Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród TAR

Magara

Dodany 21:27, 05 lis 2019
TAR napisał(a)

na ba, tu kazdy sie ogrodowo dokształca
chwycilabys sie za glowe co ja wyprawiam z roslinami, ekspansywnosc zazwyczaj ograniczam przy odchwaszczaniu tej rabaty latem, kiedy jest duzo suszkow i nasiona juz wyleniały wtedy rwe jak leci, zostawiam moze 1/3 tego co rosło, suszki z góry traktuje nozycami do trawy. a jesienia jest jak na fotach, to tylko ulamek. w sumie rogownicy mialam na dwóch rabatach posadzonych 5 sadzonek P9. Migiem sie rozrosły i jakims cudem zatargały sie w jeszcze inne kawałki ogrodu.

no to może w tym właśnie jest sposób w podejściu do rogownicy - spróbuję za rok

Dodany 07:27, 06 lis 2019
deszczowymaj napisał(a)

Moim rodkom,które wcale nie kwitły i jakieś takie mizernoty były.. pomogły :końskie bobki,kilka sztuk wkopane(jesienią) niezbyt głęboko na około krzewu,obficie podlane.
Wiosną po raz pierwszy doczekałam się kwiatów

A ja się boje końskiego nawozu, który uwielbiają turkucie i z obawy przed ściągnięciem ich z lasu nie stosuję

Dodany 09:13, 06 lis 2019
matko, czlowiek sie tu tyle dowiaduje. ja uzywam granulowanych bobkow bydlecych, konskich i owczych.

mam tyle robactwa, ze musialabym pryskac na okraglo, rosliny jednak sa niepryskane i jakos daja rade. zdrowe podejscie jest najlepsze, nie mozna dac sie zwariowac.
chociaz jak na moj ogrod przy lesie nie jest zle, troche osutki, troche grzyba od debow, troche robali i gryzoni - samo zycie

w tej chwili rabate wejsciowa dewastuje mi kret, musza byc tam jakies robale, zezre i sobie pojdzie. kopce przydeptam, w weekend kosiarke wlacze i psy uruchomie, kret sobie pojdzie. jeszcze ryzykuje, ze 2 koty polujace sie paletaja. krag zycia.

Dodany 09:19, 06 lis 2019
Kupiłam se oczary dwa - Feuerzauber i Diane. Jak się cieszę! Całe w pączkach - zimą będzie cudnie!

Dodany 09:28, 06 lis 2019 , edytowany o 09:29, 06 lis 2019
Gratulacje prosze Pani, Fercek jest boski zarowno jak kwitnie i jesienia, gdy sie przebarwia. Ja swojego bede wiosna znowu przesadzac w bardziej widowiskowe miejsce, teraz gdzies ukryty pod plotem nie ma naleznego szacunku

Dodany 18:27, 06 lis 2019
mój oczarek też pączusiowych frędzelkow ma dużo
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 15:36, 10 lis 2019 , edytowany o 15:43, 10 lis 2019
uff, ogrod ogarniety i posprzatany. wiekszosc bylin przycieta i nie szpeci. prosa poprzycinam za jakies 3 tygodnie, jeszcze sa za żywe.

zdecydowalam, ze hortek nie bede teraz cieła. za to przycielam kilka patyczkow tych ulubionych i wsadzilam do ukorzenienia.

przycielam tez Red Sunseta, był prowadzony w proce i bylo ryzyko, ze sie rozpeknie. odciełam jedna gałaz plus galaz z dołu i tez wsadzilam do ukorzenienia (moze sie uda), Teraz bedzie miec juz ładny pokrój.

prysnełam na rodki i azalie srodkiem przeciwgrzybowym i wymyslilam plan nasadzen i prac pilnych do wykonania wiosna.

Wiosna na front planuje przesadzic jablon Royalty, najlepiej byłoby teraz ale musialabym wykopac pecherznice i sosne oscista, ktora przez 3 lata przyrosla prawie nic. A juz mrozy zapowiadaja wiec sezon koncze bez przesadzen. Jutro tylko 3 doniczki zadołuje i finito.

Dodany 18:54, 10 lis 2019
u nas jak raz pada w weekend i robić się nie dało a niby dużo nie miałam tylko ostatniego klona obciąć i trawy powiązać i kicha
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 19:32, 10 lis 2019
u nas od dawna pierwsza sobota kiedy nie padalo. sprezalam sie jak mrowka zeby zrobic jak najwiecej. na wiosne zostawilam juz sobie perovskie, lawendy, hortki, rozplenice i porzadek na oczku. Prosa max za miesiac. A reszta przycieta. Jutro tylko zadoluje 3 doniczki od Ciebie i wsadze wisnie japonska na ktora nikt nie byl chetny, znalazlam dla niej super miejsce, ladnie ja uformowalam jak Ania Kwartet u mnie byla. Przyrosty ma szybkie wiec niedlugo znowu kulka bedzie ale wyzsza.

Teraz skupiam sie znowu na wnetrzu, w czwartek poprzestawialismy w salonie i pasuje nam nowe ustawienie. Jestesmy w trakcie zamawiania naroznika. Bedzie duuuuzy i musze sciagnac faceta od shuttersow, chce w salonie zalozyc. no i troche przemaluje salon i kuchnie. Kurde czy ja kiedys bede mogla sie ponudzic???

Jak mi sie ukorzenia gałazki Red Sunset to jedna przeznaczylam dla Ciebie Wusia.

Dodany 20:32, 10 lis 2019
suuuuuper chuchaj na nie i dmuchaj

no Ty się nudzić nie możesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies