Tutaj też ładnie wyglądają. Będę bardzo o nie dbała, oczyszczała z ziemi po zakończonej pracy Dzisiaj otwieramy sklep Ogrodowisko. W asortymencie będą narzędzia ogrodnicze, akcesoria i kosmetyki specjalnie dla ogrodników. A wszystko to rodem z Anglii, naszego ulubionego kraju, który dba o ogrodników, jak nigdzie indziej na świecie.

Lata wyjazdów na Wyspy Brytyjskie pozwoliły nam na zorientowanie się, co jest najbardziej potrzebne ogrodnikowi w jego pracy. Sztuką jest też, aby wszystkie te narzędzia były dobre jakościowo, stylowe i ładne jednocześnie. A najlepiej, żeby miały też ponad stuletnią tradycję.

Od lat używamy narzędzi marki Joseph Bentley. Przywozimy je z każdego wyjazdu w miarę posiadanych możliwości. Nasza kolekcja jest już prawie kompletna. Jednak lot samolotem znacznie ogranicza przywiezienie szpadla, grabi, czy łopaty. Ciągle były z tym problemy. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce i sprowadzić dla Was, a przy okazji także dla siebie - różne niezbędne w ogrodzie narzędzia, dzięki którym praca stanie się jeszcze bardziej przyjemna i satysfakcjonująca.

Główna marka to wspomniany już i nasz ulubiony Joseph Bentley - tradycja sięgająca 1895 roku. Wykonane specjalnie dla miłośników ogrodnictwa, tradycyjne narzędzia z polerowanej stali z drewnianymi rękojeściami, dawna stylistyka i połączenie efektownego wyglądu z funkcjonalnością. To po prostu jest to, czego jeszcze w Polsce nie było.

Inne dostępne u nas od dziś marki np. Yeoman zostaną uzupełnione kolejnymi produktami, których będziemy poszukiwać w przyszłości.

Hit Ogrodowiska - szpadelek w kształcie półksiężyca do przycinania kantów trawnika Od początku istnienia Ogrodowiska propagujemy cięcie kantów (brzegów) trawnika przy pomocy specjalnego szpadla (noża) w kształcie półksiężyca. Taki przyrząd posiadamy już w naszej ofercie. Sprawi on, że nasz ogród będzie wyglądał na zadbany, a każdy zada nam pytanie: "Jak to zrobiłaś/eś, że jest tak pięknie?"

Oprócz różnorodnych narzędzi będziecie mogli zaopatrzyć się (zwłaszcza Panie) w ładne rękawiczki ochronne, aby oszczędzić dłonie i paznokcie. Zaproponujemy także nieznane Wam do tej pory kosmetyki, a sprawdzone na rynku brytyjskim, produkowane specjalnie z myślą o "brudnej" pracy ogrodników. Niekwestionowanym hitem w tym dziale jest mydło pomarańczowe z peelingiem, które łatwo odmywa ręce ubrudzone ziemią i nawilża dłonie za jednym "zamachem". Będą też w ofercie balsamy i mydła kwiatowe, ziołowe oraz specjalny wosk do konserwacji narzędzi.

Zbliża się pora prezentów. Od dziś nie będzie z nimi kłopotu. Nasza propozycja to komplet narzędzi w pudełku, który zawiera małą łopatkę do sadzenia i przesadzania bylin, małe widełki i pazurki do wzruszania gleby i pielenia.

Prezentem może być też komplet sekatorów i tu kolejna nowość: specjalny, mniejszy sekator dla kobiet. Są też nożyce do przycinania odstających brzegów trawnika, takie z długimi rękojeściami, bo najważniejsze dla zdrowia jest to, aby się niepotrzebnie nie schylać. Wybór jest więc spory i różnorodny.

Mogę grabić ciągle Ponieważ w Polsce nie ma producenta ładnych domków dla pożytecznych owadów, a temat ten staje się coraz bardziej popularny, postanowiliśmy je produkować w bardzo atrakcyjnych modelach. Zachęcimy dzięki temu naszych sprzymierzeńców w walce ze szkodnikami roślin do zamieszkania w naszym ogrodzie i będziemy "ekopozytywni" eliminując chemiczne opryski.

Udostępniamy Wam ułatwienia, których przez wieki dopracowali się ogrodnicy angielscy, ale także my sami, podczas naszego długoletniego doświadczenia w urządzaniu i pielęgnowaniu ogrodów.

Dzięki nim ogród Was pokocha. Mój już to zrobił.

Mili moi ogrodnicy, z przykrością zawiadamiamy, że nasz sklep w grudniu 2014 roku został zamknięty, ponieważ fabryka w Anglii została sprzedana.

Słowa kluczowe: pielęgnacja ogrodu, narzędzia
63 komentarzy:
GabiK 15:39, 23 lis 2011

Danusiu, sukcesów w prowadzeniu sklepu. Niech się rozwija ku obopólnej radości - właścicieli i zadbanych ogrodników.

ponentasi 16:02, 23 lis 2011

Powodzenia.

Danuta Młoźniak 16:10, 23 lis 2011

Teraz już nie musicie jechać do Anglii, żeby kupić sobie angielskie narzędzia. Oferta będzie się sukcesywnie powiększała. Zapraszamy do zaglądania i oczywiście zaopatrywania się:)

Matka 16:42, 23 lis 2011

WSPANIALE!!!BARDZO SIE CIESZĘ:)A ROŚLINKI NASZE ULUBIONE TEŻ BĘDĄ??????????:)

Gabriela Jędrys 16:58, 23 lis 2011

Super, już byłam, ale gdzie są nożyce do przycinania odstających brzegów trawnika, takie z długimi rękojeściami, u mnie bardzo ale to bardzo potrzebne?

Matka 17:01, 23 lis 2011

Może pora wypienić swojego Fiskarsika?:)hehe...i reszte małych narzędzi!!!aaaa i koniecznie sekatorek nowy bo moje ciągle sie gubią w dziwnych okolicznościach i miejscach!!!

Mikołaju!!!

haika 17:09, 23 lis 2011

Super, bardzo się cieszę i życzę wielu zadowolonych i wiernych klientów. Idę na zakupy :)

Danuta Młoźniak 17:30, 23 lis 2011

Gabrysiu, są dwa rodzaje noży-szpadelków do przycinania trawnika. Zobacz w sklepie.

Gabriela Jędrys 17:34, 23 lis 2011

Danusiu, ale ja już mam półokrągły szpadelek, chodzi mi właśnie o takie nożyce. Szpadelkiem nie załatwię trawnika przy kostce, bo tam wylewka pod nią jest, więc trawę włażącą na kostkę muszę przycinać, sekatorem zwykłym to mordęga. Więc?

Danuta Młoźniak 17:44, 23 lis 2011

Te nożyce płyną z Anglii albo jadą, poprzednim zamówieniem nie przyszły, teraz mają być, bo zamówiłam. Ja na swoje się naczekałam pół roku prawie, przywiózł mi mąż koleżanki, jak jechał do Polski na święta.

Danuta Młoźniak 17:46, 23 lis 2011

Ja także wreszcie mogę sobie skompletować zestaw najbardziej mi potrzebnych narzędzi. Gabrysiu, moje nożyce niestety nie weszły do walizki, choć była największa z możliwych. O szpadlu nie wspomnę.

Grzegorz Chytrowski 18:01, 23 lis 2011

Cieszę się bardzo i GRATULUJĘ! Sukcesów życzę i wieeeeelu zadowolonych klientów Ja czekam aż pojawią się rękawice skórzane do pielęgnacji róż z takimi długimi rękawkami do łokci Nie ma u nas nigdzie

Zbigniew Gazda 18:10, 23 lis 2011

Świetnie. Przeczytałem od dechy do dechy włącznie z regulaminem. Danusiu powodzenia i wielu klientów. A czy Św. Mikołaj już wie o Twoim sklepie ?

Danuta Młoźniak 18:13, 23 lis 2011

Już mam zakupione rękawice skórzane, ale nieco krótsze, jutro je sfotografuję i będą w ofercie, a te długie są zamówione, ale narazie i tak jesień więc do wiosny na pewno się uda je sprowadzić. Niestety u nas nie ma, szukam za granicą, m.in. w Niemczech, a w styczniu jadę na targi do Niemiec i też postaram się o ciekawe artykuły dla ogrodników. Zobacz Grzesiu jutro wieczorem jakie rękawice będą.

Danuta Młoźniak 18:13, 23 lis 2011

Zbyszku, powiadom Świętego Mikołaja:)

Gabriela Jędrys 18:16, 23 lis 2011

No to uzbrajam się w cierpliwość, tak szczerze mówiąc, to będą potrzebne dopiero na wiosnę:). Rękawiczki grube, z długimi mankietami - tak, tak, tak. Ja mam też przywieziony z Anglii taki fajny kolorowy pas z kieszonkami na sekator, torebki z nasionami, łopatkę, itp. drobiazgi. Zakupiłam w sklepie w ogrodzie Great Dixter Ch. Lloyda. Super sprawa, nie szukam już tak bardzo narzędzi po całym, dużym ogrodzie. Poszukaj czegoś takiego, niech inni też mają.

wawik 18:20, 23 lis 2011

Rękawice długie są i u nas dostępne, tylko trzeba szukać pod hasłem Rękawice spawalnicze - do wyboru do koloru, a sklep to super sprawa. :P

kaska_kadyszewska 18:22, 23 lis 2011

Bardzo podoba mi się layout stronki - pięknie, czytelnie, estetycznie. Jedna z najlepszych stron jakie widziałam, a jakie cudne zabawki do kupienia :) Gratuluję i powodzenia!

Hanka Andrus 18:22, 23 lis 2011

Nareszcie! Muszę kasiorkę szykować na niektóre narzędzia....Oszczędna jestem,i dopóki stare mi jeszcze służą ,nowych nabywać nie będę,Ale takie grabie do liści do wiosny zadysponuję...Gratuluję! I życzę powodzenia.

Danuta Młoźniak 18:26, 23 lis 2011

Wawik, ale nam chodzi o takie śliczne, w kwiatuszki a nie spawalnicze...haha.

Matka 18:31, 23 lis 2011

a roślinki, roślinki?będą?:)

Krys 18:44, 23 lis 2011

Danusia super pomysł ze sklepem.Juz go odwiedziłam .Widzałam gdzieś na Twojej stronie obcinacz do brzegów trawnika na takim wałku gumowym ,w sklepie go nie widze :)

Danuta Młoźniak 18:46, 23 lis 2011

Tego obcinacza nie ma, nie poloecam go aż tak bardzo. Nie jest zbyt przydatny. Jest nóż szpadelek do kancików i będą nożyce o lepszym działaniu niż to gumowe kółko z wiatraczkiem.

recento 18:50, 23 lis 2011

No nie!! powaliłaś mnie kompletnie.Strzał w "10" to mało ,super sprawa!!!Przywiezienie szpadla samolotem graniczy z cudem, a tu prosze długo wyczekiwane narzedzia Bentleya juz są.Narzedzia sa świetne,ąz przyjemnosc nimi cos robić.Narzędzia w sumie mam ,ale taka żaba z brazu /nie wiem czy ja widziałas w Ashwood/czemu nie ... Gratulacje!!!!!!

Krys 18:50, 23 lis 2011

OK dzieki to poczekam na nożyce :)

Danuta Młoźniak 18:51, 23 lis 2011

Bogda, roślin - narazie przynajmniej - nie przewiduję....zimaaaa idzie:)

Krys 18:54, 23 lis 2011

To może jakieś ozdoby,koszyczki takie ja masz Danusia na narzędzia:)

KasiaWB 19:09, 23 lis 2011

huuurraaa, jest :) sklep, ale przede wszystkim nóż :) czuję, że będzie mój ;)........choć będzie to już trzeci nóż do kantów ;) inne narzędzia również bardzo mnie zainteresowały, bo choć ogród jeszcze w planach, to pomału mogę się zaopatrywać, będzie jak znalazł ;)

Danuta Młoźniak 19:13, 23 lis 2011

Po koszyczki i skrzyneczki owszem, pojadę, nawet jutro :)) Z czasem określicie Wasze potrzeby i asortyment się powiększy.

an_tre 19:20, 23 lis 2011

Danusiu, wspaniała prezentacja narzędzi ogrodniczych w Twoim wydaniu :)

Hania Kolak 19:46, 23 lis 2011

Noo! super!! dobry pomysł...powodzenia!

Anna W.N. 19:46, 23 lis 2011

fantastyczny pomysł :) nareszcie mamy w zasięgu ręki to, czym posługują się NAJLEPSI :) powodzenia Danusiu

Danuta Młoźniak 20:58, 23 lis 2011

Teraz widzę jasno, że za mało mam miejsca na ekspozycję na mojej tablicy w garażu. Nie przewidziałam łopaty i szpadla, no i grabi.

Matka 21:37, 23 lis 2011

Zimą oczywiście kwietków nie ma, ale na wiosnę już składam zamówienie na 10 Limelightów i żuraweczki w odmianach oraz bukszpaniki:)

Też chcę taką tablicę-juz wykombinowałam miejsce!będą tylko moje!na kłódeczkę je zamknę!Danusiu, a jak je czyścić?czy to nie miejsce na takie pytania?a przesyłka w jakich cenach?bo nie znalazłam:(

Danuta Młoźniak 21:40, 23 lis 2011

Jest przesyłka obok formularza zamówienia jak składasz. Zrób kontrolny zakup a potem skasujesz.

Matka 21:45, 23 lis 2011

eee, cena bzdurka:)na wiosnę zakupuję:)ale o roslinkach pomyśl musowo:)i o gadżetach jakie lubimy:)Ty juz nas znasz, prawda?

Richie 22:33, 23 lis 2011

Gratuluję sklepu,świetny pomysł,super narzędzia, będę klientem.

Danuta Młoźniak 22:38, 23 lis 2011

O konserwacji będzie artykuł, już napisany.

Po silnym zabrudzeniu trzeba umyć i wytrzeć szmatką do sucha i psiknąć WD40 np. A drewno przetrzeć olejem lnianym. Może uda się sprowadzić specjalny wosk do pielęgnacji narzędzi. Staramy się o to, ale trudno idzie.

noemi 22:39, 23 lis 2011

Gratuluję Danusiu , co za sklep! Asortyment rewelacja! Bardzo się cieszę :-) Mój Mikołaj już wie, co i jak :-)

Ewa 05:50, 24 lis 2011

Bardzo, bardzo mnie się też podoba pomysł, strona i narzędzia piękne! Danusiu wszystko co robisz ma klasę :-) Marzę o grabiach i sekatorze narazie :-) Mikołaja powiadomiłam !

Gratuluję i życzę powodzenia !

Wieloszka 11:27, 24 lis 2011

No to Mikołaje rwą włosy z brody, bo kolejny sklep im przybył do odwiedzenia ;) Mój był bardzo zdziwiony, że nie żadna perfumeria w tym roku czy inny jubiler, tylko narzędzia ogrodnicze na liście;) Gratuluję świetnego pomysłu jak wszyscy i życzę mega sprzedaży!

Kasia M. 17:58, 24 lis 2011

Danusiu, gratuluje i zycze samych sukcesow :)

justi 18:23, 24 lis 2011

Dawno nie zaglądałam, a tu takaaaaa niespodzianka. Dziękujemy, dziękujemy.....!

Safoya 22:54, 24 lis 2011

Gratuluję i życzę powodzenia! Ja już wybrałam i pewnie niedługo złożę zamówienie :)

Krys 09:11, 25 lis 2011

Danusia a jakie sa koszty przesyłki ?

Danuta Młoźniak 09:34, 25 lis 2011

17 zł, jest to określone w momencie jak zaczynasz zamawiać towar i wybierasz opcję. Za pobraniem jest trochę drożej.

Krys 09:41, 25 lis 2011

Dzieki Danusia,czekam na koszyki :) obiecałaś :)

Danuta Młoźniak 10:04, 25 lis 2011

Tylko, że wzory się zmieniają, to i obiecanie może nic nie dać. Chodzi o koszyki - skrzyneczki na narzędzia?

Agacia 10:14, 25 lis 2011

Super, domków dla owadów i zaufanego sklepu tego typu szukałam od dawna. Taki sklep był potrzebny. Powodzenia!

Krys 12:36, 25 lis 2011

Tak Danusia koszyczki, skrzyneczki na narzedzia.No wzór moze sie troche roznic.

Danuta Młoźniak 12:44, 25 lis 2011

Domków narazie nie ma bo trwa jeszcze sezon ogrodowy, ale po jego zakończeniu będą.

recento 17:39, 25 lis 2011

Danusiu szukam narzedzia o nazwie crocus bulb planter/ www.rutlands.co.uk/, czy bedziesz miała coś takiego w sklepie? podrawiam

Danuta Młoźniak 17:54, 25 lis 2011

Wiem o co chodzi, zapytamy u źródła, może jest w jakiejś ofercie szczegółowej. Jest taka odnoga Bentleya o nazwie Shefield. Teraz nie odpowiem. Jak się dowiemy - napiszę.

Limka 21:19, 25 lis 2011

:-) Super, Danusiu dopięłaś swego. Gratuluję i życzę powodzenia!

Danuta Młoźniak 22:20, 01 gru 2011

Tomku "Recento" - takich narzędzi identycznych do sadzenia cebul nie ma w Bentleyu. Dzisiaj przyjechała nowa dostawa towaru z Anglii, niebawem nowe artykuły:)

haika 23:41, 04 gru 2011

Ja już nie mogę doczekać się na przesyłkę :)

Danuta Młoźniak 11:16, 05 gru 2011

Jest już wysłana, a więc dziś powinnaś otrzymać:)

Michał Piórkowski 11:45, 12 gru 2011

Zestawy prezentowe są super!

coli 09:13, 14 gru 2011

Podoba mi się karmnik dla sikorek. A czy będzie biżuteria ogrodowa i art. dekoracyjne do ogrodów?

Danuta Młoźniak 10:04, 14 gru 2011

Jest sporo sklepów w necie z tymi artykułami, nie chcemy dublować tego samego.

Madżenka ... 22:31, 24 sty 2012

Ha zamówiłam sobie nowiutki komplecik ;) wiosny się nie mogę oczekać. A czy asortyment powiekszy sie o latarenki/lampiony ? Firmy Kare są potwornie drogie..... A kilka sztuk by się przydało myślę że w wielu ogrodach.

elka_ 14:33, 03 cze 2016

Ha, nie mogę nic zamówić, bo sklep chyba nie istnieje, a szkoda :(

Danuta Młoźniak 17:10, 03 cze 2016

To prawda, sklep już zamknięty.