Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród TAR

TAR
Dsc 0226 1

Dodany 21:53, 13 sie 2019
jolanka napisał(a)
Szaleństwo w oczach Tar zobaczyłam Co by tu jeszcze wyrzucić?

na razie rodki i jalowce kłujace nie ciesza sie moja sympatia reszta obleci

Dodany 22:11, 13 sie 2019
Jałowce tez w tym roku znielubiłam. Wszystkie wyleciały, oj jeden został, Horstmann. Prezent
Rodki też w wiekszości oddalam albo padły, coś nie umiem z nimi postepować. Zostały tylko 3 sztuki Cunningham White, które podmarzają i jeśli dalej tez tak będzie to też się pożegnamy
Czyli tak samo

Dodany 22:22, 13 sie 2019
ja mam jalowce ale tylko te na kamyczkach dywanowe przy bramie, one akurat tam idealnie pasuja. i mam jednego kolumnowego , w piachu. ten mi nie wadzi. ale reszty nie lubie. rodki tez mnie nie lubia. Jesli te co wsadzilam wg. rady Toszki sie nie pozbieraja tez wyleca.

Dodany 22:39, 13 sie 2019
TAR napisał(a)

Info dla Dorki. Widzialam dzis te judaszowce Forrest Pansy ale cena dla mnie za wysoka no i wielkosc również. Wielkie kobyły wg. mnie brzydko poprowadzone od poczatku ( w tzw. proce). No i wdrozyłam zasade, ze jak cos nie wchodzi do mojego auta to nie kupuje Jakby ten judaszek był zwykłym kijaszkiem jak ten zielony to bym w ciemno brala i sobie go odpowiednio uformowala.

Jak dla ciebie za drogi to i dla mnie pewno też ale dużego bym przygarnęła.
Czytam że w proce uformowany i próbuje sobie wyobrazić drzewo uformowane w łuk.

Rodki kwitną wcześnie, i tylko w czasie ich kwitnienia towarzystwo musi pasować. Przez resztę roku są raczej neutralne. Najważniejsze żeby ziemię miały odpowiednią, wszędzie czytam że jak to dostaną to są bezproblemowe.
Dorii

Dodany 22:43, 13 sie 2019
jolanka napisał(a)
Szaleństwo w oczach Tar zobaczyłam Co by tu jeszcze wyrzucić?

To ja lecę pod płot łapać, a nuż coś fajnego poleci.
Kasia_CS
Kasia cs

Dodany 07:05, 14 sie 2019
TAR napisał(a)
No i wdrozyłam zasade, ze jak cos nie wchodzi do mojego auta to nie kupuje

Haha, dobrze że nie jeździsz maluchem choć z drugiej strony ludzie takimi 4 osobowymi rodzinami na długie wakacje zapakowani wyjeżdżali, hihi

Ale u Ciebie jak w kalejdoskopie- rodki wypad, za chwilę wjazd po jałowcach z powrotem na rabatę ja też, tak jak Mrokasią, nie znam pojęcia "za mokro"

Ostatnio podziwiałam Twoje cudne ostróżki.. ja chyba wreszcie na nie sposób znalazłam, bo tylko jedna kępa mi została- daje im więcej pić niż do tej pory
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 08:35, 14 sie 2019
Dorii napisał(a)

Jak dla ciebie za drogi to i dla mnie pewno też ale dużego bym przygarnęła.
Czytam że w proce uformowany i próbuje sobie wyobrazić drzewo uformowane w łuk.

Rodki kwitną wcześnie, i tylko w czasie ich kwitnienia towarzystwo musi pasować. Przez resztę roku są raczej neutralne. Najważniejsze żeby ziemię miały odpowiednią, wszędzie czytam że jak to dostaną to są bezproblemowe.

260 zł. wygladała tak głowny pień i 2 odnogi jak rogi diabła dłu8ższe niż pień, malo lisci a te co zostały mocno przypalone. wg. mnie niewarty tej ceny. tego mojego zielonego kupilam jako patyk za 20 zł. i zobacz jaki ładny.

Dodany 08:36, 14 sie 2019
Dorii napisał(a)

To ja lecę pod płot łapać, a nuż coś fajnego poleci.

wiosna bede rozsadzac prosa, to badz gotowa. u mnie to trawy z tych lubianych ale juz za duzo, musze zredukowac. no mam tez dla Ciebie tego lilaka i liliowce.

Dodany 08:41, 14 sie 2019
TAR napisał(a)
aaa mialam Wam napisac, ze lezak wypróbowany, jest super wygodny. meżaty nie jest zainteresowany za to bialaski pierwsze do zajecia na nim miejsca

No to gratulacje

A co Ty chcesz kobito ode mnie zgapiać, jak u Ciebie dużo więcej i ładniej?

Dodany 08:42, 14 sie 2019
Kasia_CS napisał(a)

Haha, dobrze że nie jeździsz maluchem choć z drugiej strony ludzie takimi 4 osobowymi rodzinami na długie wakacje zapakowani wyjeżdżali, hihi

Ale u Ciebie jak w kalejdoskopie- rodki wypad, za chwilę wjazd po jałowcach z powrotem na rabatę ja też, tak jak Mrokasią, nie znam pojęcia "za mokro"

Ostatnio podziwiałam Twoje cudne ostróżki.. ja chyba wreszcie na nie sposób znalazłam, bo tylko jedna kępa mi została- daje im więcej pić niż do tej pory

sporo wchodzi do mojego trajtka ale sa rosliny, ktore nijak sie nie upchaja, ja tez nie mam sily wtachowac wielkich donic. dzis odbieram mojego buczka i ambrowca.

Ostrozki nie lubia mokrego wiec nie przesadz z podlewaniem. Moje w tym roku dały ciała, bo miały za mokro, szybko przekwitły, pokładły sie i co gorsza zagrzybiły. Przy ubiegłorocznej suszy kwitły w sezonie 3 razy.
Poza tym ostrozki co 2-3 lata sie rozsadza, bo one starzeja sie i zanikaja. Swoje kępy juz 2 razy dzielilam.

Te rodki to jakies skaranie, straszna glupota z zakupem i teraz nie mam co z nimi poczac. na pewno pojda na tyly dostana dobrej ziemi i odpowiednie warunki jak sie nie odbuduja to zalu nie bedzie.