Noworoczne iluminacje "Zima pięknie przystroiła pola, drogi, rzędy drzew

Białym śniegiem otuliła, jest bajkowo, jak we śnie..."

Kolejny kwitnący rok szybko minął, a ogrody nam urosły i zmieniły się. To także zasługa naszego Ogrodowiska i wszystkich osób, które tutaj piszą. Przestrzegaliśmy kalendarza prac, realizowaliśmy nowe projekty i pomysły, dzięki czemu nasze ogrody wypiękniały.

Ogrodnictwo stało się istotne dla wielu z nas. Wiele osób odkryło tę pasję właśnie w tym roku. Nikt nie wie co nas spotka w przyszłym, ale życzymy Wam i sobie, aby ten Nowy Rok był szczęśliwy, jeszcze bardziej relaksujący, aby pogoda nam dopisała.

Drodzy, życzymy, aby ogród Was po prostu w Nowym Roku uszczęśliwił.

Szampańskiego Sylwestra oraz wspaniałego Nowego Roku!

Podobnie jak w zeszłym roku, przedstawiamy teraz krótkie podsumowanie.

Mijający rok był dla nas bardzo owocny i rozwojowy. Widać to szczególnie w przypadku forum, na którym jest teraz 40 razy więcej postów niż rok temu. Udało nam się także zorganizować kilka wspaniałych spotkań z naszymi użytkownikami i sympatykami w różnych miejscach w Polsce. Listę najważniejszych wydarzeń, spotkań i wizyt w ogrodach można znaleźć tutaj.

Pod koniec roku, w listopadzie, uruchomiliśmy nową działalność Ogrodowiska - sklep ze stylowymi, oryginalnymi narzędziami Joseph Bentley, który pozwoli nam zaopatrzyć się i używać jednej z najlepszych angielskich marek z ponad stuletnią tradycją.

Ogrodowisko w liczbach

 • 250 artykułów
 • 1,8 tys. komentarzy
 • 1,3 tys. wątków
 • 160 tys. postów
 • 1,3 tys. użytkowników
 • 6,7 tys. fanów na Facebooku
 • 50 tys. odwiedzin w miesiącu

Najpopularniejsze artykuły

Najpopularniejsze wątki na forum

Najbardziej aktywni użytkownicy

 • Sebek
 • Anna Żochowska
 • Hanka Andrus
 • Marta Hawraj
 • Bogda
 • bogumila_bienko
 • an_tre
 • Joanka
 • Sylwia Stanaszek
 • jotka

W tworzeniu nowych wątków, jak w 2010, roku prym wiedzie niepokonana Basia Krajewska.

Nowi autorzy artykułów w 2011 roku

 • Anna Ścigaj
 • Łucja Badarycz
 • Małgorzata Kubiszewska
 • Grzegorz Chytrowski
Słowa kluczowe: życzenia
22 komentarzy:
Sebek 13:45, 31 gru 2011

Jak miło być tutaj dwa razy wymienionym ;)

Ogrodowisko to wspaniała strona, także i wyniki są wspaniałe - oby tak dalej i jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku - pozdrawiam cały zespół :)

marzena 14:07, 31 gru 2011

Bardzo się cieszę, że rok temu trafiłam tutaj, do Ogrodowiska ! :)

dowiedziałam się wiele, nauczyłam mnóstwo i zaczęłam to stosować w swoim ogrodzie - korzystając z obserwacji wielu ogrodów/wątków , życzliwych rad a także mobilizujących pochwał nowych ogrodowiskowych znajomych:)

wszystkiego najlepszego, pięknego i ogrodowego w Nowym Roku dla niestrudzonej Danusi z zespołem oraz wszystkich Ogrodniczek i Ogrodników ! :)

an_tre 14:14, 31 gru 2011

Ooo!!!? :-) nawet nie śniłam, że znajdę się w tak znamienitym gronie i na tak dobrej pozycji :) ale to dzięki Wam wszystkim mógł zaistnieć mój mały sukces :) Dziękuję wszystkim serdecznie i w Nowym Roku 2012 zapraszam również do mojego ogrodu :) powtórzę za Danusią " furtka zawsze otwarta" :-) Pozdrawiam wszystkich użytkowników Ogrodowiska, a szczególnie naszą Szefową Danusię i cały zespół redagujący :)

