Dzień Świętego Walentego, powszechnie znany jako Walentynki, obchodzimy od jakiegoś czasu w dniu 14 lutego każdego roku. W innych krajach na świecie także. To miłe święto.

W tym dniu wyrażamy swoją miłość przy pomocy małego upominku, słodyczy, kwiatów lub spędzenia czasu na romantycznej kolacji. Modne jest też wysyłanie kartek z motywem serca.

Ale najlepiej wyrazić miłość kwiatami, one pasują do tej roli idealnie. Kwiaciarnie do tego dnia specjalnie się przygotowują. Ilość sprzedanych kwiatów nie jest znana, ale na pewno osiąga miliony. Większość zakochanych obdarowuje swoje sympatie kwitnącymi roślinami doniczkowymi. Są to nie tylko mężczyźni. Znam wiele kobiet, które obdarowują kwiatami panów.

Róża 'RED BENTLEY' Także wiek nie stanowi ograniczeń. Starsze osoby zwykle kupują okazałe bukiety, a młode - malutkie i delikatne bukieciki lub jeden kwiat. Najczęściej jest to czerwona róża - symbol gorącej miłości. Jednak ostatnio wzrosła sprzedaż kwiatów białych, pastelowych i nawet zielonych.

Najnowszym trendem są kwiaty różowe i lawendowe. Za czerwonymi różami plasują się różowe róże, następnie różnobarwne tulipany, gerbery, orchidee i lilie.

Jak przedłużyć trwałość kwiatów ciętych?

Kwiaty będą dłużej ładne jeśli kupimy je świeże. Wazon powinien być czysty, a woda świeża. Do wody dodajemy saszetkę przedłużającą trwałość (dostajemy ją lub kupujemy od razu w kwiaciarni).

Usuwamy z łodyg wszystkie liście, które miałyby się stykać z wodą. Ucinamy ukośnie łodygi. Nie stawiamy bukietu w słońcu ani w pobliżu grzejników. Ciepło nie jest naszym sprzymierzeńcem. Dolewamy wody w miarę ubywania, aby łodygi nie stały na sucho. Przy użyciu saszetki nie musimy zmieniać wody.

Serca na śniegu Oprócz kwiatów miłe są też słodycze w specjalnym opakowaniu, ulubione perfumy, motyw serduszka lub po prostu śliczna kartka z wyznaniem miłości, ostatecznie SMS w telefonie, ale tego rozwiązania nie polecam.

Ja także już się przygotowałam na ten dzień. Upominek jest gotowy, a parapety ozdobiłam nowymi, wiosennymi kwiatami i doniczkami z motywem serduszek, koniecznie w czerwonym kolorze.

Na gałęziach bukowych w ogrodzie powiesiłam śliczne, drewniane, oczywiście czerwone serduszka, bo w zeszłym roku miałam srebrne. W kuchni postawiłam "serduszkowe" doniczki z wiosennymi kwiatami. Ciekawa jestem jak obchodzicie to miłe święto ? Napiszcie proszę o tym w komentarzach.

Życzymy wszystkim zakochanym Ogrodniczkom i Ogrodnikom spełnionej i szczęśliwej miłości.

Słowa kluczowe: życzenia, dekoracje
3 komentarzy:
Hanka Andrus 10:03, 14 lut 2013

Dla mnie Walentynkowe święto jest raczej gestem pamięci, a że przy okazji i biznes się kreci?

Takie są dziś czasy, komercja i zysk! Dziś modne są kwiatki czerwone, różowe i lila.

Ale trendy zmieniają się co chwila! I jutro może inne kolory wejdą na szczyt?

Ważne, żeby cieszyły! Zimą każdy kwiatek cieszy.......czekam na wiosnę! Już idzie? Cyt, cyt, cyt!

Zbigniew Gazda 10:08, 14 lut 2013

Wbrew temu co napisałem u Hani - moja Walentynka dostała różę chińską (żółtą ) ale z czerwonym serduchem. Dzięki za porady.

Danuta Necel 11:03, 14 lut 2013

Dziękuję wzajemnie. Dla mnie wszystkie kwiaty są piękne. Pozdrawiam.