Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród TAR

TAR
Dsc 0226 1

Dodany 10:01, 19 lip 2018
Witam wszystkich
Po dluzszym zastanowieniu postanowilam i ja podzielic sie widokami z mojego ogrodu.
Troche historii, krotkiej zeby nie zanudzac, to jest moj drugi ogrod, bardzo go lubie mimo ze okropny w nim misz masz. Mieszkamy w malej wioseczce przy duzym miescie w przepieknej okolicy otoczonej lasem i jeziorkami. Co najwazniejsze, mamy blisko nad morze.
Zakladanie ogrodu zaczelismy dosc pozno, bo we wrzesniu 2016 r. krotka przed przeprowadzka do nowego domu. po nawiezieniu kilkudziesieciu wielkich wywrotek czarnoziemu wytyczylismy rabaty, zalozylismy obrzeza, na chwile tzw. czarna szmate włoknine (na zaguszenie chwastow i po to zeby nasze dwa psiaki tak mocno nie tytlaly sie podczas ogrodowych wyjsc). w listopadzie juz podczas pierwszych przymrozkow rozlozylismy tylko trawe i tyle. zdecydowalismy sie na trawke z rolki, bo producenta mielismy w poblizu a ze wzgledu na nieciekawa aurę trawa byla dosc tania za to z okolic. po cichu liczylismy, ze klimat jej bedzie słuzyl (po 2 sezonach okazalo sie, ze byl to strzal w 10).
nasza dzialka ma 1600 m2, z tego dom zabiera 300 m2, podjazdy i kostki ok. 100 m2, trawy nie lubie wiec ograniczylam ja do minimum i jest jej ok. 320-350 m2 a reszta to rabaty, warzywnik i ścieżki żwirowe. rok 2017 upłynąl nam na pierwszych nasadzeniach, robieniu warzywnika, zrobieniu oczka i kaskady, placyku wypoczynkowo/opalajaco/ogniskowego i jeszcze mnostwa innych meczacych prac. ale pierwsze efekty juz sa widoczne.
chce tylko wspomniec, ze pierwsze rosliny dostałam: od mamy, od forumek i znajomych. widac, ze dane byly z serca, bo rosna przepieknie.
sezon 2018 rowniez zaczelismy kolejnymi nasadzeniami ale juz nie tak jak w poprzednim roku, zmeczenie materialu dalo o sobie znac. ten sezon postanowilismy troche odsapnac. i to by bylo na tyle. w kolejnych postach wstawie fotki w wolnej chwili z poczatkow naszych prac. prosze rozgoście sie u mnie

Dodany 10:09, 19 lip 2018
a tak bylo na samym poczatku:

Dodany 10:12, 19 lip 2018
TAR napisał(a)
Witam wszystkich
Po dluzszym zastanowieniu postanowilam i ja podzielic sie widokami z mojego ogrodu.
Troche historii, krotkiej zeby nie zanudzac, to jest moj drugi ogrod, bardzo go lubie mimo ze okropny w nim misz masz. Mieszkamy w malej wioseczce przy duzym miescie w przepieknej okolicy otoczonej lasem i jeziorkami. Co najwazniejsze, mamy blisko nad morze.
Zakladanie ogrodu zaczelismy dosc pozno, bo we wrzesniu 2016 r. krotka przed przeprowadzka do nowego domu. po nawiezieniu kilkudziesieciu wielkich wywrotek czarnoziemu wytyczylismy rabaty, zalozylismy obrzeza, na chwile tzw. czarna szmate włoknine (na zaguszenie chwastow i po to zeby nasze dwa psiaki tak mocno nie tytlaly sie podczas ogrodowych wyjsc). w listopadzie juz podczas pierwszych przymrozkow rozlozylismy tylko trawe i tyle. zdecydowalismy sie na trawke z rolki, bo producenta mielismy w poblizu a ze wzgledu na nieciekawa aurę trawa byla dosc tania za to z okolic. po cichu liczylismy, ze klimat jej bedzie słuzyl (po 2 sezonach okazalo sie, ze byl to strzal w 10).
nasza dzialka ma 1600 m2, z tego dom zabiera 300 m2, podjazdy i kostki ok. 100 m2, trawy nie lubie wiec ograniczylam ja do minimum i jest jej ok. 320-350 m2 a reszta to rabaty, warzywnik i ścieżki żwirowe. rok 2017 upłynąl nam na pierwszych nasadzeniach, robieniu warzywnika, zrobieniu oczka i kaskady, placyku wypoczynkowo/opalajaco/ogniskowego i jeszcze mnostwa innych meczacych prac. ale pierwsze efekty juz sa widoczne.
chce tylko wspomniec, ze pierwsze rosliny dostałam: od mamy, od forumek i znajomych. widac, ze dane byly z serca, bo rosna przepieknie.
sezon 2018 rowniez zaczelismy kolejnymi nasadzeniami ale juz nie tak jak w poprzednim roku, zmeczenie materialu dalo o sobie znac. ten sezon postanowilismy troche odsapnac. i to by bylo na tyle. w kolejnych postach wstawie fotki w wolnej chwili z poczatkow naszych prac. prosze rozgoście sie u mnie

