Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

System nawadniania trawnika - nawadnianie trawnika

Ankaa

Dodany 20:32, 23 sty 2019
Dziękuję za opinię
Gardenarium
 mg 1135

Dodany 20:33, 23 sty 2019
Co zrobisz? Tylko nie mów kto oceniał i że ktoś oceniał. Nie chcę złości
Ankaa

Dodany 20:38, 23 sty 2019
Muszę się z tym "przespać"...
PiterSas

Dodany 12:13, 04 lut 2019
Ankaa napisał(a)
Muszę się z tym "przespać"...

Cześć.
Ankaa. Jeśli mogę coś doradzić to zmień tych projektantów lub ich uświadom że zasada rozmieszczenia zraszaczy jest taka aby strumienie wody "nakładały się" na siebie w 50% (czyli woda powinna "dolatywać" z jednego zraszacza do drugiego). Na pewno zwiększy się ilość zraszaczy czyli zwiększy się cena ogólna systemu nawadniania......

P.S.
Jakie masz ciśnienie wody w kranie? Bo wnioskuję że bardzo niskie (z podglądu wyczytałem że projektant chce zastosować 7 sekcji?)
Może warto pomyśleć o znalezieniu lepszego źródła wody (np. wyprowadzeniu z budynku rury o średnicy 32 mm, zwiększyłoby to przepływ a to spowodowałoby zmniejszenie ilości sekcji...) oczywiście o ile to możliwe.

Pozdrawiam
Marcin684

Dodany 20:32, 29 kwi 2019
Witam zastanawiam się nad samym przyłączem do systemu nawodnienia.
Dużo osób zaleca wyprowadzenie rury fi32 do zasilenia systemu, a następnie pytają o ciśnienie i wydatek wody.
Moje pytanie brzmi: po co liczyć wydatek wody na rurze fi32 skoro większość elektrozaworów jest na 1cal (25mm), a więc wydatek wody z zaworu 1cal będzie inny niż ten z rury fi32.
Dodam jeszcze że po sprawdzeniu wyszło mi z rury fi32 ok.10litrów/10sec przy ciśnieni 2,5-3barów (zauważyłem też że ciśnienie u mnie bardzo się waha od 2,5 nawet do 5barów, czy to będzie przeszkadzać przy nawadnianiu?)
PiterSas

Dodany 08:37, 30 kwi 2019
Marcin684 napisał(a)
Witam zastanawiam się nad samym przyłączem do systemu nawodnienia.
Dużo osób zaleca wyprowadzenie rury fi32 do zasilenia systemu, a następnie pytają o ciśnienie i wydatek wody.
Moje pytanie brzmi: po co liczyć wydatek wody na rurze fi32 skoro większość elektrozaworów jest na 1cal (25mm), a więc wydatek wody z zaworu 1cal będzie inny niż ten z rury fi32.
Dodam jeszcze że po sprawdzeniu wyszło mi z rury fi32 ok.10litrów/10sec przy ciśnieni 2,5-3barów (zauważyłem też że ciśnienie u mnie bardzo się waha od 2,5 nawet do 5barów, czy to będzie przeszkadzać przy nawadnianiu?)

Hej.
To że elektrozawór ma średnicę 1 cal nic nie szkodzi - nie będziesz miał nie wiadomo jakich strat, a ilość wody jaka jest niezbędna przez niego przejdzie bez mrugnięcia (przepływ przez elektrozawór 1 cal oscyluje od 4 do 450 l/min). Oczywiście możesz kupić elektrozawory 1 i 1/2 cala tylko cena ich powala.
Marcin684

Dodany 11:59, 30 kwi 2019
To jeszcze jedno pytanie czy w takim razie skrzynkę z zaworami i kazda sekcję ze zraszaczami mogę prowadzić już rura fi 25?
PiterSas

Dodany 12:06, 30 kwi 2019
Marcin684 napisał(a)
To jeszcze jedno pytanie czy w takim razie skrzynkę z zaworami i kazda sekcję ze zraszaczami mogę prowadzić już rura fi 25?

To zależy jakie zapotrzebowanie ma jedna sekcja na wodę.
Jeśli do 50 l/min 1 cal OK, powyżej tego wydatku, rura 32 i trójniki redukcyjne 32/25 w skrzynce z elektrozaworami i to samo po elektrozaworach, czyli nypel redukcyjny 25/32 plus złączka 32 do rury 32.
Barwaw

Dodany 12:52, 30 kwi 2019
Witam,
Mam problem u klienta mianowicie. Zamontowałem klientowi system automatycznego nawadniania z 3 sekcjami wraz z pompą, z czego podczas załączania pierwsza sekcja wynurza się od razu, druga dopiero po 20sekundach, a trzeci od razu. w czym może leżeć problem, przyczyna?.

Był hydraulik i powiedział, że być może leży po stronie pompy, bo nie ma hydroforu, który utrzymuje stałe ciśnienie. Tylko po przeanalizowaniu problem by leżał w trzech sekcjach.
Wydaje mi się, że może być gdzieś nieszczelność na złączkach, gdzie powietrze się dostaje.
Jeszcze słyszałem, że może wina leżeć po stronie elektrozaworu.

Jakiś pomysł, bądź ktoś miał podobną sytuację?
Marcin684

Dodany 08:45, 04 maj 2019 , edytowany o 08:51, 04 maj 2019
Witam wstępnie wykonałem sobie projekt nawadniania w ogólnodostępnym programie gardeny. Wygląda to tak prawej strony działki specjalnie nie ma co nawadniac bo będzie tam sad.
Czy ktoś ma uwagi odnośnie rozmieszczenia zraszacze?
Program fajny jak dla początkujących chodź rozmieszczenie rur to już jakaś abstrakcja

Poniżej przedstawiam plan mojej działki jeśli ktoś chciałby pomóc

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies