Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród TAR

wunia
Img 20180728 180059

Dodany 12:33, 18 sty 2021
No w sumie w tym słoneczniku też ciut orzeszków się pałęta to biorę słonecznik
UlaB

Dodany 14:10, 18 sty 2021
TAR napisał(a)

Biale wychodza max 10 metrow na szybkie co nieco i do domu, nie lubia zimna a wczoraj nawet z posmarowanymi opuszkami przyklejały sie do ściezki, na pycholach wielkie oburzenie. za to na tarasie rozwalone jak basza tylko sie kulgały z boku na bok jak stare orki na tarasie moi panstwo było +26 stopni, taka zime to ja moge. bialo za oknem a my sie prazymy

26 stopni to prawie tropiki ciepłolubne masz białasy - moja to twardzielka, jak Jagna z Krzyżaków urodziła się w domu z widokiem na zamek krzyżacki, mróz jej nie najwyraźniej straszny. Wczoraj wyszłam z nia na chwilę ok. 23 - wcale nie pędziła tak szybko do domu. Po ostatnich opadach miała tylko chwilowy problem gdzie tu zrobić dwójeczkę, skoro nie widać ani skrawka ziemi, o trawie nie wspominając, ale w końcu zanurkowała w zaspę Znajomi mówią, że ich psy (te młodsze, które nie znają prawdziwej zimy) też zgłupiały.

W kwestii ptaków - u mnie bidnie, same sikorki, 2 sójki i 2 sroki. Cóż, w mieście nie mam za bardzo na co liczyć, dobre i to. Sypie słonecznik i wieszam walce tłuszczowe z orzechami z Lidla. Kule z Lidla u nas nie cieszą się popularnością - według mnie mają jakieś piaskowe wypełniacze. Kiedyś fajne kupiłam w Auchan, LM albo Casto - te to schodziły ekspresem, nie nadążałam wywieszać.

Dodany 14:46, 18 sty 2021
zaleta oszklonego tarasu, fajnie tak posiedziec przy -14 na dworzu w krotkich portkach. ale cieplo jest tylko w dni sloneczne, kiedy buro to i na tarasie chłodno.

moje biale zime znaja, ale tu dziala przysłowiowy SKS.juz sie troche przywyczaiły, duzy robi orzelki, nurkuje za pilka a maly przestaje jesc tyle sniegu, musi gardlo go bolec. pora na weta chyba, bo sliwy okropniaste mu urosły. tylko poki snieg lezy ta mala gnida sie nie wyleczy.

ale zdecydowanie wola wywalic sie na sloncu, w salonie i sypialni zawsze leza w plamach slonca i zgodnie z nia sie przemieszczaja.

Dodany 16:22, 18 sty 2021
Irenka ,
Ptak w locie ,
majster-sztyk

Dodany 17:01, 18 sty 2021 , edytowany o 17:06, 18 sty 2021
Masz ptaszarnię bogatą w gatunki Rudzika chciałabym mieć u siebie, ale jeszcze się nie pojawił i pewnie szanse mam marne. Drapieżniki też głodne, też chcą jeść Fajne te karmy wyhaczyłaś, może za rok się na takie skuszę, u mnie już leci kolejne 25 kg słonecznika, orzechy włoskie mam swoje to im sypię, do tego płatki owsiane, kule tłuszczowe i jabłka. Jabłka po trzy, cztery codziennie idą, kosy i kwiczoły nie odlecą, aż nie skończą
inka74
20151004 091554

Dodany 18:34, 18 sty 2021
Ależ ptaszarnia cudna. Jaką ty masz ich różnorodność! Ten obserwujący drapieżny to sokół?

Dodany 18:46, 18 sty 2021
sylwia_slomczewska napisał(a)
Masz ptaszarnię bogatą w gatunki Rudzika chciałabym mieć u siebie, ale jeszcze się nie pojawił i pewnie szanse mam marne. Drapieżniki też głodne, też chcą jeść Fajne te karmy wyhaczyłaś, może za rok się na takie skuszę, u mnie już leci kolejne 25 kg słonecznika, orzechy włoskie mam swoje to im sypię, do tego płatki owsiane, kule tłuszczowe i jabłka. Jabłka po trzy, cztery codziennie idą, kosy i kwiczoły nie odlecą, aż nie skończą

musze tez jablek powiesic, moze wiecej dzwoncow sie pojawi. chcialabym zeby zawitaly znowu jemiołuszki. raniuszka na zywo bym chetnie zobaczyla, gila raz przyuwazylam ale to rzadki ptak w moim terenie. ciekawe czy szczygly przyleca w tym roku.
teren jest przyjazny ptakom, las jako las nieciekawy, nie na spacery ale jest rajem dla ptakow i wszelakich stworzen, w najblizszej okolicy przeplywaja 3 strumienie, jest co jesc i pic.

Dodany 18:55, 18 sty 2021
inka74 napisał(a)
Ależ ptaszarnia cudna. Jaką ty masz ich różnorodność! Ten obserwujący drapieżny to sokół?

mysle, ze to jednak myszołów zwyczajny, mam inna fote gdzie dwa siedza i nie pod słonce, maja charakterystyczny łańcuch na szyi i klacie. dzwieki tez wskazuja na myszolowy, jakby miałczenie. mus na bialasy uwazac.

Dodany 21:51, 18 sty 2021
Trafiłam orzeszki na allegro po 4 zł za kg. Sikorki są szczęśliwe Słonecznik i inne ziarna kupuję albo na targu, albo u znajomego z sąsiedniej wsi.

Dodany 06:15, 19 sty 2021
pestka56 napisał(a)
Trafiłam orzeszki na allegro po 4 zł za kg. Sikorki są szczęśliwe Słonecznik i inne ziarna kupuję albo na targu, albo u znajomego z sąsiedniej wsi.

orzeszki po 4? namiar poproszę