Witaj Fajnie, że jesteś. Z wpisu wynika, że działacie wspólnym teemem i ogród jaki powstaje jest Wasz wspólny, to bardzo łączy
Czekam na zdjęcia
Wstaw zielony podpis pod postami bo ciężko Cię będzie odszukać
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 10:14, 19 lip 2018 , edytowany o 10:28, 19 lip 2018
wiosna 2017 intensywnie juz dzialalismy, pojawilo sie ogrodzenie, skrzynie na warzywa i domek smieciowo-drewutniowy. chcielismy by wszystko do siebie pasowalo. ogrodzenie, skrzynie i smietnik robil moj maz codziennie po trochu po pracy. moze nie jest idealne ale jaka satysfakcja

Dodany 10:17, 19 lip 2018
i mala retrospekcja porownanie te same okresy 2016 i 2017:

Witaj Tar Ogród zapowiada się bardzo interesująco. Będę podglądać
Jeślibyś mogła wpisać pod avatarem z jakich okolic jesteś, to byłoby wspaniale. Wtedy bardziej wiadomo, jaka u Ciebie np. pogoda, klimat itp.
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni http://www.gartenfotoart.de/ Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc...
Dsc08430

Widzę, że powstaje całość kompleksowo, zamawialiście projekt czy wymyślacie ogród sami?
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 10:18, 19 lip 2018
cd.

Dodany 10:33, 19 lip 2018 , edytowany o 10:36, 19 lip 2018
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że powstaje całość kompleksowo, zamawialiście projekt czy wymyślacie ogród sami?

czesc podpis juz jest. ogrod wymyslalam sama chociaz przyznaje ze niektore elementy jak suche sciezki przecinajace rabaty podsuneła mi forumowa Pestka, zreszta wiele dziewczyn ktore znam z innego forum aktywnie pomagaly. w tyczeniu rabat, rozplantowaniu ziemi, ukladaniu trawy i obrzezy pomagali nam dwaj panowie, ktorych znalazlam przy tworzeniu pierwszego ogrodu. niestety tych prac nie dalibysmy rady zrobic samemu kiedy oboje z mezem dosc dlugo pracujemy. wlasnie wybudowalismy drugi dom i bylismy zwyczajnie wykonczeni. jednak wszystkie pozostałe czyli ogrodzenie, skrzynie, oczko i nasadzenia robilismy juz sami. oj ciezko bylo momentami. ogrod jest nasza odskocznia od stresu i codziennosci.
pierwsze szlify ogrodowe zbieralam przy pierwszym domu i ogrodzie (5 lat) potem z roznych przyczyn postanowilismy sprzedac dom i wybudowac drugi parterowy w bardziej przyjemnym miejscu. wszystko na wariackich papierach w niecaly rok.

Dodany 10:34, 19 lip 2018
Anda napisał(a)
Witaj Tar Ogród zapowiada się bardzo interesująco. Będę podglądać
Jeślibyś mogła wpisać pod avatarem z jakich okolic jesteś, to byłoby wspaniale. Wtedy bardziej wiadomo, jaka u Ciebie np. pogoda, klimat itp.

hejka, dziekuje ze zajrzalas