Łucja Badarycz 15:20, 31 gru 2011

Wprawdzie nie wymieniono mnie w tym szacownym gronie :-).ale i tak to dla mnie wielka radość uczestniczyć w tym forum,dzięki któremu poznałam wielu ciekawych,fajnych ludzi o podobnych zainteresowaniach,życzę wszystkim forumowiczom sukcesów ogrodniczych i obyśmy dotrwali do wielu takich okazji noworocznych w przyszłosci :-)

KasiaWB 15:21, 31 gru 2011

... i ja również trafiłam do tego szacownego grona ogrodowiskowego w 2011 r. :) wspaniale być tutaj wśród takich ludzi :) dużo dobrego mnie tu spotkało, wiele się już nauczyłam i poszerzyłam swoją wiedzę, choć jeszcze wszystko przede mną :) Przy tej okazji składam niezastąpionej Danusi i jej zespołowi a także wszystkim Forumowiczom najlepsze życzenia Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary i szczęścia, zarówno w życiu zawodowym jaki i osobistym.

Marek Wojnarowski 16:55, 31 gru 2011

Gratuluje wszystkim wyróżnionym, ale przede wszystkim samej Szefowej za świetne prowadzenie forum. Niech Nowy Rok będzie dla wszystkich Ogrodomaniaków szczęśliwy, pełen pomysłów i satysfakcji z pracy w ogrodzie. Życzę też dużo zdrowia i sił potrzebnych do realizacji marzeń :) Szczęśliwego Nowego Roku.

Barbara Krajewska 17:28, 31 gru 2011

Cieszę się Danusiu, że Twoje OGRODOWISKO znalazło tak szeroki oddźwięk. Świadczy to o tym, że temat podjęty był niezmiernie potrzebny, pomocny dla tych, co w ogrodnictwie pierwsze kroki stawiają i tych, którzy interesowali się nim od dawna. Niech nadchodzący rok sprzyja wszystkim 'zakręconym' w tworzeniu pięknych ogrodów:)

Joku 17:51, 31 gru 2011

Ja się po prostu cieszę że Ogrodowisko istnieje. Stało się moim stałym elementem dnia, po pracy a niekiedy podglądanym w pracy. Cieszę się że niektórych z Was mogłam poznać osobiście, większość znam w "postaci zdjęciowo - pisanej". Forum jest dla mnie miejscem wielu inspiracji, niekiedy sporą dawką humoru, bywa że i smutku. Szefowej, Witkowi, Roninowi, Grzesiowi oraz Wam wszystkim życzę w Nowym Roku wielu sukcesów zawodowych i osobistych, dużo szczęścia i radości oraz coraz piękniejszych i tak już pięknych ogrodów.

Danuta Młoźniak 17:55, 31 gru 2011

Łucjo, jesteś jak najbardziej wymieniona w tym gronie jako nowa autorka ciekawych artykułów o swoich roślinach. Bardzo cenimy Twoją wiedzę i prosimy o więcej w Nowym Roku.

Zapraszamy także wszystkie osoby, które chciałyby zadebiutować w tej roli do zgłoszenia się.

Anna Cuda 18:43, 31 gru 2011

Witam bardzo serdecznie Panią Danutę i dziękuję za portal OGRODOWISKO który Pani założyła.Wiele informacji wykorzystałam w swoim ogrodzie,będę dalej bacznie śledzić wszystkie wpisy.Życzę Pani Danusi i wszystkim Forumowiczom pomyślności w Nowym Roku 2012.

klarysa 21:30, 31 gru 2011

Przygodę z Ogrodowiskiem dopiero rozpoczynam, ale doświadczyłam już waszej ogromnej życzliwości, otwartości. Cenię fachowe porady i wskazówki p. Danusi, a także pozostałych Forumowiczów.

