Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe rozterki, mój raj i odpoczynek

MonikA
Kwiatki hortensja serce

Dodany 00:16, 22 paź 2016 , edytowany o 01:03, 22 paź 2016
Nie wiem czy to dobry tytuł, może lepszy byłby "100 pytań do..." ale do kogo, aby ktoś odpowiedział. Zwykle pytam w wątku "Pojedyncze pytania na temat ...", ale raczej moje posty nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem, raczej pozostawione są bez odpowiedzi, zwykle - choć nie zawsze ignorowane, dlatego spróbuję jeszcze raz zakładając wątek dotyczący moich rozterek. I aby nie zaśmiecać innych wątków, bo nie zawsze dobrze trafiam z pytaniami, może tu będzie łatwiej. Problemów w ogrodzie nie brakuje - niestety.

Znalazłam to forum w marcu, oczywiście wpadłam jak śliwka w kompot, zachwycona realizacjami i projektami Danusi i pełna zapału czytałam godzinami, raczej nocami, bo też tak chciałam pięknie mieć w ogrodzie ( kto by z resztą nie chciał).
Oglądałam i podziwiałam ogrody szefowej mając nadzieję, że coś wymyślę, niestety, czym więcej tym gorzej z moimi planami, bo zbyt mało wiedzy.
Oczywiście wydrukowany dekalog, ale i tak zmieniam i przesadzam...

Ale do rzeczy

Jak tytuł wskazuje oczekuję pomocy i wsparcia, bo najwyraźniej sama nie daję rady - niestety, szkoda mi przesadzania wiecznie z jednego kąta w drugi roślin i wysłuchiwania M ile to czasu tracę. I że najważniejszy to ogród...

Pewnie same wiecie, bo podejrzewam, że jedyna nie jestem.

Dodany 00:31, 22 paź 2016
Pierwsza w tym wątku rozterka to ta rabata nad którą teraz usilnie pracuję

czym dopełnić rabatę???

Szczególnie chodzi mi o fragment, gdzie są czerwone znaki zapytania, czy tą część otoczyć żywopłotem z trzmieliny czy bukszpanowym, czy trochę tak i tak???

A za huśtawką dać żywopłot z bukszpanu, czy cisu i czy w ogóle dawać???

Czy w różanecznikach mogą rosnąć carexy i czy im tam będzie dobrze?

Dodany 00:32, 22 paź 2016
Dodatkowe utrudnienie to sączki od szamba

Dodany 00:38, 22 paź 2016
Mniej więcej wygląda to tak w realu, carexy są tylko postawione w doniczkach, bo latam z nimi to tu to tam i przymierzam.

To jest lewa strona od huśtawki z którą mam większy problem więc od niej tutaj zacznę.

Trawa będzie wykopana, kamienia nie będzie, a raczej kora, bo są rodki i hortensje, kamień tylko jak na rysunku, tam gdzie huśtawka i pod niwaki

Dodany 06:51, 22 paź 2016
cześć
Ogrodowisko rozrosło się już tak bardzo że nie sposób wszędzie zaglądać, tym bardziej że na własny wątek czasu brakuje
Jeśli zaglądałaś już do innych wątków, zaproś właścicieli do swojego wątku, bywaj u nich i wkrótce okaże się że masz mnóstwo znajomych i doradców
W którym miejscu chcesz dać żywopłot za ławką? tam już są hortki i rozchodniki, chociaż osobiście zmieniłabym hortki na cisa bo będzie cały rok, a z hortkami do lipca będzie pusto.Natomiast w miejscu o które pytasz nie sadziłabym roślin w gupach tylko je rozproszyła, a jako wypełniacz może trawy, ja lubię połączenie aurea nana i red barona ale chyba co byś nie posadziłą nie ma gwarancji że będziesz przesadzać
pozdrawiam serdecznie
Dodany 07:54, 22 paź 2016
MonikA napisał(a)
Dodatkowe utrudnienie to sączki od szamba

Witaj

plan masz juz rasowy ...widac ze czytałaś uważnie ogrodowisko

ale mnie tez sie limki nie podobają jako ogrodzenie/żywopłot ...powinnaś albo tuje dociagnac albo cis ...ale wtedy niżej będzie ściana ...nie wiem czy drzewo ci się w tym kacie zmieści? ja bym je dała tu gdzie białe RH i koniecznie o rozłozystej koronie ...powinnas zrobic liste ewentualnych swoich typów wtedy bedzie łatwiej ci doradzić

