Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wyczaruję ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wyczaruję ogród

Flower1 21:36, 29 lip 2015
Zoo 2013 036

Aga piekne floksy ,u mnie jak wejdzie ta zaraza to tak sie zaraz rozprzestrzenia ze juz koniec.
Flower1 21:44, 29 lip 2015
Zoo 2013 036

Weroniko robinia bardzo mi sie podoba ale tak sobie mysle ze przy wejsciu po prawej stronie mam wisnie japonska tez rozowa (jeszcze nie pyknelam zdjecia na wiosne ,w przyszlym roku bedzie gwiazda )i nie wiem czy kolejne drzewko rozowe bedzie fajnie..perukowiec srednio mi sie podoba .Dziekuje za zainteresowanie zaraz lece popatrzec do Ciebie bo tam pewnie sie dzieje.
Karol99 22:25, 29 lip 2015
09af97e2 a934 4074 b7b6 9afaebb3a2f8

Nie sadz różowej robinii. Jest bardzo ale to bardzo krucha. Ja ciałem ja 3 razy w sezonie i po burzy cała się złamała. 4 lata poszły na marne
agnieszka_m 11:06, 30 lip 2015
20180310 140311

Madziu jaka to odmiana jest tych hortensji i czy one są w cieniu czy na słońcu bo chcę z jednej strony domu zrobić sobie taki szpaler z hortensji a te sa śliczne.
u mnie do południa jest cień a od 12 na części jest słońce a dalszej części tak koło 14
zawitka 09:40, 31 lip 2015
Hydrangeas

Witaj Magda---- piękny hortensjowy ogród.Zaciekawiły mnie owocki na bukszpanie .Od razu tak jak Ewa pomyślałam że to owocki choc tak naprawdę nigdy ich u siebie nie miałam a buksy choduję od 20 lat . nie bój się cięcia buksów to cierpliwa wspaniała roślina nawet jak za mocno obetniesz to odrośnie I będzie jeszcze ładniejsza Pozdrawiam I będę zaglądać .Jak zrobię zdjęcie moich pomocników w cięciu stożków to Ci wkleję
mirkaka 15:31, 31 lip 2015
Img 3049

Magda, ten biały nalot na floksach to mączniak prawdziwy. Atakuje wiele roślin w tym róże. Floksy powinnaś pryskać tak jak róże profilaktycznie, ale to też nie zawsze pomoże. Podobno jeśli stanowisko jest suche i słoneczne to szybciej są atakowane.
U mnie tak było, w tym roku przesadziłam , mają więcej cienia i na razie są zdrowe. Ale pryskam profilaktycznie. O jednych zapominałam i teraz mają już mączniaka. Reszta jeszcze zdrowa.
zszywka 15:43, 31 lip 2015
Img 2821

Madziu a może z drzewek to śliwa wiśniowa? Fakt wiosna kwitnie na różowo,ale później jest bordowa
Flower1 17:21, 31 lip 2015
Zoo 2013 036

Karol dziekuje ,caly czas sie rozgladam za drzewkiem ,nie spieszy mi sie ,napewno nie bedzie to pochopna decyzja.Musze pojezdzic po szkolkach i popatrzec!pozdrawiam!
Flower1 17:30, 31 lip 2015
Zoo 2013 036

Agnieszko ,hortensje sa pamiatka po mojej babci (Sw.pamieci)niestety nie znam nazwy, byly stare ,wykopane i juz u Niej w ogrodzie pieknie kwitły ,obawiałam sie czy u mnie bedzie tak samo po przesadzeniu .Okazało sie ze dobra sadzonka to podstawa!najlepiej jest pochodzic i popatrzec po ogrodkach jak ktos ma stara hortensje moze da ci choc mala sadzonke za czekoladke .Te w szkolkach sa szklarniowe ,zime przetrawaja ale jest wielkie pytanie czy zakwitna tak obficie?nigdy nie ma gwarancji i najczesciej jednak nie..warto wiec sie rozejrzec w okolicy
Co do miejsca hortensje ogrodowe nie lubia pełnego słonca (beda mdlały) , lubia wilgoc najlepsza bedzie strona wschodnia badz polnocna ,gdzies pod murem badz plotem (nie lubia przewiewow)uwielbiaja gline i torf wiec przy wsadzeniu warto o tym pomyslec .No i lubia zjesc i to dobrze .Polecam gnojowke ,pokrzywe badz najlatwiej poprostu nawoz "magiczna siła" do hortensji.Pozdrawiam
Flower1 17:36, 31 lip 2015
Zoo 2013 036

Zakwitko witam w moim ogrodku zaczelam formowanie moich bukszpanow przy hortensjach własnie w stozek .Narazie nie wyglada to zaciekawie ale powolutku do celu , w przyszlym roku moze juz nabiora formy .Balam sie ciac za duzo bo ostatnio chyba poszalalam i zrobily sie wlasnie te owoce...Chetnie zajrze do Ciebie i popatrze na Twoje cudnosci .Uwielbam bukszpany wiecznie zielone pozdrawiam!