Życzę wszystkim miłośnikom tego forum i ich najbliższym, aby ten Nowy Rok przyniósł wiele radości, spokoju i zdrowia. By nie zabrakło sił i funduszy w udoskonalaniu naszych "małych rajów". By pogoda zawsze nam sprzyjała.

Katarzyna Sobczyk 03:39, 01 sty 2012

Danusiu dziekuje Ci za wspaniale przyjecie moich rozdzicw i moich dzieci w sylwestrowa noc ! Miec takich sasiadow to skarb. Jestes wyjatkowa w swoim rodzaju. U nas ciemna noc wszyscy spia, ja zycze Wam wszelkich pomyslnosci !

Marta Hawraj 05:23, 01 sty 2012

Pozdrawiam całą Redakcję na czele z P. Danutą Młoźniak w Nowym 2012 Roku.Dziękuję za wspólnie spędzony czas przeszły ,który między innymi zmienił moje amatorskie dłubanie w ziemi w ambitniejsze plany . Nie mam wątpliwości,że nasz kraj i nie tylko, dzięki Wam pięknieje. Życzę w Nowym Roku spełnienia marzeń,realizacji planów oraz pomyślności w życiu zawodowym jak i prywatnym .

myszorek 13:41, 01 sty 2012

Składam najserdeczniejsze życzenia pomyślnego, zielonego i buchającego wspaniałymi kompozycjami ogrodowymi roku!!! Gratuluję udanego debiutu ogrodowiskowego i wspaniałych statystyk tym, którzy na nie pracowali.

Jeszcze raz wszystkiego najzieleńszego w 2012 roku:)

Anna Żochowska 22:06, 01 sty 2012

2 miejsce w aktywności na forum świadczy o tym...., że nie sposób żyć bez Ogrodowiska:) życzę wszystkim zdrowia, radości i pomysłowości w upiększaniu ogrodów:)

Karolina P 14:04, 02 sty 2012

Gratulacje i najserdeczniejsze życzenia na 2012 rok!! :)

Danusiu czy to Twój ogród tak ładnie ustrojony? Nie widziałam w "nie tylko bukszpanowym" ? (albo przegapiłam ;)

pozdrawiam i cieszę się że mogę tu być :)

Pszczelarnia 15:30, 02 sty 2012

Jest takie miejsce, w którym spotykają się miłośnicy roślin, ogrodów, ludzie życzliwi i otwarci.No po prostu fajnie.

Matka 15:37, 02 sty 2012

Mój wątek jako jeden z najpopularniejszych i ja jako jedna z najbardziej aktywnych?hmmm...:)fajnie, że są ludziska co chcą do mnie zaglądać:)

Masz rację Anek-bez Ogrodowiska nie sposób żyć mimo wzlotów i upadków(w moim przypadku)!

Najlepszego 2012!oby był lepszy niż poprzedni...w dokonaniach ogrodowych, ma się rozumieć:)

Danuta Młoźniak 16:57, 02 sty 2012

Karolino, zgadza się. To ogród nie tylko bukszpanowy, a iluminacje są w wątku ogrodowym i "Ilumincje świetlne". Zdjęć jest sporo, zapraszam do oglądania.

grama 05:58, 03 sty 2012

Może nie jestem tak aktywna w pisaniu, ale w czytaniu bardzo. Dziękuję Ci Danuś za Ogrodowisko, za mądrości z niego płynące, za radość jaką nam dajesz. Tak trzymaj! Najlepsze życzenia na Nowy Rok.

Joaska 14:33, 03 sty 2012

To i ja się dołączam do Życzęn Noworocznych, Żeby Ogrodowisko nam się rozrastało :) i kolekcjonowało najpiękniejsze ogrody z całej Polski. A ogrodnicy cieszyli się dobrym zdrowiem, co by te piękne ogrody mogli pielęgnować. Pozdrawiam wszystkich Joaśka.

Anna Ścigaj 22:45, 03 sty 2012

Szczęśliwego Nowego Roku!! Dla wszystkich Was :*