Uwielbiam te rośliny i gromadzę je od dwunastu lat . W mojej kolekcji są różne gatunki i odmiany ,ale ciągle mi mało . Nie wiem czy mój ogród to wytrzyma ,bo miejsca z roku na rok coraz mniej . Lubię też byliny i krzewy .Praca w ogrodzie o powierzchni 4020 metrów daje mi dużo satysfakcji ,ale zabiera każdą wolną chwilę .

Header img 5218 1

Ośnieża karolińska odmiana górska (Halesia carolina var. monticola, synonim Halesia tetraptera var. monticola to roślina mało znana. Chciałabym przedstawić historię mojej ośnieży i zachęcić wszystkich miłośników pięknych i rzadkich roślin do zainteresowania się tą ciekawostką. Może warto posadzić ją u siebie?

Ośnieża zamieszkała w moim ogrodzie dziesięć lat temu. Kupiłam ją jako obielę wielkokwiatową (Exochorda racemosa) i dopiero po kilku latach uprawy zorientowałam się, że to był błąd i jestem posiadaczką ośnieży.

Lubię wiedzieć co u mnie rośnie, więc zaczęłam zgłębiać wiadomości na jej temat. Po charakterystycznych kwiatach z lekkim, różowym zabarwieniem i większych, niż u gatunkowej ośnieży karolińskiej ustaliłam, że mam jej odmianę górską (Halesia carolina var. monticola).