Rh CuniWhite bym nie sadziła poszła bym w inna odmiane jest wiele atrakcyjnych o białych kwiatach ...no i tez mam watpliwość czy aby 3 szt tam upchniesz ....poczytaj o decelowych rozmiarach po 10 latach ...a Rh rosna naprawde szybko

w dobrym miejscu jest hustawka bo jak wsadzisz drzewo to w lecie bedzie tam przyjemy cień

powodzenia posłuchaj rad Kuby ...nie ogarniamy starych watków ...ale zawsze ltos chcetnie podpowie nowym osobom ...bo tu kazdy był kiedys nowy
Gardenarium
0z5y0788  2

Dodany 08:41, 22 paź 2016
No i akurat dzisiaj odpowiedziałam na Twoje zapytanie w pojedynczych pytaniach i nawet narysowałam. Ale chyba zbyt pochopnie. Bo nie widziałąm zdjęcia sączków, sadzisz tuje na sączkach?

O ignorancji nie można mówić, bo to nie ignorowanie, po prostu wchodzę i co jest na tapecie, widzę, coś mi się nasuwa i mam chwilkę - to odpowiadam i pomagam. Jak wiesz sama tylko robot by dał radę.

1. Różanecznik "cunningham's White'
2. Miskant 'Variegatus'
3. Thuja orientalis 'Aurea Nana'
4. Berberys 'Bagatelle' kulka
5. Carex Evergold
6. Małe trawki lub turzyce do podsadzenia rozchodników
7. Też Carex 'Evergold'

Pragnę jednak przypomnieć, że ogród trzeba projektować (p[rzynajmniej jego zarys) kompleksowo. Bo co jest dalej?

MonikA
Kwiatki hortensja serce

Dodany 08:57, 22 paź 2016
Witaj Ewo, hortki mają być za niskim żywopłotem z czegoś zimozielonego i nisko ciętego, na granicy kamienia od huśtawki i kory, ale nie jestem jeszcze tego pewna. Właśnie brakuje mi w tym rogu czegoś zimozielonego. Hortki zostają, bo je uwielbiam. W najgorszym wypadku wymienie sedum na żywopłocik jeśli z mało będzie miejsca.

Za tujami po łuku jest warzywniak, który w przyszłym roku oddziele drewnianymi panelami.

Dodany 09:03, 22 paź 2016
Gardenarium napisał(a)
No i akurat dzisiaj odpowiedziałam na Twoje zapytanie w pojedynczych pytaniach i nawet narysowałam. Ale chyba zbyt pochopnie. Bo nie widziałąm zdjęcia sączków, sadzisz tuje na sączkach?

O ignorancji nie można mówić, bo to nie ignorowanie, po prostu wchodzę i co jest na tapecie, widzę, coś mi się nasuwa i mam chwilkę - to odpowiadam i pomagam. Jak wiesz sama tylko robot by dał radę.

1. Różanecznik "cunningham's White'
2. Miskant 'Variegatus'
3. Thuja orientalis 'Aurea Nana'
4. Berberys 'Bagatelle' kulka
5. Carex Evergold
6. Małe trawki lub turzyce do podsadzenia rozchodników
7. Też Carex 'Evergold'

Pragnę jednak przypomnieć, że ogród trzeba projektować (p[rzynajmniej jego zarys) kompleksowo. Bo co jest dalej?

Wiem Danusiu kochana i przeszczęśliwa jestem, że mi odpowiedziałaś. No i że tu jesteś ))
Oczywiście i tak Cię podziwiam, że ogarniasz to wszystko

Czuję się taka pomijana bo często pytam i zazwyczaj nic, trudno, może jesienią będzie lepiej (mam taką nadzieje)

O kompleksowości czytałam i dekalogu i twoje rady są na pierwszym miejscu dlatego trochę skacze po ogrodzie, żeby był spójny ale nie wiem czy mi wychodzi, pytam o różne rabaty prawie w tym samym czasie, no robie co moge

Jeszcze raz dziękuję, ide obejrzeć.

Sączki są długie i kończą się przy tujach w nich mam odpowietrzniki, tak jak narysowałam

Dodany 09:07, 22 paź 2016
Witaj